مکمل تقویت قوای جنسی

مس گینر چیست و برای چه افرادی مفید است؟

mass gainer 4

مس گینرها که به عنوان مکمل افزایش وزن نیز شناخته می شوند، مکمل رایجی هستند که افراد برای کمک به افزایش وزن، عضله سازی و حجیم شدن از آن استفاده می کنند. آنها به ویژه در میان افراد به اصطلاح «سخت‌ وزن گیر» محبوب هستند و مردان یا زنان لاغری که در دریافت کالری کافی برای افزایش وزن مشکل دارند میتوانند به راحتی با یک شیک کردن ساده مقدار زیادی کالری دریافت کنند.

مس گینرشما می توانید جهت خرید مکمل گینر از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ترکیبات مفید مس گینر

مس گینرها که گاهی اوقات به آن ها افزایش دهنده وزن نیز گفته می شود، شیک های پرکالری هستند. بهترین آنها دارای پروتئین نسبتاً بالایی هستند، حاوی حداقل 27 گرم پروتئین در هر وعده و اغلب تا 50 گرم. اما بخش عمده کالری باید از کربوهیدرات های نشاسته ای که به راحتی هضم می شوند، مانند مالتودکسترین باشد.

خوردن بیشتر این کربوهیدرات های نشاسته ای می تواند به ما کمک کند رژیم غذایی پر کالری خود را بدون مشکلات معده هضم کنیم. بنابراین، یک وعده معمولی ممکن است حاوی 50 گرم پروتئین و 250 گرم کربوهیدرات باشد که در مجموع 1200 کالری دارد که برای کسانی که کمبود وزن دارند یا کسانی که در دوره های حجمی بدنسازی هستند بسیار مفید است.

انواع مس گینر

مس گینرها انواع مختلفی دارند برخی پروتئین آب پنیر را با کازئین و پروتئین تخم مرغ مخلوط می کنند. برخی دیگر به جای مالتودکسترین از جو دو سر آسیاب شده استفاده می کنند که باعث افزایش محتوای فیبر می شود. برخی نیز شامل چربی ها در ترکیب هستند. اکثر آنها از همان فرمت کلی استفاده می کنند: پروتئین کافی به علاوه کربوهیدرات های نشاسته ای و این معمولاً ترکیب خوبی برای افراد لاغر است.

تاثیر مصرف مس گینر

بله، مس گینرها واقعا کار آمد هستند. آنها حاوی هزاران کالری هستند که به راحتی هضم می شوند، و این کالری ها از منابعی می آیند که برای عضله سازی بهترین هستند: پروتئین و کربوهیدرات های نشاسته ای. آنها همچنین محتوای چربی را پایین نگه می دارند و پتانسیل تبدیل آن کالری های خاص به چربی بدن را به حداقل می رسانند.

به عنوان مثال در یک آزمایش ، مردانی که مکمل مالتودکسترین و پروتئین آب پنیر مصرف می کردند، توانستند در طول 8 هفته 3.5 کیلو عضله به دست آورند در حالی که به طور همزمان مقدار کمی چربی را از دست دادند. اینها برخی از نتایج است که در آزمایش هیپرتروفی دیده می‌شود، و بیشتر آن احتمالاً به برنامه تمرینی که محققان استفاده کرده‌اند مربوط می‌شود، اما با این وجود نشان می‌دهد که یک مکمل افزایش‌ دهنده حجم می‌تواند در کنار یک برنامه تمرینی دوره حجم بسیار اثر گذار باشد.

مقدار مجاز مصرف مس گینر

تا 50 گرم پروتئین بسته به منبع، برای افزایش کامل سنتز پروتئین ماهیچه کافی است. اگر مس گینر شما حاوی 27 گرم پروتئین آب پنیر باشد، حتی 27 گرم پروتئین کافی است. اکثر مس گینرها حاوی پروتئین بسیار بیشتری نسبت به گینرها هستند و پروتئین آب پنیر رایج ترین منبع آن است. و یا از پروتئین کنسانتره آب پنیر است و این کاملاً خوب است.

منبع کربوهیدرات اغلب مالتودکسترین است که برای عضله سازی فوق العاده است. به سرعت هضم می‌شود، به راحتی جذب می‌شود و بهترین نوع کربوهیدرات برای تقویت گلیکوژن عضلانی است که می‌تواند رشد عضلات را تسریع ببخشد. مالتودکسترین یک نشاسته ساده است که از ذرت به دست می آید و بسیار شبیه برنج سفید است، با این تفاوت که به صورت پودر در می آید، که باعث می شود آن را راحت تر در یک شیک مخلوط کنید، در مقادیر زیاد مصرف کنید و به همین ترتیب هضم آن آسان است.

مس گینر

مس گینر برای چه افرادی مفید است؟

برای افراد لاغر با عملکرد ورزشی، تمرین با وزنه و عضله سازی، کربوهیدرات ها عالی هستند. مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی توصیه می کند بیشتر کالری اضافی خود را از کربوهیدرات ها دریافت کنید، که اغلب حدود 40 تا 60 درصد از کالری کلی ما را تشکیل می دهد. دریافت 45 تا 65 درصد کالری از کربوهیدرات‌ها برای سلامت عمومی ما و همچنین تاثیر گذار در تمرینات با وزنه و بهترین برای عضله‌سازی است و این با تمام تحقیقات مدرن هیپرتروفی نیز مطابقت دارد.

به هر حال، وقتی پروتئین و کربوهیدرات با هم به این شکل ترکیب می‌شوند، یک جایگزین وعده غذایی ساده به ما می‌دهد که آماده کردن آن بدون دردسر است و به راحتی می‌تواند میل به غذای ما را تامین کند، و در کل خوردن کالری بیشتری را آسان‌تر می‌کند. به همین دلیل است که برای کمک به افزایش وزن افراد لاغر بسیار مفید است: آنها منبع آسانی برای کالری عضله سازی هستند.

آیا مس گینرها سالم هستند؟

مس گینرها معمولاً حاوی ریزمغذی‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی یا فیبر زیادی نیستند. اگر بخواهید وعده های غذایی خود را با گینرها جایگزین کنید، رژیم غذایی شما در تمام این موارد دچار کمبود می‌شود و این قطعاً می‌تواند به سلامت عمومی شما آسیب برساند، به خصوص اگر برای مدت طولانی به آن ادامه دهید. اما اگر گوشت، لبنیات، تخم‌مرغ، میوه‌ها، سبزیجات، آجیل، روغن زیتون، غلات و حبوبات را در رژیم غذایی معمول خود مصرف می‌کنید و سپس یک الی دو شیک گینر اضافه می‌کنید، مشکلی نیست.

به یاد داشته باشید، حجم دادن به این معنی است که غذاهای اضافی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ما کالری مازاد نیاز داریم داریم و باید غذای فراوان بخوریم.

بنابراین،مس گینرها ذاتاً سالم یا ناسالم نیستند، فقط به این بستگی دارد که چگونه در رژیم غذایی شما قرار می‌گیرند. اگر یک رژیم غذایی به طور کلی خوبی دارید یا خوب غذا میخورید می خورید اما در افزایش وزن مشکل دارید، در اینجا مس گینرها می توانند عالی باشند. از سوی دیگر، اگر رژیم غذایی نامناسبی دارید و غذای کافی استفاده نمیکنید مس گینرها هم نمیتوانند به شما در افزایش وزن و حجم به شما کمک کنند به این دلیل که شما غذا را با مس گینر ها جایگزین کردید که این اشتباه بزرگی هست.

نحوه مصرف مس گینرها

به عنوان یک قانون کلی، یک مبتدی لاغر ممکن است بخواهد چیزی بین1 الی 2 کیلو در هفته وزن اضافه کند. اگر به طور مداوم در تلاش برای افزایش وزن هستید، سعی کنید بعد از هر تمرین از مس گینر استفاده کنید. اگر هنوز وزن شما ثابت مانده و افزایش وزن نداشتید سعی کنید در روزهای استراحت نیز از مس گینر استفاده کنید. اگر هنوز هم جواب نمی دهد، مقدار کالری روزانه خود را افزایش دهید. جایی که ما نیاز به مصرف یکسری پروتئین و کالری داریم، بعد از تمرین زمان بسیار خوبی برای مصرف کربوهیدرات است.

مس گینر

آیا گینرها باعث افزایش چربی اضافی می شود؟

نه، گینرها نباید باعث شوند چربی اضافی به دست آورید، به شرطی که در کل کالری زیادی مصرف نکنید. با این حال، اندازه‌های سرو (پیمانه) بسیار بزرگ است، و این به این دلیل نیست که گینرها چاق‌کننده هستند، بلکه فقط به این دلیل است که کالری زیادی زیادی دارند و خیلی سریع وزن اضافه می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که گینرها به طور خاص مهندسی شده‌اند تا عضله‌سازی را بدون افزایش چربی اضافی آسان‌تر کنند. آنها تقریباً همیشه حاوی پروتئین کافی برای افزایش کامل سنتز پروتئین عضلانی هستند که برای عضله سازی سریع عالی است. آنها همچنین حاوی کربوهیدرات‌های نشاسته‌ای هستند که برای افزایش ذخیره‌سازی گلیکوژن عالی هستند و برای عضله‌سازی هم عالی هستند و بعید است که به عنوان چربی بدن ذخیره شوند و چربی کمی دارند.

آیا گینرها بهتر از غذای واقعی هستند؟

جواب منفی است! اگر می خواهید کالری خود را از غذای واقعی دریافت کنید، مشکلی نیست، چیزی را از دست نمی دهید. مس گینرها یک مکمل عضله ساز جادویی نیستند، آنها فقط یک منبع آسان از کالری هستند که خیلی سیر کننده نیستند. آنها ابزار مفیدی برای افرادی هستند که هنگام خوردن غذای واقعی برای افزایش وزن تلاش می کنند.

آیا باید قبل از خواب از گینرها استفاده کنید؟

معمولاً مصرف یکسری کربوهیدرات ساده و پروتئین آب پنیر قبل از خواب ایده بدی است. زیرا دمای بدن ما بالا می رود، که می تواند شما را دچار انقباض و عرق کند. به علاوه، پروتئین آب پنیر به سرعت به اسیدهای آمینه تجزیه می‌شود، یکی از آنها تریپتوفان است که می‌تواند در تولید ملاتونین اختلال ایجاد کند و به خواب رفتن را سخت‌تر کند.

معمولاً بهتر است قبل از خواب، وعده‌های غذایی کوچک‌تر و پروتئین دیرهضم‌ تری داشته باشید. مانند پروتئین کازئین که در پنیر ، ماست یونانی و پودر پروتئین کازئین وجود دارد. بنابراین برای یک افزایش وزن خوب بهتره قبل از خواب مقداری جو دوسر با کازئین مخلوط شده باشد. یا شاید مقداری پنیر یا ماست یونانی استفاده کرد.

مس گینر

عوارض مصرف مس گینرها

معمولاً افراد پس از استفاده از مس گینر دچار معده درد می شوند. مشکل عمدتاً از این واقعیت ناشی می‌شود که اندازه‌های سرو به طرز عجیبی بزرگ هستند. معده‌ دردی که از خوردن 1250 کالری از یک گینر دریافت می‌کنیم، اغلب تقریباً شبیه به ناراحتی‌ای است که از خوردن یک وعده غذایی 1250 کالری دریافت می‌کنیم.

چند راه خوب برای جلوگیری از معده درد وجود دارد:

  • حجم سرو را کاهش دهید.
  • به جای مصرف وعده های 1250 کالری که در همه جا برای افزایش وزن وجود دارد، سعی کنید 50 تا 75 درصد دوز مصرفی را داشته باشید که به ازای هر وعده، 625 تا 800 کالری به شما می دهد.
  • مس گینرها را قبل یا بلافاصله بعد از تمرین مصرف کنید.
  • بعد از خوردن گینر اب کافی بنوشید
  • از بطری مخلوط کن استفاده کنید. آنها معمولاً به اندازه کافی بزرگ هستند که آب زیادی را در خود جای دهند و یک فنر مخلوط کن کوچک برای کمک به شکستن توده ها دارند.

بهترین مس گینرها کدامند؟

نکته خوب در مورد مس گینرها این است که آنها هیچ چیز فانتزی یا انقلابی نیستند، آنها فقط یک تن کالری هستند که به راحتی قابل هضم هستند. با این حال، بهترین گینرها همگی چند ویژگی کلیدی دارند:

  • آنها حاوی پروتئین کافی برای افزایش کامل سنتز پروتئین عضلانی هستند. بسته به منبع پروتئین، معمولاً حدود 50 گرم پروتئین در هر وعده است.
  • آنها حاوی یک تن کربوهیدرات نشاسته ای و دارای انزیم هضم هستند. معمولا از کربوهیدرات مالتودکسترین استفاده میکنند، و این عالی است. یک گینر معمولی حاوی حدود 250 گرم کربوهیدرات در هر وعده است.
  • آنها حاوی چربی زیادی نیستند. چند گرم خوب است، اما خیلی بیشتر از آن معمولاً عالی نیست. بهتر است چربی های خود را از غذاهای کامل مانند آجیل، تخم مرغ، روغن زیتون، آووکادو، ماهی و غیره دریافت کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.