آشنایی با انواع مکمل بدنسازی ایرانی و نقش آنها در بدن!

آشنایی با انواع مکمل بدنسازی ایرانی و نقش آنها در بدن!

بسیاری از افراد به دنبال شناخت انواع مکمل بدنسازی ایرانی هستند. چه یک ورزشکار و بدن‌ ساز حرفه‌ ای باشید و چه به تازگی ورزش را شروع کرده باشید به احتمال زیاد، یکی از دغدغه‌های شما افزایش کارایی و انرژی بدن‌ تان است. بسیاری از ورزشکاران برای رسیدن به این هدف از مکمل‌ های ورزشی در کنار ورزش استفاده می‌کنند؛ اما در مقابل گروهی با تصور اینکه استفاده از مکمل ورزشی به تنهایی باعث رسیدن آنها به نتیجه مطلوب می‌شود از این محصولات بدون مشورت پزشک و مشاور ورزشی استفاده می‌کنند و بعضی اوقات پیش می‌آید که استفاده از مکمل‌های نامناسب، غیر اصل یا غیر اورجینال و قاچاق مشکلات زیادی را برای آنها به وجود بیاورد. به همین دلیل شناخت انواع برند مکمل بدنسازی ایرانی اهمیت زیادی دارد.

بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

استفاده از مکمل های بدنسازی چه اهمیتی دارد ؟

منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند ورزشکاران و بدنسازان برای این که بتوانند به فعالیت ورزشی خود در سطح حرفه‌ای ادامه دهند نیاز به استفاده از مکمل‌های بدنسازی دارند و با توجه به تنوع برندهای مختلف بدنسازی در بازار، انتخاب مکمل مناسب دارای اهمیت است. شناخت بهترین برند مکمل های بدنسازی به ورزشکاران کمک خواهد کرد تا بتوانند یک انتخاب ایده آل داشته باشند.

تعیین هدف و انتخاب برند مناسب به ورزشکاران کمک خواهد کرد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند. وجود برندهای مختلف در زمینه انواع مکمل‌های ورزشی باعث شده است تا انتخاب در بین ورزشکاران کمی دشوار شود. شناخت بهترین برند مکمل های بدنسازی به افراد کمک خواهد کرد تا ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های خود بتوانند مکمل‌های باکیفیت را خریداری کنند.

انواع مکمل های بدنسازی

مکمل های بدنسازی انواع متفاوتی دارد که از میان آنها می توان به کراتین، گلوتامین، آمینو، بی سی‌ای ای، ال-کارنیتین، گینر، پروتئین، انرژی زا، سی‌ای آل، کافئین و غیره اشاره کرد. وجود مکمل‌های ورزشی برای ورزشکاران حرفه‌ای به عنوان یک ضرورت شناخته می‌شود که افراد باید تحت نظر مربی خود از مکمل‌های باکیفیت استفاده کنند. هر کدام از مکمل‌های بیان شده برای تقویت بخش خاصی از عضلات بدن و تأمین انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناخت بهترین برند مکمل های بدنسازی به ورزشکاران کمک خواهد کرد تا بتوانند از بین صدها برند موجود در بازار بهترین انتخاب را داشته باشند. یک ورزشکار حرفه‌ای برای این که بتواند در سطح بین‌المللی با سایر ورزشکاران به رقابت بپردازد باید وضعیت بدنی خود را در سطح بالا قرار دهد.

مکمل بدنسازی ایرانی

یکی از مهم‌ترین موارد در بدنسازی در کنار داشتن تمرین منظم و انجام ورزش‌های حرفه‌ای، استفاده از انواع مکمل‌ های بدنسازی است. در این بین برخی افراد ترجیح می‌دهند، مکمل بدنسازی ایرانی را مصرف کنند.

مکمل بدنسازی ایرانی از سه برند به نام های اپکس، دوبیس و کارن در بازار موجود هستند که هر سه برند محصولات بسیار مرغوب و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی را در بازار ارائه می دهند .

دلیل انتخاب مکمل بدنسازی ایرانی در مقابل نمونه های خارجی

از مهم‌ترین مزایای مکمل‌ بدنسازی ایرانی می‌توان به قیمت کمتر آن‌ ها نسبت به نمونه‌ های خارجی و تقلبی نبودن آن‌ها اشاره کرد زیرا امکان تقلبی بودن محصولات خارجی خیلی بیشتر است. از طرفی مکمل‌ بدنسازی ایرانی با توجه به شرایط تغذیه و آب ‌و هوای کشور خودمان ساخته ‌شده است و سازگاری بیشتری با بدن ورزشکاران ایرانی دارد. در کل بهتر است هر کشوری از محصولات کشور خود استفاده کند، مخصوصا محصولات دارویی ، بهداشتی و آرایشی به دلیل اینکه در هر کشور شرایط تغذیه ای و آب و هوا متفاوت است .

معرفی بهترین برند های  مکمل بدنسازی ایرانی

معرفی بهترین برند های  مکمل بدنسازی ایرانی

در این قسمت به معرفی انواع برندهای مکمل بدنسازی ایرانی می پردازیم.

داروسازی کارن

این شرکت داروسازی فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۱۳۷۸ با تولید انواع مکمل‌های دارویی، ورزشی، غذایی و … آغاز کرده است. شرکت داروسازی کارن به عنوان یکی از بهترین برند مکمل بدنسازی ایرانی است که تا به امروز حدود ۱۶۰ نوع مکمل بدنسازی ایرانی را تولید و روانه بازار کرده است. محصولات این برند محبوب در بین محصولات داخلی و خارجی بسیار خوش‌نام بوده و برای افزایش عملکرد ورزشکاران و بدنسازان مؤثر است. از بین انواع مکمل‌های موجود این شرکت می‌توان به مکمل‌های ورزشی، تندرستی، مکمل‌های بیمارستانی و داروهای مختلف اشاره کرد.

برند دوبیس

شرکت صنایع غذایی ایلیا با برند دوبیس فعالیت خود را به شکل رسمی از سال ۱۳۸۴ با ایجاد سیستمی مدرن جهت تولید، بسته بندی و توزیع انواع مکمل‌های غذایی آغاز کرده است. ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی جهت خرید از بهترین برند مکمل بدنسازی ایرانی می‌توانند از برند دوبیس استفاده کنند. این برند همیشه در تلاش است تا با حمایت از ورزشکاران و نام آوران رشته‌ های ورزشی بتواند کیفیت و تأثیر بالای محصولات خود را به همه اثبات کند.

تا به امروز برند دوبیس به عنوان اسپانسر برگزاری بسیاری از مسابقات ورزشی بوده است و با ارائه محصولات باکیفیت توانسته است بازار داخلی و همچنین بازار خارجی را به خود اختصاص دهد. اگر به دنبال خرید مکمل بدنسازی ایرانی هستید می‌توانید از محصولات متنوع این برند استفاده کنید.

با بهترین انواع مکمل برای ورزش شنا آشنا شوید!

برند PHD

برند پی اچ دی به عنوان یکی از برندهای متفاوت در تولید مکمل‌های بدنسازی است که طبق استانداردهای جهانی محصولات خود را تولید و عرضه می‌نماید. این برند در زمینه کیفی بالاترین استانداردهای روز دنیا را در زمینه مواد اولیه و بسته بندی داشته و محصولات باکیفیتی را تولید می‌کند.

اگر به دنبال بهترین برند مکمل های بدنسازی هستید می‌توانید خرید برند پی اچ دی را برنامه خرید خود قرار دهید. کمپانی PHD دارای محصولات باکیفیت زیادی برای ورزشکاران است که محصولات این برند طبق استانداردهای جهانی ساخته می‌شود. ورزشکاران با شناخت اهداف خود و تقویت بخش‌های مختلف عضلات، می‌توانند از محصولات متنوع و بی نظیر برند PHD استفاده کنند.

انواع مکمل بدنسازی ایرانی به چند دسته تقسیم می شوند؟

ساخت و تولید مکمل‌ بدنسازی ایرانی توسط شرکت‌های مختلفی از گذشته تاکنون صورت می‌ گیرد. مکمل بدنسازی ایرانی به دودسته تقسیم می شوند:

  • مکمل بدنسازی ایرانی که با مواد اولیه تولید داخل تهیه و بسته ‌بندی ‌شده و سپس وارد بازار می‌شوند.
  • مکمل‌هایی که مواد اولیه آن‌ها به ‌صورت فله‌ای با مجوز وزارت بهداشت وارد ایران شده و پس از بسته ‌بندی روانه بازار می‌شوند.

انواع مکمل بدنسازی

انواع مکمل بدنسازی ایرانی به شرح زیرند:

مکمل‌های پروتئین

پروتئین‌ ها اصلی‌ترین عناصر سازنده بدن انسان هستند. پروتئین ها برای ساختن موارد مهم مختلف، از جمله تاندون‌ها، پوست و همچنین هورمون‌ها، آنزیم‌ها، انتقال دهنده‌های عصبی و مولکول‌های مختلف استفاده می‌ شوند. این مواد عوامل سازنده عناصر انقباضی عضلات هستند. آن‌ ها از آمینو اسید ها یا مولکول‌ های کوچک‌ تری که مانند دانه‌های یک رشته به هم متصل شده‌اند، تشکیل شده‌اند. برخی از آمینو اسید های توسط سلول‌های بدن تولید می‌شوند، در حالی که سایر آمینو اسیدهای توسط غذایی که می‌خورید تأمین می‌شوند. آن‌هایی که باید از طریق غذاها تهیه کنید، آمینو اسیدهای ضروری نامیده می‌شوند.

پروتئین وی

مکمل کراتین

مکمل کراتین یکی از رایج‌ ترین مکمل بدنسازی ایرانی است که برای افزایش توده عضلات و بهبود عملکرد و توان بدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کراتین به طور طبیعی در بافت عضلات وجود دارد و به عضلات بدن به خصوص بازو در بلند کردن عضلات و انجام عملیات فیزیکی سنگین کمک بسیاری می‌ کند. بدنسازان از پودر کراتین در افزایش اندازه عضلات و فدرت عملکرد ورزشی استفاده می‌ کنند. فقط دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد کراتین منجربه افزایش وزن می‌گردد و شخص ورزشکار را از هدف خود که داشتن هیکلی متعادل است دور می‌سازد.

مکمل سی ال ای

سی ال ای از مشتقات لینولئیک اسید است و با تأثیر بر سیستم PPAR می‌تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مکمل CLA یکی از معروف‌ ترین انواع مکمل بدنسازی ایرانی برای چربی سوزی است و افراد برای لاغری از آن استفاده می‌ کنند. معمولاً افراد برای از دست دادن وزن اضافه خود و چربی سوزی ترجیح می‌دهند که از از پودر سی ال ای به هنگام ورزش استفاده کنند و یا مکمل‌های لاغری را خریداری کنند که حتماً در ترکیباتش حاوی  CLAباشد. از مکمل CLA به عنوان محبوب‌ ترین مکمل چربی سوزی یاد می‌شود و دلیل اصلی آن هم عملکرد آن است. فواید این پودر چربی سوز به شرح زیرند:

  • کاهش میزان چربی ذخیره شده بعد از غذا
  • افزایش تجزیه چربی در سلول‌های چربی
  • افزایش میزان متابولیسم چربی
  • کاهش تعداد سلول‌های چربی

مکمل BCAA

آمینواسیدهای شاخه‌ ای یکی از مهم‌ترین انواع مکمل بدنسازی ایرانی و ورزشی برای تأمین پروتئین ورزشکاران هستند. مکمل BCAA به عضله سازی در بدن کمک کرده و مانع تجزیه عضلات در حین تمرینات سخت می‌شود. این مکمل برای چربی سوزی و رفع خستگی پس از تمرینات ورزشی نیز مؤثر است. مصرف مکمل BCAA به‌ عنوان سوخت باعث افزایش ذخیره گلیکوژن در عضلات شده و بنابراین توان و انرژی عضلات برای ورزش‌های سنگین را افزایش می‌دهد. از این رو این مکمل انتخاب هر بدنسازی است زیرا حین افزایش رشد عضلات منجربه ریکاوری و حفظ عضلات نیز می‌گردد.

مکمل ال گلوتامین گلوتابیس دوبیس

این مکمل از گلوتامین با خلوص بالا تهیه‌ شده است و برای فعالیت‌های جسمانی شدید بسیار مفید است. مکمل گلوتامین و گلوتابیس دوبیس باعث افزایش توده عضلانی، کاهش چربی و افزایش حجم سلول‌های عضلات می‌ شود. مکمل گلوتامین به  تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده، ترشح هورمون رشد را افزایش داده و باعث افزایش ذخیره‌ سازی گلیکوژن در عضلات می‌شود.

قرص کیتوزان ۵۰۰ کارن

قرص کیتوزان یک مکمل چربی سوز است که با جلوگیری از جذب چربی‌ها و تسریع دفع آن‌ها باعث کاهش وزن می‌شود. این قرص برای کاهش چربی و کلسترول خون نیز مفید است لذا افرادی که دچار اضافه وزن هستند و چربی خون بالایی دارند می توانند از این مکمل مصرف کنند درواقع این قرص بر روی متابولیسم بدن تاثیر گذاشته و با پایین آوردن کلسترول خون می‌تواند در سلامت قلب و عروق موثر باشد و علاوه بر سوزاندن کالری و چربی منجر به بهبود سلامت قلب شود.

خرید مکمل بدنسازی 

برای خرید انواع مکمل بدنسازی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید:

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

نویسنده و گردآورنده : پرستو رجبی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.