مکمل تقویت قوای جنسی

مسواک زدن کودکان از چه سنی آغاز می‌شود؟

مسواک زدن کودکان از چه سنی آغاز می‌شود؟

مطالعات اخیر نشان می‌دهند بیش از 40 درصد از کودکانی که به مدرسه می‌روند از مشکل پوسیدگی دندان رنج می‌برند. این آمار، آمار بسیار زیادی است و این حقیقت را نشان می‌دهد که والدین به بهداشت دهان و دندان کودکان خود اهمیتی نمی‌دهند.

اولین راه برای مبارزه با پوسیدگی دندان مسواک زدن است. در این مقاله قصد داریم به موضوع مسواک زدن کودکان بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای آموزش کودک خود تصمیم بگیرید. اگر کودک دارید خواند این مقاله ارزشمند را از دست ندهید!

مسواک کودکشما می توانید جهت خرید مسواک کودک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مسواک زدن کودکان در دوران نوزادی

بهتر است بدانید اگر در دوران کودکی دندانهای کودکان در اثر پوسیدگی و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان بیافتد، احتمال این موضوع که این کودکان در بزرگسالی نیز دندانهای خود را زودتر از موعد از دست بدهند، بسیار بالاست.

به همین دلیل باید از همان نوزادی به بهداشت دهان و دندان نوزادان توجه داشته باشیم. بسیاری از کارشناسان سلامتی پیشنهاد می‌دهند که بهتر است روزی یکبار دهان نوزاد را با گاز استریل کمک کنید. این کار سبب می‌شود شیر بر روی لثه‌های آنها باقی نماند و لثه‌ها را برای دندان درآوردن نوزادان نرم‌تر می‌کند.

آموزش مسواک زدن کودکان از سن 3 سالگی

اهمیت به بهداشت دهان و دندان در یک سالگی 

کارشناسان سلامتی امروزه به این موضوع تاکید می‌ورزند که با دندان در آوردن کودک، بهداشت دهان و دندان کودکان آغاز می‌شود. با توجه به اینکه دندان درآوردن در سن یک یا دوسالگی آغاز می‌شود، کودکان در این سن نمی‌تواند به خوبی از عهده تمیز کردن دهان خود برآیند.

با اینکه مسواک زدن در این سن برای کودکان دشوار است و شاید بسیاری از افراد به این موضوع اشاره کنند که مسواک زدن کودکان در این سن ضرورت ندارد، اما مطالعات نشان می‌دهند که اهمیت به بهداشت دهان و دندان کودک از همین زمان به طور رسمی آغاز می‌شود.

والدین باید روزی دو بار، (بهتر است زمان آن صبح و شب قبل از خوابیدن باشد)، با مسواک نرم مخصوص کودکان و آب دندانهای کودکان را بشویند تا از تجمع باکتری و آلودگی در دهان کودک جلوگیری به عمل آورند. برای انجام اینکار کودک را در بغل خود بگیرید و سر او را در دستتان نگه دارید. ممکن است کودک در این حالت به مسواک چنگ بزند.

به او اجازه دهید که با مسواک ارتباط برقرار کند. هرگز اینکار را با خشونت انجام ندهید. تلاش کنید با بازی و محبت این کار را به کاری دلچسب برای کودک خود تبدیل کنید. نکته بسیار مهم: هرگز در این سنین از خمیردندان استفاده نکنید!

آموزش مسواک زدن کودکان از سن 3 سالگی

از سن 3 سالگی می‌توانید از کودک خود بخواهید خودش مسواک بزند. برای انجام اینکار بهتر است خودتان به طور مرتب جلو فرزندتان مسواک بزنید. از او بخواهید که به طور مرتب اینکار را انجام دهد و اگر به خوبی از عهده اینکار برآمد او را تشویق کنید.

بهتر است از مسواک‌هایی استفاده کنید که دارای شخصیتهای کارتونی هستند تا کودک به استفاده از آن ترغیب شود. هرگز کودک را به خاطر مسواک نزدن تنبیه نکنید.

سعی کنید داستانهایی را برای کودکان خود بخوانید که در آنها به اهمیت بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن کودکان توجه شده است. تمامی این کارها سبب می‌شوند کودکان یاد بگیرند که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت بدهند.

خمیر دندان کودک ایروکس شما می توانید جهت خرید خمیر دندان کودک ایروکس از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

هرگز خمیر دندان خود را به کودک ندهید!

فلوراید یک ماده مهم در خمیر دندان است که به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند. تمامی خمیردندانها باید حاوی این ماده باشند در غیر اینصورت نمی‌توانند از دندان در برابر پوسیدگی محافظت کنند.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که فلوراید خمیردندان کودکان بسیار کمتر از بزرگسالان است. اگر کودکان از خمیردندان بزرگسالان استفاده کنند دندانهایشان به زودی آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. بنابراین برای مسواک زدن کودکان باید خمیر دندان مناسب کودکان را حتما تهیه کنید. اگر می‌خواهید با ویژگی‌های یک خمیردندان خوب آشنا شوید می‌توانید مقاله زیر را بخوانید:

نکات طلایی در مورد ویژگی‌های یک خمیردندان خوب!

آموزش مسواک زدن کودکان و برقراری روابط اجتماعی موفق در بزرگسالی!

در پایان بهتر است بدانید رعایت بهداشت دهان و دندان نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط با دیگران دارد. دندانهای سالم و زیبا به لبخند زیبایی خاصی می‌بخشد. همچنین عدم بوی بد دهان از ویژگی‌های افراد با شخصیت است. بنابراین اگر مسواک زدن کودکان و اهمیت به بهداشت دهان و دندان از کودکی آغاز شود، این افراد در بزرگسالی می‌توانند افرادی موفق باشند. برای تهیه بهترین محصولات دارویی و محصولات کودک به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.