مکمل تقویت قوای جنسی

مس، ماده معدنی مهم در حفظ سلامت بدن!

مس ، ماده معدنی مهم در حفظ سلامت بدن!

مطالعات متعددی به این موضوع اشاره کرده‌اند که با مصرف مواد مغذی مورد نیاز بدن سلامت عمومی بدن حفظ می‌شود و از بروز بیماریهای مختلف جلوگیری به عمل می‌آید. به همین دلیل کارشناسان سلامتی به لزوم پیروی از رژیم غذایی سالم تاکید می‌ورزند.

مس یکی از مواد معدنی مورد نیاز بدن است که کمبود آن مشکلات زیادی را برای بدن به وجود می‌آورد. تا به حال کمتر مقاله‌ای به اثرات این ماده معدنی بر سلامتی بدن پرداخته است.

در این مقاله قصد داریم به اثرات مس بر سلامتی بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای استفاده از این ماده معدنی و یا مکمل آن تصمیم بگیرید. خواند این مقاله مفید را از دست ندهید!

علایم و نشانه‌های کمبود مس در بدن

مطالعات اخیر ثابت کرده‌اند که اگر این ماده معدنی به اندازه کافی در بدن وجود نداشته باشد مشکلات بسیار زیادی برای سلامتی به وجود می‌آید. یکی از مشکلاتی که در اثر کمبود این ماده معدنی رخ می‌دهد تضعیف سیستم ایمنی بدن است. به همین دلیل افرادی که از کمبود این ماده رنج می‌برند دایما بیمار هستند. از علایم و نشانه‌های کمبود این ماده در بدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خستگی دایم: این ماده معدنی به جذب آهن از روده کمک می‌کند، اگر این ماده به اندازه کافی در بدن وجود نداشته باشد آهن به اندازه کافی در بدن جذب نمی‌شود. در نتیجه فقر آهن رخ می‌دهد. در اثر فقر آهن اکسیژن به اندازه کافی به ارگان‌های بدن نمی‌رسد و همین امر باعث می‌شود فرد دایما احساس خستگی داشته باشد.
 • ضعف استخوان: بدن برای ایجاد پیوندها در استخوانها به این ماده معدنی نیاز دارد. کمبود این ماده معدنی سبب می‌شود که بافتهای استخوانی تضعیف شوند و همین امر باعث بروز بیماری پوکی استخوان در دراز مدت می‌گردد.
 • کمبود حافظه و یادگیری: این ماده معدنی به آنزیم‌های موجود در مغز برای انجام فعالیتهای مورد نیاز کمک می‌کند. در صورت کمبود این ماده معدنی مغز به خوبی نمی‌تواند فعالیت کند و همین امر بر حافظه اثر می‌گذارد و مشکلات یادگیری به وجود می‌آورد.
 • دشواری در راه رفتن: این ماده معدنی به نخاع کمک می‌کند تا سیگنالها را به مغز ارسال کند. افرادی که از کمبود این ماده معدنی در بدن رنج می‌برند، مشکلاتی در راه رفتن دارند و به خوبی نمی‌توانند تعادل خود را حفظ کنند.
 • حساسیت به سرما: مطالعات اخیر نشان داده‌اند که این ماده معدنی بر ترشح هورمونهای غده تیروئید اثر می‌گذارد و باعث کاهش ترشح این هورمونها می‌شود. با کاهش هورمونهای غده تیروئید بدن در برابر سرما بسیار حساس می‌شود.
 • سفید شدن زود رس مو: این ماده معدنی نقش بسیار مهمی در تولید ملانین در بدن دارد. ملانین عنصر اصلی برای رنگ دهی به مو است. در اثر کمبود این ماده ملانین به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود و همین امر سبب سفیدی زود رس مو می‌شود.

شربت ایمیونس ویتابیوتیکس

شما می توانید جهت خرید شربت ایمیونس ویتابیوتیکس از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

فواید مس بر سلامتی

تا بدینجا متوجه شده‌اید که مس اثرات زیادی بر سلامتی دارد. در ادامه این مقاله به اثرات مس بر سلامتی می‌پردازیم.

حفظ سلامت قلب

این ماده معدنی از چربی‌های موجود در بدن به اندازه بهینه استفاده می‌کند. همین امر سبب می‌شود که تجمع چربی در بدن کاهش پیدا کند و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی پایین بیاید.

کمک به سلامت عمومی بدن

این ماده معدنی یکی از ترکیبات اصلی برخی از پروتئین‌ها و آنزیم‎‌های بدن به شمار می‌رود که نقش مهمی در انجام متابولیسم بدن دارند. با تامین مس در بدن سلامت عمومی بدن ارتقا پیدا می‌کند.

حفظ سلامت استخوان‌ها و غضروف‌ها

این ماده در تشکیل کلاژن نقش بسیار مهمی دارد. کلاژن بافتی است که در استخوانها و مفاصل انسان وجود دارد. به همین دلیل تامین این ماده معدنی به حفظ سلامت استخوانها و بافتهای هم‌بند کمک می‌کند.

حفظ رنگ پوست و مو

این ماده یکی از ترکیبات مهم ملانین است. ملانین رنگ پوست و موی انسان را تشکیل می‌دهد. با مصرف این ماده معدنی پوست شاداب می‌شود و رنگ مو به زودی سفید نمی‌شود.

قرص یونی زینک ابیان دارو

شما می توانید جهت خرید قرص یونی زینک ابیان دارو از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

افزایش قدرت باروری

این ماده معدنی به حفظ سلامت تخمک و اسپرم در بدن کمک می‌کند و قدرت باروری ر افزایش می‌دهد. به همین دلیل قدرت باروری را بالا می‌برد و از نازایی جلوگیری می‌کند.

حفظ سلامت کبد

این ماده معدنی در کبد ذخیره می‌شود. اگر این ماده به اندازه کافی در کبد وجود نداشته باشد به سلامت آن آسیب وارد می‌شود.

عوارض مصرف بیش از اندازه مس در بدن

عوارض مصرف بیش از اندازه مس در بدن

معمولا تجمع بیش از اندازه مس در بدن در اثر مصرف غذاها به وجود نمی‌آید، اما اگر در مصرف مکملها دقت نشود، ممکن است این ماده معدنی بیش از اندازه در بدن تجمع پیدا کند و به بافتهای بدن آسیب وارد کند. عوارض مصرف بیش از اندازه این ماده معدنی در بدن به شرح زیرند:

 • تهوع
 • استفراغ ( ممکن است در استفراغ خون دیده شود)
 • اسهال
 • مدفوع قیری رنگ
 • سردرد مزمن
 • دشواری در تنفس
 • ضربان قلب نامنظم
 • زردی رنگ پوست
 • آسیب کلیوی
 • آسیب کبدی
 • فشار خون پایین

در موارد حاد خطر کما در اثر مصرف بیش از اندازه این ماده معدنی وجود دارد.

نیاز بدن به مس

نیاز هر فرد به این ماده معدنی بر اساس شرایط بدنی‌اش مشخص می‌شود. اما به طور کلی میزان مس مورد نیاز در بدن برای آقایان به شرح زیر است:

 • آقایان: 2 میلی‌گرم
 • خانم‌ها: 5/1 میلی‌گرم

مواد غذایی حاوی مس

بهتر است بدانید هیچ چیز مانند رژیم غذایی سالم نمی‌تواند به حفظ سلامت عمومی بدن و تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن کمک کند. مواد غذایی حاوی این ماده معدنی به شرح زیر هستند:

 • جگر و غذاهای دریایی
 • گردو، فندق
 • حبوبات و غلات
 • سبزیجات مانند نخودفرنگی، سیر، قارچ
 • موز
 • آلو

نکته بسیار مهم در مصرف مس: اگر از مکمل زینک استفاده می‌کنید، این مکمل باید حاوی مس باشد. زیرا زینک از جذب این ماده معدنی در بدن جلوگیری به عمل می‌آورد.

آیا ظروف مسی به حفظ تامین این ماده معدنی در بدن کمک می‌کند؟

مطالعات زیادی به بررسی این موضوع پرداخته‌اند و همگی آنها بر این امر تاکید دارند که استفاده از این ظروف به تامین این ماده معدنی در بدن کمک می‌کند و از بروز مشکلات سلامتی جلوگیری به عمل می‌آورد. همچنین این ظروف گرما را یکسان در کل ظرف پخش می‌کنند و همین امر سبب می‌شود گرما به تمامی قسمتهای غذا برسد. همین موضوع به جلوگیری از بروز سرطان کمک می‌کند.

برای تهیه مکمل های ویتامین و مواد معدنی به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه انواع قرص ویتامین مانند قرص ویتامین ب کمپلکس، مولتی ویتامین، قرص ویتامین ب1، قرص ویتامین ب6، قرص ویتامین ب7، قرص ویتامین ب 9، قرص ویتامین ب 12، قرص ویتامین آ، قرص ویتامین ای، ویتامین دی، قرص ویتامین سی، قرص آهن، قرص زینک، قرص سلنیوم، قرص منیزیم، قرص امگا، قرص کرومیم و قرص کلسیم می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

کپسول هیرویت هلث اید
قرص نووهیل تقویت کننده طبیعی سیستم ایمنی بدن
قرص استئوفلکس پلاس هلث اید

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :

معرفی انواع دمنوش برای تقویت سیستم ایمنی بدن!
روش کارکرد سیستم ایمنی بدن و راهکارهای مناسب برای تقویت آن!

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.