مکمل تقویت قوای جنسی

چگونه به درمان خلط گلو کمک کنیم؟

چگونه به درمان خلط گلو کمک کنیم؟

درمان خلط گلو اهمیت زیادی دارد. خلط به راه تنفسی می چسبد و اجازه نمی دهد که اکسیژن به خوبی به بدن وارد شود. به طور کلی، راه تنفسی برای اینکه سالم بماند به مخاط نیاز دارد، این مخاط در دهان، بینی، گلو و سینوس ها تشکیل می شود و اجازه نمی دهد ویروس ها و آلودگی ها وارد بدن شوند. اما اگر این مخاط بیش از تولید شود و یا به علل مختلف عفونی شود، مشکلات فراوانی را برای افراد به وجود می آورد. منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند که شما می توانید با استفاده از داروهای مناسب و راهکارهای دیگر برای درمان خلط اقدام نمایید.

قرص تقویت سیستم ایمنیشما می توانید جهت خرید مکمل تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آیا خلط گلو خطرناک است؟

قبل از آنکه به بررسی راهکارهای مناسب برای درمان خلط گلو بپردازیم، بهتر است به این موضوع نگاهی داشته باشیم که آیا خلط گلو خطرناک است! پاسخ به این سوال مثبت است! خلط گلو نوعی عفونت است که اگر در دستگاه تنفسی باقی بماند می تواند گسترش یابد و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. مطالعات نشان داده اند که خلط درمان نشده خطر آسیب به قلب را به همراه دارد. به همین دلیل درمان خلط گلو بسیار مهم است.

هوای اطراف خود را مرطوب نگه دارید!

یکی از راهکارهایی که برای درمان خلط گلو پیشنهاد می شود مرطوب نگه داشتن هواست. مرطوب کردن هوا می تواند به از بین رفتن خلط کمک کند. توصیه می شود تمامی کسانی که در گلویشان خلط دارند در محیط اطراف خود از بخور سرد استفاده نمایند. این روش می تواند برای بهبود هر چه سریعتر خلط تاثیر گذار باشد.

مایعات گرم بنوشید!

نوشیدن مایعات گرم یکی از راهکارهای ویژه برای درمان خلط گلو است. در این شرایط مایعات گرم می توانند به حرکت مخاط از گلو کمک کنند و آنها را از طریق ادرار از بدن خارج نمایند. نوشیدن مایعات گرم احتقان را کاهش می دهد و این موضوع نقش مهمی در حفظ سلامت دستگاه تنفسی دارد. توصیه می شود در زمانی که در گلو خود خلط دارید هرگز کافئین مصرف نکنید. استفاده از آب لیمو و عسل ترکیب مناسبی برای درمان خلط گلو است.

درمان خلط گلو

از مواد مناسب برای سیستم تنفسی استفاده نمایید!

مطالعات نشان داده اند نوشیدن محصولات حاوی لیمو، زنجبیل و سیر می تواند برای بهبود سرماخوردگی مناسب باشد و به درمان خلط گلو کمک می کند. همچنین، استفاده از غذاهای تند، مانند فلفل قرمز، می تواند به طور موقتی ریه ها را پاکسازی نماید. برخی از شواهد دیگر علمی نشان داده اند که مصرف جوشانده ریشه شیرین بیان و مواد گیاهی دیگر مانند جینسینگ، توت، اکیناسه و انار برای درمان گلو درد معجزه می کند.

از مواد حاوی زینک استفاده کنید!

مطالعات جدید نشان می دهند مصرف غذاهای حاوی زینک و یا قرص زینک برای درمان خلط گلو بسیار مفید است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند، با توجه به این موضوع که زینک به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می نماید عفونت را به سرعت از بین می برد. توصیه می شود قبل از مصرف قرص زینک با پزشک خود مشورت کنید.

آب نمک غرغره کنید!

شاید بتوان گفت یکی دیگر از مواردی که نقش بسیار مهمی در درمان خلط گلو دارد غرغره کردن آب نمک است. نمک خاصیت ضد عفونی کننده دارد و می تواند میکروب را از بین ببرد. برای درست کردن آب نمک باید 4/3 لیوان را نمک بریزید و سپس آن را غرغره کنید. در هر غرغره آب نمک باید به مدت 30 تا 60 ثانیه در گلو باقی بماند.

بخور اکالیپتوس بدهید!

یکی از بهترین راهکارها برای درمان خلط گلو بخور اکالیپتوس است. شما می توانید دستگاه بخور خود را روشن کنید و چند قطره روغن اکالیپتوس به آن بیافزایید و اجازه دهید در محیط پخش شود. اکالیپتوس ضد عفونی کننده است و آلودگی های محیط را از بین می برد. در نتیجه، راه تنفسی پاکسازی می شود و این موضوع برای رفع خلط بسیار موثر است.

قرص گلو درد و سرماخوردگی

برای خرید قرص گلودرد و سرماخوردگی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

قرص گلو درد و سرماخوردگیشما می توانید جهت خرید قرص برای درمان گلو درد و سرماخوردگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.