مکمل تقویت قوای جنسی

نکات مهمی که در مورد استفاده از دستمال مرطوب نمی‌دانید!

نکات مهمی که در مورد استفاده از دستمال مرطوب نمی‌دانید!

دستمال مرطوب نوعی دستمال است که لطافت و بوی خوشی دارد و به راحتی آلودگی را از روی سطح پوست پاک می‌کند. استفاده از این دستمال طرفداران زیادی دارد و بسیاری از زنان برای پاک کردن آرایش خود و بسیاری از مادران برای پاک کردن آلودگی از روی پوست کودک خود از این دستمال استفاده می‌کنند. اما نکته‌ای که در اینجا مطرح است این است که آیا استفاده از این دستمال بی‌ضرر است یا خیر؟!

در این مقاله قصد داریم به فواید و مضرات استفاده از دستمال مرطوب در کودکان و بزرگسالان بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای استفاده از این محصول تصمیم بگیرید.

دستمال مرطوب چیست؟

این دستمال نوعی وسیله بهداشتی است که از الیاف لطیفی تشکیل شده است. این الیاف در محفظه‌های مرطوب نگهداری می‌شوند.  این دستمالها اصولا بر پایه آب تولید می‌شوند و از الکل در ساخت آنها استفاده نمی‌شود.

از ترکیبات به کار رفته در این محصول بهداشتی می‌توان به فنوکسی اتانول و فتالات‌ها اشاره کرد. استفاده از این محصول سبب می‌شود حس لطافت خاصی در روی پوست به وجود بیاید. همچنین این محصول انواع آلودگی را به سرعت از روی پوست پاک می‌کند.

نکته قابل توجه این است که این محصول هرگز نباید جایگزین آب و صابون شود. این دستمال تنها برای استفاده موقت مناسب است نه استفاده طولانی مدت!

فواید استفاده از دستمال مرطوب

فواید استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان

مهم‌ترین مزیت استفاده از این دستمال این است که به سرعت آلودگی را از روی سطح پوست از بین می‌برد. برای استفاده از این محصول تنها باید دستمال را از بسته خارج کنید و بر روی محل بکشید.

کرم مرطوب کننده کودک چی خوبه

مضرات استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان

مواد به کار رفته در ساختار این دستمال مرطوب های کودکان برای سلامتی مضر هستند و سبب بروز مشکلات زیادی در کودکان می‌شوند. در ادامه به معرفی این مشکلات می‌پردازیم.

حساسیتهای غذایی

اخیرا مطالعه‌ای در این زمینه صورت گرفته است و نتایج آن نشان می‌دهند که استفاده از این دستمال در کودکان خطر ابتلا به حساسیتهای غذایی را افزایش می‌دهد. به همین دلیل کارشناسان سلامتی به این موضوع تاکید می‌ورزند که مادران هرگز نباید به طور مدام از این دستمال استفاده کنند و بهتر است.

حساسیتهای پوستی

مواد پاک‌کننده این دستمالها بر روی پوست کودکان باقی می‌مانند و به مرور زمان باعث ایجاد حساسیت می‌شوند. اگزمای پوستی یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که در اثر استفاده از این دستمالها رخ می‌دهد. این مسئله برای کودکانی که سابقه ابتلا به انواع حساسیت را در تاریخچه خانوادگی خود دارند بیشتر رخ می‌دهد.

دستمال مرطوب کودک فیروز

kudakk

فنوکسی اتانول ماده‌ای خطرناک برای کودکان است!

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم یکی از مواد به کار رفته در ساختار این دستمالها فنوکسی اتانول است. این ماده به سرعت از طریق پوست جذب می‌شود. اخیرا آژانس امنیت دارویی اعلام کرده ست که استفاده از این ماده در کودکان زیر سه سال خطرناک است و خطر مسمومیت را افزایش می‌دهد.

فواید استفاده از دستمال مرطوب در بزرگسالان

بزرگسالان معمولا برای پاک کردن آرایش از روی صورت خود از این دستمال استفاده می‌کنند. این دستمال برای پاک کردن موقت آرایش بسیار مناسب است اما هرگز آلودگی را از روی سطح پوست به طور عمیق پاک نمی‌کند.

مضرات استفاده از دستمال مرطوب در بزرگسالان

استفاده از این دستمال مضررات زیادی برای بزرگسالان دارد که به شرح زیر است:

  • آسیب به کبد، سیستم عصبی و سیستم گوارش: این دستمال حاوی فنوکسی اتانول است. این ماده سلامت این ارگانها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به آنها آسیب وارد می‌کند.
  • سرطان سینه: محققان به تازگی مطالعه‌ای را انجام دادند که نتایج آن نشان‌دهنده این موضوع هستند که استفاده از این دستمال رابطه مستقیمی با بروز سرطان سینه دارد. به همین دلیل کارشناسان سلامتی در مورد استفاده از این دستمالها هشدار می‌دهند.
  • کاهش قدرت باروی: یکی از مواد به کار رفته در این دستمالها فتالت‌ها هستند. این ماده بر میزان باروری افراد اثر می‌گذارد و خطر نازایی را افزایش می‌دهد.
  • بروز چین و چروک بر روی پوست: استفاده مدام از این دستمالها سبب می‌شود پوست رطوبت خود را از دست بدهد. کم شدن رطوبت پوست خطر بروز چین و چروک را افزایش می‌دهد.

Untitled 3

q10

هشدار کارشناسان سلامتی در مورد استفاده از دستمال مرطوب

با توجه به مسائلی که در بالا مطرح گردید استفاده طولانی مدت از این محصول خطر ابتلا به انواع بیماریها را افزایش می‌دهد.به همین دلیل بهتر است این محصولات هرگز به مدت طولانی مورد استفاده قرار نگیرند و تنها در جایی که امکان دسترسی به آب و صابون وجود ندارد برای پاک کردن آلودگی از سطح پوست استفاده شوند. برای تهیه بهترین محصولات و مکملهای دارویی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :

مضرات استفاده از دستمال توالت برای زنان!
تفاوت کرم مرطوب کننده با لوسیون بدن چیست؟

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

دستمال مرطوب کودک فیروز
دستمال مرطوب کودک دافی مدل ویتامیلک
دستمال مرطوب پاک کننده آرایش 5 در 1 دافی
دستمال مرطوب پاک کننده آرایش Q10 میوه ای دافی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.