مکمل تقویت قوای جنسی

بهترین و موثرترین راه ها برای جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

یکی از دغدغه های مهم افراد پس از مواجهه با علائم پیری پوست، اقدام به جوانسازی پوست می باشد. روش های متفاوتی برای جوانسازی پوست وجود دارد؛ روش هایی مانند میکرونیدلینگ، مزوتراپی، لیزر آر اف و بسیاری موارد دیگر. اینکه کدام روش می تواند موثرتر از باقی روش ها باشد به نوع پوست و مشکلات آن بستگی دارد. در مقاله امروز به معرفی مهم ترین روش های مختلف جوانسازی پوست می پردازیم و مزایای آنها را شرح می دهیم.

مکمل جوانساز و ضد چروکشما می توانید جهت خرید مکمل جوانساز و ضد چروک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

روش های مختلف جوانسازی پوست

برای جوانسازی پوست روش های متنوعی وجود دارد. روش های رایجی برای اینکار توسط پزشکان انجام می شوند که در ادامه با آنها آشنا می شوید:

آر اف فرکشنال (Fractional RF)

یکی از جدیدترین روش های جوانسازی و جلوگیری از پیری پوست این روش است که بسیار ایمن است و تاثیرگذاری بالایی دارد. در این روش با حرارت دادن پوست دمای آن افزایش می یابد و پوست به کلاژن سازی تحریک می شود. در آر اف با استفاده از سری دستگاه که سوزن هایی بسیار ریز با روکش طلا دارند پوست سوراخ می شود و انرژی امواج رادیویی (RF) به لایه های زیرین پوست وارد می شود. این کار باعث می گردد دما در پوست افزایش یابد و با تحریک کلاژن سازی، ساختار پوست بهبود یابد.

این روش می تواند نتایج زیر را برای پوست در بر داشته باشد:

  • ترمیم بافت پوست
  • کاهش دادن چین و چروک های پوست
  • از بین بردن جای جوش، آکنه، آثار زخم و دانه های آبله مرغان
  • ترمیم سوراخ یا حفره های بزرگ و قابل مشاهده روی پوست

جوانسازی پوست

هایفوتراپی (HIFU)

در هایفوتراپی از امواج فراصوت با شدت بالا و به صورت متمرکز بر روی پوست استفاده می شود. این روش باعث لیفت یا کشیده شدن پوست می شود و جایگزین جراحی لیفت می باشد. امواج فراصوت تولید کلاژن را در پوست افزایش می دهند و باعث محکم شدن بافت آن می شوند. در این روش جوانسازی پوست با تاباندن امواج فراصوت به لایه های زیرین پوست انجام می شود و آسیبی به سطح پوست نمی رسد. با هایفوتراپی چین و چروک ها کاهش می یابند و پوست در نواحی گونه ها، گردن، ابروها، پلک و قفسه سینه می تواند لیفت شود.

میکرونیدلینگ

یکی از روش های جوانسازی پوست میکرونیدلینگ است. در این روش سوزن های بسیار ریز در پوست زخم های کوچکی ایجاد می کنند و این زخم ها کلاژن سازی را در پوست تحریک کرده و بافت پوست را بهبود می بخشند. این روش نسبت به روش های لیزری ارزانتر است اما ممکن است با درد و قرمزی همراه باشد و یا به دلیل وجود حفره های ریز در پوست باکتری ها و ویروس ها امکان ورود به پوست را داشته باشند و عفونت ایجاد شود. میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش، آکنه، ترک پوستی، چین و چروک، زخم، آفتاب سوختگی و لکه های پوستی کاربرد دارد.

کربوکسی تراپی

یکی از روش های جوانسازی پوست که غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است کربوکسی تراپی است. در این روش کربن دی اکسید با دستگاهی مخصوص به زیر پوست تزریق می شود. این روش برای درمان سلولیت، گودی زیر چشم، ترک های پوستی و رفع چین و چروک ها موثر است.

میکرودرم ابریژن

در این روش با کمک دستگاه، پوست لایه برداری می شود. تکنیسین در این روش با دستگاه کریستال های کوچکی را روی پوست مالش می دهد و باعث لایه برداری از سطح پوست می شود. این روش مشابه درم ابریژن است اما عوارض کمتری دارد. از میکرودرم ابریژن برای ترمیم و درمان زخم ها، لکه های پوستی، جای جوش، بافت غیرطبیعی پوست، ملانوما یا سرطان پوست و آثار پیری استفاده می شود. این روش ممکن است باعث احساس سوزش، قرمزی پوست، کبود شدن و ورم پوست تا چند روز در فرد گردد.

پلاسمای تغلیظ شده

استفاده از پلاسمای تغلیظ شده یکی از راه های جوانسازی پوست می باشد. این پلاسما از خون فرد تهیه می شود. در این روش با سانتریفیوژ کردن، اجزای خون را جدا می کنند تا پلاسمای حاوی پلاکت ها از باقی اجزا جدا شوند. بعد از انجام سانتریفیوژ دوباره روی خون غلظت پلاکت ها 6 تا 7 برابر می شود و بعد این پلاسما به زیر پوست تزریق می شود. این روش برای درمان آفتاب سوختگی بسیار پرکاربرد است.

جوانسازی پوست

مزوتراپی

در این روش ترکیبات فعالی توسط سوزن های بسیار ریز به پوست تزریق می شود. برای اینکار از فاکتورهای رشد، آمینواسیدها، نوکلئیک اسیدها، ویتامین ها، پپتیدها و هیالورونیک اسید استفاده می شود. این ترکیبات باعث تحریک کلاژن سازی می شوند و مقاومت پوست را بالا می برند. مزوتراپی می تواند در جلوگیری از پیری پوست، جوانسازی پوست و از بین بردن لکه های پوستی پرکاربرد باشد. این روش ایمن است در صورتیکه توسط پزشک و با مواد معتبر و ایمن انجام شود. ممکن است پیش از انجام آن آزمایشاتی لازم باشد.

سخن پایانی

روش های جوانسازی پوست بسیار متنوع هستند. نکته بسیار مهم این است برای انتخاب هر کدام از این روش ها حتما با پزشک مشورت شود تا با توجه به شرایط پوست بهترین روش را به شما پیشنهاد دهد. این روش ها حتما باید زیر نظر پزشک انجام شوند و بهتر است از مراجعه به افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند خودداری شود.

کپسول هیرتامین

شما می توانید جهت خرید قرص هیرتامین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.