مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل بدنسازی پمپ چیست؟ آشنایی با فواید آن

مکمل پمپ

مکمل پمپ مکملی است که خون را به داخل عضلات پمپاژ می کند و احساس خوشایندی را در ورزشکاران حرفه ای به وجود می آورد. از نظر علمی، وقتی ورزش می کنید یا وزنه ای را جا به جا می کنید، نیروی مکانیکی در بدن به وجود می آید و همین امر باعث بروز انقباضات در عضلات می شود و جریان خون را در بدن بالا می برد.

مطالعات نشان داده اند هر چقدر جریان خون در بدن افزایش پیدا کند، فرد بهتر می تواند ورزش کند. مکمل بدنسازی پمپ بر همین اصل طراحی شده است و به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک می کند. در چند سال اخیر، مکمل پمپ تقریباً به اندازه پروتئین در بین ورزشکاران محبوب شده اند.

اما درست مانند مکمل های پروتئین – و مانند ورزشکاران – نه همه محصولات قبل از تمرین یکسان هستند و نه هر محصول قبل از تمرین برای هر ورزشکاری مناسب است. هر کدام دارای ترکیبات مختلف در دوزهای مختلف با اثرات مورد نظر متفاوت است و ممکن است برای انواع مختلف ورزشکاران با اهداف متفاوت مناسب باشد.

مکمل پمپ چیست؟

مکمل های قبل از تمرین که به آنها “پیش از تمرین” یا پمپ نیز گفته می شود، برای زمانی که ورزش می کنید به شما انرژی می دهند. ماده اصلی در اکثر آنها کافئین است. این مکمل ها اغلب به شکل قرص یا پودر هستند. برخی از مواد موجود در برخی از تمرینات قبل از تمرین می تواند برای سلامتی و تمرینات شما مفید باشد.

اما مکمل ها می توانند عوارض جانبی داشته باشند که باید از آنها آگاه باشید. مکمل پمپ شامل تمام موادی است که افراد با هدف منحصر به فرد برای موثرتر کردن تمرینات خود مصرف می کنند. در واقع قبل از تمرین مکملی است که اغلب استفاده می شود که به شما کمک می کند حداکثر بهره را از تمرین خود ببرید.

چه موادی در مکمل پمپ وجود دارد؟

  • کافئین
  • بی سی ای ای
  •  بتا آلانین
  •  تقویت کننده های اکسید نیتریک
  • ال سیترولین یا سیترولین مالات
  • ال آرژنین
  • ال تیروزین
  • بتائین
  • یوهیمبین
  • کراتین

بسیاری از مکمل پمپ حاوی کراتین هستند و مصرف آن قبل از تمرین هیچ اشکالی ندارد. مهمتر از زمانی که کراتین مصرف می کنید، صرفاً مصرف مداوم آن است. روزانه 3 تا 5 گرم از کراتین را در کنار هر چیزی که در قبل از تمرین وجود دارد، مصرف کنید.

مکمل پمپ فارماتکشما می توانید جهت خرید پودر پمپ فارماتک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

بهترین زمان مصرف پمپ

یک ساعت قبل از تمرین، باید روی آماده‌سازی محیط داخلی خود برای کارهای سخت فیزیکی و ذهنی تمرکز کنید. بنابراین، مکمل قبل از تمرین باید ذهن و بدن شما را برای به حداکثر رساندن عملکرد بهینه کند. مکمل را قبل از ورزش مصرف کنید. زیرا هدف آن کمک به ریکاوری و کاهش خستگی ناشی از یک تمرین شدید است.

با این حال، این “بهینه سازی” می تواند چندین چیز را معنی کند. در بسیاری از موارد، مکمل پمپ انرژی یا تمرکز بیشتری را فراهم می کنند.

رایج ترین ترکیبات موجود در مکمل پمپ محبوب امروزی عبارتند از کافئین، بتا آلانین، لوسین یا BCAA و تقویت کننده های اکسید نیتریک مانند، آرژنین یا سیترولین، که به نظر می رسد همه اینها به افزایش جریان خون و احساس “پمپاژ” در حین تمرین کمک می کنند.

انواع پمپ ورزشی

مکمل های  پمپ را می توان به دو گروه تقسیم کرد: آنهایی که دارای محرک هستند و آنهایی که بدون محرک هستند. محرک‌ها تقریباً همیشه شامل کافئین هستند، در دوزهای بسیار متفاوت، اما ممکن است شامل محرک‌های دیگری مانند یوهیمبین، تیاکرین (تاکرین به عنوان رایج‌ترین)، گوارانا و بسیاری دیگر باشند.

بسیاری از شرکت‌های مکمل‌سازی برای کسانی که به کافئین حساس هستند، آن را نمی‌خواهند یا نزدیک به زمان خواب ورزش می‌کنند، مکمل های  قبل از تمرین بدون محرک ایجاد کرده‌اند. انواع مختلفی از پمپ وجود دارد که عمدتاً به دلیل ترکیبات مختلف است. به عنوان مثال، یک تمرین پمپ ممکن است حاوی دوز بالایی از کافئین باشد، در حالی که سایر مکمل ها اصلاً حاوی هیچ محرکی نیستند. 

آیا مکمل های پمپ موثر هستند؟

بستگی به این دارد که آنها را برای چه کاری مصرف می کنید. برخی از افراد قبل از تمرین فکر می کنند که آنها را بزرگتر، قوی تر یا سریعتر می کند. احتمالاً اینطور نخواهد بود، اما مطمئناً می تواند به شما کمک کند که از پس یک تمرین سنگین و طاقت فرسا بربیائید. و اگراز پس تمرینات سنگین و طاقت فرسا بربیائید، قطعاً می‌تواند به شما کمک کند بزرگ‌تر، قوی‌تر و سریع‌تر شوید!

به یاد داشته باشید، هدف اصلی قبل از تمرین، ساخت مستقیم عضله یا بهبود فیزیک شما نیست، بلکه دادن انرژی، استقامت و تمرکز برای انجام تمریناتی است که می تواند به شما در رسیدن به هر دوی این اهداف کمک کند.

مکمل پمپ می تواند به شما کمک کند تا تمرین بهتری داشته باشید. تمرینات خود را درست انجام دهید پایه های تغذیه ای خود را بسازید. بهبودی خود را با خواب زیاد بهینه کنید. و سپس از مکمل‌ها استفاده کنید تا به شما کمک کنند تا از پس تمرینات سنگین بر بیائید.

چه کسانی باید یا نباید قبل از تمرین مکمل پمپ مصرف کنند؟

اگر فقط برای عرق کردن سبک به باشگاه می روید، ممکن است قبل از تمرین فایده چندانی نداشته باشد. اما اگر شما فردی هستید که می‌خواهید تمرینات جدی را به نتایج جدی تبدیل کنید، یک مکمل پمپ قبل از تمرین می‌تواند به شما کمک کند.

مواد اصلی قبل از تمرین کافئین، BCAA، سیترولین مالات، و سایر تقویت کننده های NO هستند  این مکملها  برای ورزشکاران قدرتی و بدنسازاندر مکمل پمپ گنجانده شده اند.

با این حال، اگر می‌دانید که به کافئین بسیار حساس هستید، ممکن است از یک مکمل قبل از تمرین با محرک کم یا بدون محرک سود بیشتری ببرید. از آنجایی که بسیاری از مکمل پمپ حاوی محرک‌ها هستند – و برخی از آنها حاوی محرک‌های زیادی هستند – اگر شرایط سلامتی دارید که ممکن است باعث واکنش‌های نامطلوب به آنها شود، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

پمپ

آیا نمی توانم قبل از تمرین فقط قهوه یا نوشیدنی انرژی زا بنوشم؟

نکته خوب! یک فنجان چای یا قهوه قوی، یا یک قوطی نوشیدنی انرژی‌زای مورد علاقه‌تان، قطعاً همان پتانسیل افزایش عملکرد قبل از تمرین را دارد. به هر حال، کافئین یک نیروگاه غیرقابل انکار قبل از تمرین است! می تواند استقامت، و قدرت را افزایش دهد و در عین حال احساس خستگی شما را کاهش دهد. این می تواند شما را هوشیارتر کند، قادر به احضار سریعتر قدرت باشد و به شما کمک کند در یک تمرین دشوار تمرکز کنید.

همانطور که گفته شد، یک نوشیدنی کافئین دار ساده یک راه حل یک بعدی است، در حالی که مکمل قبل از تمرین یک راه حل چند بعدی است.

در حالی که کافئین می‌تواند به شما کمک کند تا در طول روز بدون غذا خوردن زیاد فعالیت داشته باشید، اما نشان داده شده است که وقتی با کربوهیدرات ترکیب می‌شود، در به تاخیر انداختن خستگی ناشی از تمرین مؤثرتر است». هر وعده غذایی که انتخاب می کنید، ۳۵ گرم کربوهیدرات و حداقل ۶ گرم کل اسید آمینه ضروری یا حدود ۲۰ گرم پروتئین با کیفیت بالا را هدف قرار دهید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.