مکمل تقویت قوای جنسی

آیا خوابیدن روی شکم به سلامتی آسیب وارد می کند؟

آیا خوابیدن روی شکم به سلامتی آسیب وارد می کند؟

آیا خوابیدن روی شکم بد است؟ پاسخ کوتاه به این پرسش بله است! اگرچه خوابیدن بر روی شکم می تواند خروپف را کاهش دهد و آپنه از بین ببرد، اما آثار بسیار بدی برای کمر و گردن به همراه خواهد داشت. این امر می تواند منجر به بروز حالات ناخوشایند و ناراحتی در طول روز شود. همچنین، اگر بارداری هستید، هرگز نباید بر روی شکم بخوابید. در همین ابتدا بدانید خواب بر روی شکم باعث چاقی نمی شود و این پاسخی سریع به سوالی است که بسیاری از شماها می پرسید!

سوزش معده

اگر شما جز کسانی هستید که بر روی معده خود می خوابید حتما با عوارض خوابیدن روی شکم و درد معده آشنایی دارید. مطالعات نشان داده اند که این مدل خوابیدن باعث افزایش اسید معده می شود و همین امر می تواند مشکلات زیادی در سیستم گوارشی شما به وجود بیاورد.

قرص معدهشما می توانید جهت خرید قرص معده از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

آسیب به ستون فقرات

کسانی که بر روی شکم می خوابند درد بسیار زیادی را در معده احساس می کنند. اما باید بدانید که این نوع خوابیدن می تواند باعث بروز درد در گردن، کمر و یا مفاصل شود. در نتیجه، گاهی این درد به حدی زیاد می شود که شما در طول شب بیدار می شود و شب را به سختی می گذارنید.

طبق کلینیک مایو این مدل خوابیدن می تواند بر پشت و ستون فقرات آسیب وارد کند. دلیل اصلی این امر این است که بیشتر وزن بدن به قسمت وسط بدن وارد می شود. فشار در ستون فقرات می تواند به سایر ساختارهای دیگر بدن آسیب وارد کند و همین امر باعث ایجاد گزگز و بی حسی می شود و دائما احساس می کنید برخی از قسمت های بدن شما خواب رفته اند.

آسیب به گردن

وقتی بر روی شکم می خوابید ممکن است بدن در حالت تعادل باشد. اما اگر سر خود را به طرف دیگر بچرخانید، همترازی سر و ستون فقرات شما خارج می شود و همین امر باعث بروز مشکلاتی در گردن می شود. باید بدانید مشکلات معده از اولین مشکلاتی هستند که در اثر خواب روی معده به وجود می آیند و همین امر می تواند توجه شما را از مشکلات و آسیب های دیگر منحرف سازد. این مشکل می تواند به حدی شدید باشد که سبب بروز دیسک گردن شود و اعصاب شما را تحریک کند.

عوارض خوابیدن روی شکم در بارداری

آیا روی شکم خوابیدن باعث چاقی می شود؟

پاسخ به این سوال قطعا منفی است! مطالعاتی که تا بدینجا صورت گرفته اند هیچ گونه ارتباطی را میان چاقی و خوابیدن بر روی شکم نشان نداده اند. در نتیجه، شما نباید در مورد این موضوع نگرانی داشته باشید، اما این مدل خوابیدن آسیب های دیگری را در پی خواهد داشت.

عوارض خوابیدن روی شکم در بارداری

اگر در ماه های اولیه بارداری بر روی شکم خود بخوابید، مشکلی برای جنین به وجود نمی آید. اما از سه ماهه دوم بارداری این مدل خوابیدن می تواند به جنین فشار وارد کند. بهتر است بدانید این مدل خوابیدن باعث می شود جریان خون در بدن کاهش پیدا کند و همین موضوع سبب می شود خون و اکسیژن کافی به جنین نرسد. مطالعه ای پزشکی 2012 نشان می دهد که خوابیدن به پهلوی چپ هنگام بارداری می تواند جریان خون سالم را افزایش دهد و سطح اکسیژن مطلوب را برای شما و کودک فراهم کند.

نکات مهم برای خوابید بر روی شکم

اگر تمام زندگی خود را روی شکم خوابیده اید و علیرغم هشدارها  نمی توانید مدل خوابیدن خود را تغییر دهید، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند از عوارض احتمالی جلوگیری کنید:

  • از بالش نازک استفاده کنید؛ یا کلا بالش استفاده نکنید. هرچه بالش صاف تر باشد، سر و گردن شما زاویه کمتری دارد.
  • زیر لگن خود بالش بگذارید. اینکار به شما کمک می کند تا کمر در وضعیت خنثی تری قرار بگیرد و فشار کمتری به ستون فقرات وارد شود.
  • صبح ها به بدن خود کشش دهید. انجام حرکات کششی به شما کمک می کند تا بدنتان در یک راستا قرار گیرد و به عضلات خود را تقویت کنید. قبل از انجام حرکات کششی حتما خود را گرم کنید و ملایم باشید!

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

قرص مفاصل و استخوانشما می توانید جهت خرید قرص مفاصل و استخوان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

 

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.