مکمل تقویت قوای جنسی

تداخل سیر با داروهای دیگر را جدی بگیرید!

تداخل سیر با داروهای دیگر را جدی بگیرید!

تداخل دارویی مسئله بسیار مهمی است که حتی در مصرف داروها و مکمل های گیاهی باید بدان توجه زیادی داشت. سیر معمولا در محصولات غذایی، طعم دهنده های غذایی و مکملهای گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. اثرات درمانی سیر بسیار زیاد است و همین امر سبب شده است این گیاه به یکی از پرطرفدارترین گیاهان خوراکی در سرتاسر دنیا تبدیل شود. طعم دلپذیر سیر سبب می شود غذا بسیار خوشمزه شود به همین دلیل بسیاری از آشپزان سیر را ماده ای جدانشدنی از آشپزی می دانند.

اما همانطور که تا به حال بارها بدان اشاره کرده ایم تداخل سیر با داروهای دیگر مسئله بسیار مهمی است زیرا اگر نادیده گرفته شود سبب بروز مشکلات و بیماری های زیادی می شود. در این مقاله قصد داریم به اثرات سیر، مضرات سیر و تداخل سیر با داروهای دیگر بپردازیم. در این مسیر همراه ما باشید تا با ویژگی های مهم این گیاه پرخاصیت آشنا شوید.

اثرات سیر، مضرات سیر و تداخل سیر با داروهای دیگر!

در ادامه به بررسی سیر از تمامی جوانب می پردازیم.

اثرات سیر!

سیر گیاهی است که مانند اکسیری شفا بخش عمل می کند. این گیاه برای درمان عفونت تنفسی بسیار مفید است و بیماری برونشیت و تنگی نفس را از بین می برد. در واقع می توان گفت سیر دارای خاصیت آنتی بیوتیکی است و می تواند برای درمان عفونت مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل اگر از آنتی بیوتیک ها استفاده می کنید تداخل سیر با این داروها را باید در نظر داشته باشید.

درمان عفونت و دندان درد

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم خاصیت آنتی بیوتیکی سیر سبب می شود که برای درمان دندان درد ناشی از عفونت بسیار مفید باشد. سیر برای درمان عفونت زنان نیز ( مانند عفونت واژن) بسیار مفید است. این گیاه مفید برای درمان نفخ، یبوست و درد معده مانند یک معجزه عمل می کند.بجای قرص نفخ می توان از آن استفاده کرد.

کرم گیاهی میکوزین گل دارو

کرم گیاهی میکوزین گل دارو

بهبود سرماخوردگی

اگر از سرماخوردگی رنج می برید بهتر است استفاده از سیر را آغاز کنید. این گیاه خاصیت فوق العاده ای برای درمان بیماری سرماخوردگی دارد و علایم ناشی از آن مانند سرفه، عطسه، گلو درد و درد بدن را از بین می برد ( در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است اگر عفونت دارید و از داروهایی برای درمان عفونت استفاده می کنید تداخل سیر را در نظر بگیرید!).سیر را می توان قرص گلو درد و سرماخوردگی دانست.

علائم بیماری سرماخوردگی و روشهای درمانی آن!

بهبود نقرس

نقرس یکی از بیماری هایی است که درد زیادی را به بیماری متحمل می کند. استفاده از سیر به درمان این بیماری کمک زیادی می کند. فقط باید توجه داشته باشید که این مکمل را باید به مقدار لازم و بر طبق دستوری که به شما داده می شود استفاده کنید.

اثرات سیر، مضرات سیر و تداخل سیر با داروهای دیگر!

بهبود هموروئید

همورئید یکی از مشکلاتی است که سبب می شود خروج مدفوع از بدن بسیار دردناک شود و در بسیاری از موارد بیمار چاره ای جز عمل جراحی ندارد. استفاده از سیر گزینه بسیار مناسبی برای درمان این بیماری است ( اگر از داروهایی برای درمان همورئید استفاده می کنید در مورد تداخل سیر با این داروها با پزشک خود مشورت کنید). سیر یکی از مواد به کار رفته در پماد هموروئید گیاهی است.

جلوگیری از سرطان

سیر مکمل گیاهی معجزه گری است که از بروز سرطان جلوگیری به عمل می آورد. این گیاه از ابتلا به سرطانهای سینه، معده، پروستات و مثانه جلوگیری به عمل می آورد.

درمان فشار خون بالا

این مکمل گیاهی برای درمان فشار خون بالا بسیار موثر است و فشار خون را کاهش می دهد ( در اینجا دوباره به شما گوشزد می کنم اگر از داروهایی برای درمان فشار خون بالا استفاده می کنید تداخل سیر با ین داروها را در نظر داشته باشید)

سیر یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و رادیکال های آزادی را که طی فرآیندهای فیزیولوژیک در بدن به وجود می آیند، از بین می برد. رادیکال های آزاد سبب بروز بیماری های مختلفی از جمله بیماری های قلبی در بدن می شوند. به همین دلیل این باور وجود دارد که این مکمل گیاهی برای سلامت قلب بسیار مفید است.پس قرص آنتی اکسیدان را فراموش نکنید.

315 550x550 1

قرص روکشدار گیاهی گارسین 300 گل دارو

کاهش درد مفاصل و آرتروز

ورم مفاصل و آرتروز سبب بروز دردهای زیادی در بدن می شوند و تحرک را برای فرد بسیار دشوار می سازند. سیر برای درمان این بیماری ها مانند دارویی معجزه گر عمل می کند ( اگر بیماری ورم مفاصل و آرتروز شما به گونه ای است که دارو مصرف می کنید با پزشک و یا دارو ساز در مورد تداخل سیر مشورت کنید).

مضرات سیر!

اثرات سیر بر بدن بسیار زیاد هستند. همچنین این گیاه طعم دهنده بسیار قوی است. همین دلایل سبب می شوند افراد زیادی از سیر استفاده کنند. اما بهتر است بدانید سیر داری عوارض جانبی نیز است. استفاده از این گیاه در برخی افراد سبب بروز سرگیجه می شود. این گیاه فشار خون را به شدت پایین می آورد به همین دلیل اگر فشار خون شما پایین است نباید از سیر استفاده کنید.

اگر سیر را می خواهید بر روی پوست خود بمالید باید بسیار مراقب باشید زیرا این گیاه بر روی پوست حالت سوختگی به وجود می آورد و به آن آسیب وارد می کند.

تداخل دارویی سیر!

تداخل دارویی عوارض ناخواسته ناشی از ترکیب و مصرف هم‌زمان دو یا چند دارو است.  تداخل دارویی ( و در اینجا تداخل سیر با داروهای دیگر) می‌تواند با داروهای زیر رخ دهد:

  • داروهای مختلف،
  • داروهای تجویز شده توسط پزشک یا داروهای بدون نسخه،
  • داروهای گیاهی،
  • مکمل های ویتامینی
  • و برخی خوارکی ها و غذاها

 تداخل دارویی اثرات داروها و مکمل های دیگری را که برای سلامت بدن و یا بهبود بیماری مورد استفاده قرار می گیرند، تحت تاثیر قرار میدهد. در بسیاری از موارد خطر بروز مرگ و یا بروز بیماری های مزمن در اثر تداخل دارویی وجود دارد. مسئله بعدی که باید بدان توجه داشته باشید این است که گیاهی و یا طبیعی هرگز به معنای بی خطر نیست. اگر قصد دارید دارو و یا مکمل گیاهی را (حتی مکملی پرخاصیت مانند سیر) به رژیم غذایی بیافزاید مواردی را باید در نظر داشته باشید. سیر بر خاصیت منعقد کنندگی و قند خون تاثیرمنفی می گذارد! بنابراین افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند :

  • آسپرین،
  • وارفارین،
  • و یا کلوپیدورگرل

مصرف می کنند باید از تداخل سیر با این داروها آگاه باشند. همچنین تداخل سیر با داروهای درمانی ایدز را در نظر بگیرید. مصرف سیر همراه با این داروها سبب می شود سطح پی.آی خون کاهش یابد. قبل از استفاده از مکمل سیر حتما با پزشک خود مشورت کنید. افزایش اطلاعات یعنی بهبود کیفیت زندگی! برای تهیه بهترین محصولات دارویی  به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :

روش کارکرد سیستم ایمنی بدن و راهکارهای مناسب برای تقویت آن!
معرفی انواع دمنوش برای تقویت سیستم ایمنی بدن!
فشار خون بالا چه آسیبی به بدن وارد می کند؟

مجله سلامت داروخانه آنلاین در خصوص سیر خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

قرص روکشدار گیاهی گارسین 300 گل دارو
کرم گیاهی میکوزین گل دارو
قرص روکشدار گیاهی گارسین 500 میل گل دارو

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.