کدام ویتامین چاق کننده است؟

ویتامین

ویتامین ها ترکیبات آلی هستند که بدن ما برای انجام فعالیت های خود به آنها نیاز دارد. حضور ویتامین ها در بدن در سوخت و ساز مواد غذایی و اعمال حیاتی بدن موثر است. اگر ویتامین های مورد نیاز بدن تامین نباشند بیماری های مختلفی در بدن بروز می یابد. هر یک از ویتامین ها نقش خاصی در بدن دارند و مصرف زیاده از حد و یا کم آن تاثیرات متفاوتی روی سیستم بدن می گذارد.

ویتامینشما می توانید جهت خرید قرص ویتامین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آیا ویتامین ها بر چاقی موثرند؟

بسیاری از افراد تمایل دارند تا اضافه وزن داشته باشند. داشتن عضلات قویتر، بهبود بخشیدن به عملکرد روزانه یا بهبود وضعیت ظاهری همه از جمله دلایلی هستند که فرد می تواند برای اضافه وزن خود داشته باشد. در این میان ویتامین ها نقش مهمی در افزایش وزن و چاقی دارند. استفاده از برخی از آنها کمک می کند تا سریعتر و آسان تر به افزایش وزن دست پیدا کنید.

انواع ویتامین ها:

ویتامین ها در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شوند:
ویتامین های محلول در چربی: این نوع ویتامین در چربی حل می شوند و اگر بیش از حد استفاده شوند از بدن دفع نشده و در کبد ذخیره می شوند.
ویتامین های محلول در آب: ویتامین های جزو گروه B و C محلول در آب هستند. این ویتامین ها اگر در طول روز بیش از حد مصرف شوند مقدار اضافی شان از بدن دفع می گردد و همچنین کمبود آنها نیز به سرعت خود را در بدن نشان می دهد.

کپسول ویتامین د3 برونسونشما می توانید جهت خرید کپسول ویتامین د3 برونسون از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

چند ویتامین و ماده معدنی مرتبط با کاهش و افزایش وزن:

ویتامین B: ویتامین های گروه B در راس ویتامین هایی قرار می گیرند که ممکن است باعث افزایش اشتها و وزن در فرد شوند. ویتامین های B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9 و B12 از ویتامین های گروه ب می باشند. این ویتامین ها سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند. زمانی که ذخایر این ویتامین ها در فرد کاهش یابد فرد دچار کمبود اشتها و در نتیجه کاهش وزن می شود. حضور متعادل این ویتامین در بدن باعث می شود اشتهای فرد بالا رود و با مصرف بیشتر مواد غذایی وزن افزایش یابد. در میان گروه ویتامین ب، اسید فولیک یا ویتامین B9 و B12 نقش بیشتری در افزایش وزن دارند.
قرص زینک: زمانی که فرد با کمبود زینک در بدن مواجه باشد حش چشایی و بویایی او دچار مشکل می شود و در نتیجه تمایلش به غذا خوردن کاهش می یابد. حضور زینک برای تنظیم سوخت و ساز بدن و فعالیت آنزیم ها بسیار موثر است. استفاده از قرص زینک نقش موثری در افزایش اشتها و وزن دارد.
مولتی ویتامین مینرال: این قرص شامل ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. ویتامین ها و مواد معدنی فاقد کالری هستند و بر روزن تاثیری ندارند اما ترکیبات این مولتی ویتامین می تواند با توجه به کمبودهای بدنی هر فرد تاثیری بر روی چاقی داشته باشد. حضور ویتامین های گروه B و زینک در این مولتی ویتامین می تواند در فردی که کمبود این مواد را دارد باعث چاقی گردد.
قرص آهن: آهن جزو مواد معدنی است و شواهدی وجود دارد که این ماده معدنی می تواند در تنظیم سوخت و ساز بدن و چاقی و لاغری موثر باشد. برخی یافته ها نشان می دهد آهن بر بهبود اشتهای فرد موثر است و می تواند در افزایش وزن نقش مثبت داشته باشد. آهن در فعال شدن هورمون های تیروئیدی نقش دارد و از آنجا که تیروئید بر متابولیسم بدن تاثیر مستقیمی دارد به همین دلیل پس از مصرف آهن ممکن است کمی اضافه وزن صورت گیرد. طبق تحقیقات این اضافه وزن بسیار ناچیز است و به همین دلیل چندان نمی توان این ماده معدنی را در اضافه وزن موثر دانست.
ویتامین دی: کمبود این ویتامین در بدن باعث اضافه وزن می شود. با توجه به مطالعات انجام شده کمبود این ویتامین به افزایش توده بدنی می انجامد. بنابراین اگر دچار اضافه وزن هستید باید میزان این ویتامین را در بدن با آزمایش بررسی نمایید.

شربت کلسیم نحوه مصرف، عوارض جانبی و موارد احتیاطی!

قرص جوشان ویتامین C هلث اید 1000 میلیشما می توانید جهت خرید قرص جوشان ویتامین C هلث اید 1000 میلی از وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

آیا می توانیم به صورت خودسرانه ویتامین مصرف کنیم؟

با توجه به نکات گفته شده بهترین کار این است که قبل از مصرف ویتامین ها با پزشک مشورت شود. پزشک با انجام آزمایشات می تواند تشخیص دهد کدام ویتامین و ماده معدنی در بدن شما کم و یا زیاد است و بر اساس آن به شما ویتامین و ماده معدنی را تجویز می نماید. برای افزایش وزن نیز باید در قدم اول با پزشک مشورت شود. پزشک باید علت کاهش وزن شما را تشخیص دهد و سپس با توجه به آن روش ها و ویتامین های لازم را پیشنهاد دهد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.