مکمل تقویت قوای جنسی

روش کارکرد سیستم ایمنی بدن و راهکارهای مناسب برای تقویت آن!

روش کارکرد سیستم ایمنی بدن و راهکارهای مناسب برای تقویت آن!

سیستم ایمنی بدن سیستمی بسیار پیچیده ای است. این سیستم برخلاف ارگانهای دیگر تنها از یک عضو واحد ساخته نشده است و مجموعه ای از عوامل با یکدیگر کار می کنند تا بتوانند از بدن در برابر ورود ویروسها و باکتری ها محافظت کنند.

بنابراین حفظ و تقویت سلامتی عمومی بدن به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. بسیاری از کارشناسان تغذیه بر این باور هستند که ویتامینها نقش بسیار مهمی را در سلامت بدن بازی می کنند به همین دلیل استفاده از مولتی ویتامینها را به همگان توصیه می کنند.

البته باید به این امر توجه داشته باشید که استفاده از مولتی ویتامین ها برای تمامی افراد مفید نیست و این مکمل دارویی با صلاحدید پزشک مصرف شوند. در این مقاله قصد داریم نحوه کارکرد سیستم ایمنی بدن و روشهای تقویت آن را به طور کامل توضیح دهیم.

تقویت سیستم ایمنیجهت خرید قرص تقویت سیستم ایمنی می توانید از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

ویروس وارد بدن می شود و سیستم ایمنی بدن دست به کار می شود!

شما در صف فروشگاه ایستاده اید که ناگهان شخصی روی صورت شما عطسه می کند و ویروس سرماخوردگی را به درون ریه های شما وارد می شود.  این ویروس بر روی سلول دیواره های ورود و خروج هوا می نشیند.

هر موجود زنده ای در کره زمین از مجموعه ای از سلولها ساخته شده است.این موجود زنده می تواند موجود تک سلولی و بزرگترین موجوده زنده دنیا، وال آبی ، باشد. در اطراف سلولها غشای سلولی وجود دارد.

سیستم ایمنی بدن از سلول آغاز می شود. غشای سلولی لایه ای انعطاف پذیری است که از چربی ها و پروتین ها ساخته شده است. این غشا از مواد و ترکیبات درون سلول محافظت می کند ولی نفوذ ناپذیری این غشا به صورت 100 درصد نیست.

این امر بدین معناست که این غشا اجازه می دهد ترکیباتی به درون سلولها وارد شوند و یا از آنها خارج شوند. غشای سلولی از مواد بسیارکوچکی پوشیده شده است که هرکدام دارای عملکرد ویژه ای هستند.

این مواد به طور مثال سبب می شوند سلولها به سلولهای مجاور متصل شوند و یا مواد مغذی را که سلولها بدانها نیاز دارند جذب می کنند. پرندگان و حیوانات نیز دارای غشای سلولی هستند و سلولزهای سفتی ساختار دیواره سلولی گیاهان را تشکیل می دهند .

کپسول آسماکر دارو افشان شایگان شما می توانید جهت خرید کپسول آسماکر دارو افشان شایگان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آنزیم های سلولی در سیستم ایمنی بدن چگونه ویروسها را از بین می برند؟

ویروسی که به درون ریه شما وارد می شود بسیار موذی است و کار سیستم ایمنی بدن بعد از ورود ویروس به بدن آغاز می شود. این ویروس به گونه ای وانمود می کند که دوست شماست و وارد غشای سلولی می شود.

وقتی ویروس وارد غشای سلولی می شود سلول متوجه می شود که اشتباه کرده است و یک دشمن درون سلولهاست. در این مواقع آنزیم های ویژه ای که بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند، وارد صحنه می شوند و ویروسها را ریز ریز می کنند.

سپس یکی از این تکه ها را به غشای سلولی باز می گردانند در آنجا غشای سلولی این تکه مزاحم را به سلولهای مجاور نشان می دهد و به آنها هشدار می دهد. هر یک از سلولهای بدن بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند. سلولهای مشابه پیام هشدار را دریافت می کنند و به سرعت وارد عمل می شوند.

آنتی بادی ها چه نقشی در سیستم ایمنی بدن دارند؟

آنتی بادی ها چه نقشی در سیستم ایمنی بدن دارند؟

برای اینکه سلولها بتوانند پیام هشدار را ارسال کنند به آنتی بادی نیاز دارند. آنتی بادی ها بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن به شمار می روند و پروتین هایی هستند که با ویروس ها وارد جنگ می شوند و آنها را از بین می برند. این روند در هسته سلول آغاز می شود.  دی ان ای بدن انسان در هسته سلول قرار دارد. در واقع، دی ان ای برنامه ای است که با بدن می گوید چگونه هر چیزی را که  نیاز دارد تولید کنید.

بخش مشخصی از دی ان ای انسان شامل دستورالعمل هایی است که روش تولید آنتی بادی ها را در اختیار بدن قرار می دهند و این امر در سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است. آنزیم های موجود در هسته سلول بخش مناسب دی ان ای را پیدا می کنند. سپس از این دستور االعمل ها یک کپی می گیرند که RNA نامیده می شود

پیام رسان RNA هسته سلول را ترک می کند تا دستورات را انتقال دهد. این پیام رسان به ریبوزوم می رود. 10 میلیون ریبوزم در سلول انسان وجود دارند که بر روی یک نوار روبان مانند حک شده اند و شبکه آندوپلاسمی نامیده می شود.

قرص یونی زینک ابیان داروunizinc

ریبوزوم ها چه نقشی را در سیستم ایمنی بدن ایفا می کنند؟

ریبوزیم ها نیز بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن به شمار می روند و دستورات هسته سلول را می خوانند. سپس آمینو اسیدها را فرا می خوانند و آنها را یکی پس از دیگری به هم ارتباط می دهند و پروتین آنتی بادی را که باید با ویروس بجنگد تولید می کنند.

سپس آنتی بادی وارد دستگاه گلجی می شود  و در آنجا برای خروج از سلول آماده می شود. دستگاه گلجی به آنتی بادی مسیر را نشان می دهد و به ان می گوید چگونه به لبه سلول برود .

وقتی به آنجا می رسد حبابی که در اطراف آنتی بادی وجود دارد در غشای سلولی منفجر می شود سلول آنتی بادی را بیرون می اندازد و این آنتی بادی به ویروس می رسد. مابقی حباب توسط لیزوزوم شکسته می شود و این تکه ها بارها و بارها بازیابی می شوند. کارکرد تمامی این ارگانها سبب می شود سیستم ایمنی بدن به خوبی کار کند و از خود محافظت کند.

سلول انرژی لازم برای انجام اینکار را از کجا تامین می کند؟

این وظیفه میتوکندری است که انرژی لازم را به سلولها برساند. میتوکندری اکسیژن را جذب می کند و به همین دلیل است که ما نفس می کشیم و  الکترودهای غذاهایی را که می خوریم جذب می کند تا مولکولهای آب را تولید کند. این روند سبب می شود مولکولهایی با انرژی بالا تولید شوند که ATP نامیده می شوند و به تمامی بخش ها انرژی لازم را می رسانند.

تمامی این روند در سیستم ایمنی بدن به شکلی پیوسته رخ می هد و اگر قسمتی ضعیف باشد و نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد بدن دچار بیماری و عفونتهای شدید می شود.

 

پاورفیتشما می توانید جهت خرید کپسول پاورفیت آرین سلامت سینا از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

روشهای تقویت سیستم ایمنی بدن!

همانطور که متوجه شده اید سیستم ایمنی بدن سیستم پیچیده ای و تقویت آن سبب می شود فرد دیگر به بیماری مبتلا نشود و یا در صورت ابتلا به بیماری سریعا بهبود یابد. اولین روش تقویت سیستم دفاعی بدن پیروی از سبک زندگی سالم است. اگر شخصی می خواد سیستم دفاعی بدن را قوی کند باید به موارد زیر توجه داشته باشد:

  • عدم استعمال دخانیات
  • عدم استفاده از سیگار
  • پیروی از رژیم غذایی سالم ( استفاده از میوه و سبزیجات و پختن کامل گوشت و مرغ )
  • خواب کافی
  • ورزش منظم
  • وزن متعادل
  • کاهش استرس

مطالعات نشان داده اند که خواب کافی نقش بسیار مهمی در تقویت سیستم دفاعی بدن دارد. افرادی که خواب کافی ندارند زودتر از افرادی که به خواب خود اهمیت می دهند به بیماری دچار می شوند. همچنین، استرس می تواند آسیبهای غیر قابل جبرانی به بافتهای بدن وارد کند. به همین دلیل کارشناسان سلامتی بر این امر تاکید می ورزند که یادگیری روشهای مقابله با استرس نقش مهمی در تقویت سیستم دفاعی بدن دارد.

سن و تقویت سیستم ایمنی بدن

به طور کلی، تمامی افراد باید سیستم دفاعی بدن خود را تقویت کنند، اما برخی از گروه ها جز گروههای پرخطر به شمار می آیند. مطالعات نشان می دهند هر چقدر سن افراد بالاتر می رود بیشتر سیستم دفاعی آنها ضعیف تر می شود و بیشتر در خطر ابتلا به بیماریها و سرطان قرار می گیرند. به همین دلیل با افزایش سن افراد باید بیشتر به تقویت سیستم ایمنی بدن خود اهمیت بدهند. از طرفی دیگر، با توجه به این موضوع که کودکان در حال رشد هستند و بدن آنها هنوز به طور کامل قوی نشده است، آنها نیز باید به روشهای مناسب برای تقویت سیستم دفاعی بدن خود توجه داشته باشند.

شربت ایمیونس ویتابیوتیکسجهت خرید شربت ایمیونس ویتابیوتیکس می توانید از وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکملهای مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از روشهای پرطرفدار برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده از مکملهای مناسب است. با توجه به این موضوع که امروزه سبک زندگی پرتنش سبب شده است بسیاری از افراد به سمت استفاده از غذاهای آماده روی بیاورند و نتوانند از رژیم غذایی سالم پیروی کنند، استفاده از مکملها اهمیت بسیار زیادی در تقویت سیستم دفاعی بدن دارد. همچنین، کارشناسان بهداشتی بر این امر تاکید می ورزند که در زمان شیوع بیماریهای همه گیر استفاده از مکملهای مناسب به پیشگیری از ابتلا به بیماری کمک می کند.

قرص ایموستیم گل دارو

یکی از مکملهای مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن قرص ایموستیم گل دارو است. این قرص از مواد گیاهی مانند گیاه سرخارگل تشکیل شده است و دارویی مناسب برای درمان عفونتهای موجود در بدن است. همچنین این دارو از عفونتهای تنفسی و مجاری ادراری پیشگیری می کند. مطالعات نشان داده اند که استفاده از این دارو عوارض جانبی خاصی را به همراه ندارد و افراد به راحتی می توانند از آن استفاده کنند و قدرت دفاعی بدن را بالا ببرند!

قرص ایموستیم گل دارو

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین جهت تقویت سیستم ایمنی بدن خرید محصولات زیر را پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.