مکمل تقویت قوای جنسی

معرفی انواع روشهای لاغری و تناسب اندام!

معرفی انواع روشهای لاغری و تناسب اندام!

شاید همه ما این جمله رو شنیده‌ایم که میگویند فردی حتی آب می‌خورد چاق می‌شود و یا فلان فرد هرچه می‌خورد اضافه وزن پیدا نمی‌کند!!! بهتر است بدانید در عمل این حرف‌ها خیلی دور از واقعیت نیست.

در این مقاله بهترین راه را برای لاغری و تناسب اندام بشما نشان خواهیم داد. در پایان این مقاله دید بازتری نسبت به این موضوع خواهید داشت و بهترین راهکار را برای افزایش و کاهش وزن انتخاب خواهید کرد.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

نظرات متفاوت برای حل مشکل چاقی و رسیدن به لاغری

بهتر است در این قسمت نظریه‌های مختلفی را که در مورد کاهش وزن و افزایش وزن وجود دارند بررسی کنیم. براساس نظریه متخصصان و مربیان راه‌های مختلفی برای حل این مشکل ارئه می شوند که بصورت کلی می‌توان آنها را در چند بخش دسته‌بندی کرد:

 • رژیم غذایی و تغذیه مناسب.
 • تمرین بدنسازی، هوازی و ترکیبی که شامل بدنسازی بانوان و بدنسازی آقایان در قالب برنامه‌های تناسب اندام ارئه می‌شود.
 • مکمل بدنسازی و چربی سوز که در غالب برندهای مختلف مکمل بدنسازی بفروش می رسند.
 • نظریه‌های پزشکی و جدیدی که در مورد ژنتیک و تفاوت هورمون‌ها در افراد چاق و لاغر وجود دارد.
 • آنزیم های چاقی و لاغری که محققان آنها را دلیل اصلی افزایش و کاهش وزن در افراد می‌دانند.

نظرات متفاوت برای حل مشکل چاقی و رسیدن به لاغری

رژیم غذایی و تغذیه مناسب

ما ایرانی ها، براساس داستان‌هایی که از حکیم ابوعلی سینا شنیده‌ایم، میدانیم که از زمان های دور انسانها متوجه اثرات غذاهای مختلف بر چاقی و لاغری بدن بوده‌اند.

اما از زمانی که محققان موفق به اندازه گیری کالری  موجود در غذاهای مختلف و شناخت ذخیره کالری‌های اضافه به عنوان چربی در بدن شده‌اند، شاهد ارئه برنامه‌های غذایی متفاوت، بر اساس محاسبه کالری و یا بر اساس نوع فعالیت وسبک زندگی هستیم.

هرکدام از این رژیم‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. طبیعتا بسیاری از افراد با استفاده از این رژیم‌ها توانسته‌اند وزن از دست بدهند و بسیاری نیز شکست خورده‌اند.

تمرین بدنسازی برای بدنسازی بانوان و بدنسازی آقایان 

مربیان و اساتید ورزشی ورزش و فعالیت بدنی را به روش‌ها و مدل‌های مختلف ارائه می‌دهند. اما در این مقاله منظور ما ورزش‌هایی است که برروی توده چربی تمرکز دارند.

اگر تمرینات بدنسازی و هوازی و یا به اصطلاح تمرینات چربی‌سوز، بصورت ترکیبی همراه با تمرینات مقاومتی و با شدت بالا انجام شوند، می‌توانند براحتی چربی را بعنوان سوخت قالب برای تامین انرزی بسوزانند و همین امر منجر به لاغری می‌شود.

در بدنسازی بانوان لاغری به عنوان یکی از اهداف مهم محسوب می‌شود. به همین دلیل بهتر است مربیان با استفاده از تمرینات ترکیبی و فانکشنال به بانوان برای رسیدن به این هدف کمک کنند.

شما با داشتن یک زندگی فعال همراه با ورزش منظم که متناسب با علاقه و ویژگی‌های فردی شما است، می‌توانید به وزن ایده ال و تناسب اندام مد نظرتان برسید و لاغری را آنطور که دوست دارید تجربه کنید.

مکمل بدنسازی و چربی سوز در غالب برندهای مختلف مکمل بدنسازی

در بسیاری از مواقع به دلیل کمبود زمان و انرژی، افراد برای رسیدن به نتیجه بهتر در کنار رژیم و ورزش از انواع مکمل بدنسازی که به چربی سوزی کمک می کند، استفاده می‌کنند. مکمل‌ها همانگونه که از اسم‌شان مشخص هست بعنوان یک کمک‌کننده در کنار ورزش، رژیم غذایی و سایر اقدامات کنترل وزن بدن بکار می‌روند.

به این گونه که وقتی شما بصورت منظم تمرین ورزشی انجام می دهید مصرف مکمل  چربی سوز می‌تواند سرعت چربی سوزی و مصرف توده چربی را برای تامین انرژی بالا ببرد. به طور کلی مکمل چربی سوز به دو صورت در بدن ما کار می‌کند:

 • مکمل چربی سوز ترموژنیک: این مکمل‌ها به گونه‌ای فعالیت می‌کنند که در حین ورزش چربی را به عنوان سوخت در اختیار بدن قرار می‌دهند و منبع اول تامین انرژی برای سوخت چربی به حساب می‌روند.
 • مکمل چربی سوز بلاک‌کننده: این مکمل چربی سوز نیز به این صورت فعالیت می‌کند که باعث کاهش اشتها می‌شود و از دریافت کالری بیشتر جلوگیری می‌کند.

این مکمل‌ها شامل مواد طبیعی و شیمیایی هستند. با مصرف این مکمل‌ها ضربان قلب و دمای بدن بالا می‌رود و شرایط ایده‌آلی برای چربی سوزی است. بنابراین اگر فرد دچار بیماری مزمن مانند بیماری‌های قلبی، کلیوی، کبدی، تیروئید و دیابت است، بهتراست با مشورت پزشک مصرف این مکملها را آغاز کند.

پیکرتراشی

نظریه‌های جدید پزشکی در مورد ژنتیک و تفاوت هورمون‌ها برای چاقی و لاغری

شما شاید در میان دوستان و اطرافیانتان افراد بسیار خوش اشتها و کم اشتها را دیده باشید.  دلیل این ویژگی در افراد مختلف کم و زیاد بودن دو هورمون لیپتین(leptin) و هورمون گرلین(ghrelin) است.

لپتین که هورمون سیری نام دارد از سلول های بافت چربی ترشح می‌شود و پیامی را مبنی بر سیری به مغز می‌فرستد و باعث کاهش اشتها می‌شود..افرادی که غلظت این هورمون در بدنشان بالا است، افراد کم اشتها و تقریبا لاغری هستند.

گرلین هم که هورون اشتها یا گرسنگی نام دارد از سلول های داخلی معده ترشح می‌شود و پیامی مبنی بر گرسنگی و نیاز به دریافت غذا را به مغز می‌فرستد و فرد احساس گرسنگی می‌کند و دایما غذا می‎خورد. به همین دلیل این افراد عمدتا از اضافه وزن رنج می‌برند.

آنزیم های چاقی و لاغری که محققان آنها را دلیل اصلی افزایش و کاهش وزن در افراد می دانند!

دانشمندان دانشگاه ییل(Yale University) در امریکا در بدن موش‌ها مولکول‌هایی را کشف کردند مانند یک نگهبان از ورود کربوهبدرات‌ها به داخل سلول‌های چرب جلوگیری می‌کند. این مولکولها بر چاقی ولاغری بسیار تاثیرگذار هستند.

همانطور که می‌دانیم تعداد سلول‌های چربی در بدن افراد چاق و لاغر یکسان است، تنها تفاوت در اندازه سلول‌هاست و اندازه سلولهای چربی در بدن افراد چاق بزرگتر است.

این مولکول‌ها در بدن افراد لاغر با جلوگیری از ورود کربوهیدرات‌ها به سلول‌های چربی باعث کوچک ماندن این سلول‌ها می شوند و در نتیجه از چاقی افراد جلوگیری به عمل می‌آورند.

این مولکول ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که ابتدا صبر می‌کنند تا چربی موجود در سلول بعنوان سوخت سوزانده شود و سپس راه برای ورود چربی به داخل باز می‌شود.

این محققان آنزیمی به نام GOT  کشف کرده‌اند که این سیستم را کنترل می‌کند و مولکول های نگهبان را از کار می‌اندازد و باعث ورود کربوهیدرات و در نتیجه چاقی می‌شود. بنابرین با مهار آنزیم GOT  می‌توان این روند را کنترل کرد واز ورود مقدار اضافی کربوهیدرات به داخل سلول جلوگیری به عمل آورد.

[aparat id=’ROqFl’]

سخن پایانی!

بعد از تمام این صحبت ها و یادگیری روش‌های مختلف کنترل وزن، به عنوان متخصص علوم ورزشی چند نتیجه گیری مهم ومفید را در اختیار شما قرار می‌دهم. اول اینکه با خواندن این مطالب قطعا نمی‌توانید دلایل چاقی و لاغری افراد را تشخیص دهید. اما توصیه من با تایید موارد گفته شده چند نکته اساسی است که به شرح زیرند:

 • شما هیچوقت با کنترل و یا استفاده از یک روش از روش‌های پنجگانه بالا، قادر به کنترل وزن خود نخواهید بود.
 • بدن یک سیستم یکپارچه است که تمام بخش های آن از تمامی این فاکتورها تاثیر می‌پذیرند.
 • برای فهمیدن میزان هورمون‌ها و آنزیم‌های کنترل وزن به پزشک مراجعه کنید.
 • بر اساس ویژگی‌های بدنی و فعالیت‌تان و البته علاقه غذایی شخصی یک برنامه متعادل غذایی در پیش بگیرید و به بدن اجازه بدهید که خودش با شما برای دریافت کالری حرف.
 • از غذاهای طبیعی و متنوع استفاده کنید.
 • با رعایت یک برنامه بدنسازی و ورزشی منظم تحت نظارت مربی متخصص بیشترین استفاده ممکن را از مکمل های چربی سوز و برنامه بدنسازی برای رسیدن به یک تناسب اندام مناسب خواهید برد.
 • در آخر هرروز و همیشه مراقب سلامتی و بدنتان باشید.

آمپول لاغری ساکسندا

این مقاله را برای کسانی که دوستشان دارید بفرستید. برای تهیه بهترین مکملهای دارویی، مکمل بدنسازی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.