مکمل تقویت قوای جنسی

عمل بای پس معده، فواید و عوارض این عمل چیست؟

عمل بای پس معده، فواید و عوارض این عمل چیست؟

عمل بای پس معده یک روش موثر برای کاهش وزن است. در این عمل مسیر عبور غذا از مری به روده کوتاه می شود. واژه «بای پس» در زبان انگلیسی به معنای میانبر است. در این عمل، با توجه به کوتاه شدن مسیر عبوری غذا از این واژه استفاده می شود. در این عمل جراح حجم معده را کاهش می دهد و غذای مصرف شده در مدت کوتاهی وارد روده می شود. این امر نه تنها باعث سیری زودرس می شود، بلکه مواد غذایی را آماده دفع می کند. این عمل دارای فواید و عوارضی است که تمامی افراد قبل از انجام آن به با آنها آشنایی کاملی داشته باشند. همچنین، بهتر است بدانید این عمل در نیا با نام روکس ان وای شناخته می شود.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

عمل بای پس معده برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی افراد کاندیدای این عمل نمی شوند. افرادی که دارای شرایط زیر هستند می توانند این عمل را انجام دهند:

  • شاخص توده بدنی افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند باید بزرگتر یا برابر با 40 باشد. این افراد معمولا بالای 45 کیلوگرم اضافه وزن دارند.
  • افرادی که بیماری دیابت نوع دو یا فشار خون بالا دارند و شاخص توده بدنی آنها بزرگتر یا مساوی با 35 است می توانند این عمل را انجام دهند.

در واقع، باید بدانید وزن افرادی که کاندید این عمل می شوند بسیار بالاست و آنها دیگر نمی توانند با رژیم یا ورزش وزن خود را کاهش دهند.

عمل بای پس معده برای چه کسانی مناسب است؟

روش انجام عمل بای پس معده

این عمل انجام می شود تا میزان کالری دریافتی به بدن کاهش پیدا کند. به همین دلیل جراح تلاش می کند تا برشی را در دور تا دور معده بزند و یک معده جدید به وجود بیاورد. معده جدید به یک کیسه شبیه است و معده اصلی همچنان وجود دارد اما غذایی وارد آن نمی شود. معده کوچک که مشابه به کیسه است به روده متصل می گردد و غذا وارد این کیسه می شود و سپس به روده وارد می شود. دور تا دور معده با استفاده از منگنه بافتی وصل می شود تا غذا به خارج نشت نکند. در واقع، در این عمل دو معده ایجاد می شود و برش هایی در بافت روده نیز ایجاد می شود. میزان تهاجمی بودن این عمل بسیار زیاد است.

فواید عمل بای پس معده

این عمل فواید بسیار زیادی را به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به کاهش وزن 60 تا 80 درصد اشاره کرد. فواید دیگر این عمل به شرح زیر هستند:

  • با عمل بای پس معده غذای ورودی به درون معده کاهش پیدا می کند.
  • این عمل می تواند شرایطی را به وجود بیاورد که انرژی فرد کاهش پیدا کند.
  • این عمل می تواند باعث تغییرات هورمونی شود و همین امر می تواند چالش های زیادی مانند کاهش اشتها زیاد را به همراه داشته باشد.

آیا ممکن است پس از این عمل وزن بازگردد؟

با توجه به این موضوع که وزن زیادی از وزن پس از عمل کاهش پیدا می کند، بازگشت وزن بسیار نادر است و شما می توانید با خیال آسوده این عمل را انجام دهید.

آیا عمل بای پس معده قابل برگشت است؟

یکی از نکاتی که تمامی افراد در زمان انجام این عمل باید به آن توجه داشته باشند بازگشت پذیر بودن این عمل است. در نتیجه، شما می توانید پس از عمل کیسه کوچکی را که در معده تان ایجاد شده است بردارید.

درمان زخم معده

عوارض عمل بای پس معده

این عمل همانند تمامی عمل های زیبایی می تواند عوارضی را نیز داشته باشد که این عوارض به شرح زیر هستند:

  • این عمل می تواند منجر به کاهش ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن از جمله ویتامین ب 12، کلسیم و آهن شود.
  • افرادی که این عمل را انجام می دهند دوره نقاهت بیشتری در مقایسه با عمل اسلیو معده دارند.
  • افرادی که این عمل را انجام می دهند باید با وسواس بیشتری از مکمل های حاوی ویتامین و مواد معدنی استفاده کنند.

عمل اسلیو معده یا بای پس معده، کدام یک بهتر است؟

همانطور که ممکن است از قبل بدانید عمل اسلیو معده یکی از عمل های زیبایی است که طی آن وزن زیادی از وزن کاهش پیدا می کند و عمل غیر قابل بازگشت است. بسیاری از افراد در این زمینه سوال می پرسند که تفاوت میان این دو عمل چیست یا کدام عمل بهتر است! بهتر است بدانید که هر دو عمل با روش لاپارسکوپی انجام می شوند؛ اما میزان تهاجمی بودن اسلیو معده در مقایسه با بای پس معده کمتر است، زیرا در عمل اسلیو بخشی از معده برداشته می شود، اما بافت روده دیگر درگیر نمی شود.

یکی دیگر از مواردی که در زمان عمل بای پس معده باید مورد توجه قرار دهید در این زمینه است که پس از این عمل توانایی معده در جذب مواد مغذی کاهش پیدا نمی کند، بلکه حجم معده کاهش پیدا می کند تا غذای زیادی خورده نشود. با توجه به این موضوع که در این عمل برش هایی در روده به وجود می آید؛ مصرف مکمل اهمیت بسیار زیادی دارد.

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار شما پاسخ دهیم.

آیا عمل بای پس معده بیماریهای مرتبط با چاقی را بهبود می بخشد؟

این عمل می تواند برای بهبود بیماری دیابت، فشار خون بالا و آپنه خواب موثر باشد.

عمل بای پس معده چقدر طول می کشد

به طور متوسط این عمل 3 تا 4 ساعت طول می کشد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.