مکمل تقویت قوای جنسی

با بهترین مکمل های افزایش وزن آشنا شوید

weight gain supplements 2

امروزه دغدغه بسیاری افراد، وزن کم کردن است اما در این میان کسانی نیز هستند که لاغری برایشان دغدغه ای حل نشدنی باقی مانده و زندگیشان را تحت تاثیر قرار داده است. برای افزایش وزن بهترین روش این است که بر روی افزایش ساخت عضله تمرکز شود تا به جای اضافه شدن چربی، عضلات بدن حجیم تر شوند. ورزش و رژیم غذایی می توانند در این مسیر به فرد یاری رسانند اما گاهی نیاز به مصرف مکمل هایی است که این مسیر را ساده تر کنند. در ادامه با بهترین مکمل های افزایش وزن آشنا خواهید شد.

مکمل های افزایش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل افزایش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکمل افزایش وزن چیست؟

مکمل های افزایش وزن برای تکمیل رژیم ما تولید شده اند. بسیاری مواقع مصرف مواد غذایی در طول روز نمی تواند مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند و نیاز به استفاده از مکمل هاست تا ویتامین ها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی و آنزیم های مهم به بدن برسند. مکمل های افزایش وزن نیز همین عملکرد را دارند. این مکمل ها با تامین کالری و پروتئین مورد نیاز بدن کمک می کنند تا سریعتر وزن بالاتر رود.

انواع مکمل های افزایش وزن

مکمل های افزایش وزن به چند دسته مشخص تقسیم می شوند:

مکمل پروتئین

یکی از اجزای مهم عضله های انسان پروتئین است. پروتئین از غذا و مکمل می تواند دریافت شود و نقش مهمی در عضله سازی دارد. شواهد نشان داده اند ورزشکارانی که از مکمل پروتئین در رژیم خود استفاده می کنند عضلات بیشتری دارند. توصیه می شود به ازای هر کیلوگرم وزن بدن روزانه 4/1 تا 2 گرم پروتئین مصرف شود. اگر این میزان از غذا دریافت شود نیاز به مکمل نیست اما در صورت عدم دریافت آن از غذا، می توانید از مکمل ها استفاده کنید.

مکمل کراتین

یکی از مکمل های افزایش وزن کراتین است. در مورد مکمل کراتین تحقیقات بسیار زیادی انجام شده است. کراتین در سلول های بدن یافت می شود و آن را می توان از غذاها و مکمل ها دریافت نمود. زمانی که کراتین از طریق مکمل به بدن برسد می تواند محتوای کراتین عضلات را افزایش دهد. مطالعات نشان داده اند کراتین به مرور باعث بهبود عملکرد ورزشی و حجم عضلات می شود. کراتین در انواع مختلفی تولید می شود اما تحقیقات کراتین مونوهیدرات را ایمن و موثر اعلام کرده اند.

گینرها

گینرها مکمل های چاق کننده هستند و مناسب کسانی اند که در افزایش وزن دچار مشکل اند. گینرها حاوی کربوهیدرات های بسیار بالا و پروتئین بالا هستند و فقط باعث افزایش کالری دریافتی می شوند یعنی مانند پروتئین باعث افزایش وزن با کیفیت نمی شوند. گینرها به دلیل طعم و قوام خود ممکن است مورد پسند بسیاری نباشند. از آنجا که این محصول مناسب کسانی است که تنها می خواهند اضافه وزن داشته باشند توصیه می شود این اضافه وزن با مصرف مواد غذایی طبیعی ایجاد گردد زیرا مواد مغذی بیشتری به بدن می رسد.

گینرشما می توانید جهت خرید گینر از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکمل های بهبود دهنده عملکرد ورزشی برای افزایش وزن

همانطور که اشاره شد تنها سه مکمل بدون ورزش می توانند به افزایش وزن کمک کنند. اما مکمل هایی نیز هستند که باعث می شوند فرد شدیدتر ورزش کند و این مسئله به مرور باعث افزایش حجم او گردد. در ادامه به این مکمل ها اشاره خواهیم کرد:

سیترولین

این ماده نوعی اسید آمینه است که در بدن تولید می شود و از طریق غذاها نیز می تواند به بدن برسد. این ماده باعث افزایش خون رسانی به بافت های بدن می شود و مطالعات نشان داده اند مصرف این مکمل می تواند در افزایش میزان ورزش در یک جلسه مفید باشد. این بهبود عملکرد می تواند در طول زمان به رشد عضلات کمک کند.

کافئین

کافئین نیز باعث بهبود عملکرد بدن می شود. پژوهش ها نشان داده اند کافئین می تواند عملکرد ورزشی فرد را افزایش دهد. کافئین توانایی بدن برای تولید سریع نیرو را افزایش می دهد و این تاثیر می تواند در تمرین با وزنه، دوچرخه سواری و دویدن بسیار مفید باشد. افزایش شدت ورزش، در کنار مصرف کالری و پروتئین کافی می تواند به مرور به رشد عضلات و افزایش وزن بیانجامد.

بتا-هیدروکسی بتا-متیل بوتیرات (HMB)

این ماده مولکولی است که بر اثر تجزیه اسید آمینه لوسین در بدن تولید می شود. نقش این مولکول در ریکاوری بدن پس از ورزش شدید دیده می شود و می تواند تجزیه پروتئین عضلانی را کاهش دهد. هنوز به تحقیقات زیادی در مورد عملکرد این ماده نیاز است زیرا نتایج تحقیقات در مورد این ماده ضد و نقیض است.

بتا آلانین

این ماده نیز نوعی اسید آمینه است که در بدن به صورت طبیعی تولید می شود. بتا آلانین می تواند به عضلات در حین ورزش یا خستگی کمک نماید. مصرف این ماده برای فعالیت های ورزشی شدید که در دوره های 1 تا 4 دقیقه ای انجام می شوند بسیار مفید است. در مورد این ماده نیز تحقیقات بیشتری نیاز است صورت بگیرد اما شواهد به تاثیر این ماده در افزایش عضله سازی حین ورزش اشاره می کنند.

مکمل های افزایش وزن

از میان بهترین مکمل های افزایش وزن کدام را انتخاب کنیم؟

مکمل ها در انواع متفاوتی تولید شده اند و از نظر میزان کالری و سایر ترکیبات با هم تفاوت دارند. بنابراین بسیار مهم است شما با توجه به هدف خود و میزان کالری مورد نیاز آنها را انتخاب کنید. برای یک انتخاب درست باید با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید زیرا باید علت کاهش وزن شما مشخص شود. همچنین بدون نظر پزشک با مصرف بی رویه مکمل ها ممکن است دچار افزایش بی رویه پروتئین، چربی و کربوهیدارت در بدن شوید و خود را در معرض ابتلا به بیماری های قلبی و سکته قرار دهید. به علاوه اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید بسیاری مکمل ها می توانند باعث تشدید بیماری یا تداخل با داروهای شما شوند. بنابراین در اولین قدم پیش از انتخاب مکمل افزایش وزن با پزشک مشورت کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.