مکمل تقویت قوای جنسی

معرفی انواع ورزش برای تقویت عضلات ران پا!

معرفی انواع ورزش برای تقویت عضلات ران پا!

امروزه، بسیاری از افراد به دنبال انواع ورزش برای تقویت عضلات ران پا هستند. فرم دهی و تقویت عضلات ران پا ایده شگفت آوری است. وقتی عضلات ران پا قوی باشند شما می توانید سریعتر بپرید و ثبات کلی بدن خود را بهبود ببخشید. همچنین، تقویت عضلات پا نقش بسیاری مهمی در لاغری ران دارند. اگر عضلات پای شما خوش فرم باشند، لباس زیباتر در تن شما می نشیند و این موضوعی است که اهمیت بسیار زیادی دارد.

منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند که انواع ورزش برای تقویت عضلات پا در خانه و یا باشگاه وجود دارند و شما می توانید با استقامت در انجام آنها به آنچه هدفتان است برسید. همچنین، باید بدانید با این ورزش ها می توانید سلامت عمومی بدن خود را بالا ببرید. در این میان می توانید با مربی ورزشی خود مشورت کنید و در صورت نیاز استفاده از مکمل بدنسازی مناسب را آغاز کنید.

مکمل پروتئینشما می توانید جهت خرید مکمل پمپ از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

تقویت عضلات چهار سر ران با دوچرخه ثابت

دورچه ثابت یکی از وزش هایی است که نقش بسیار مهمی در تقویت عضلات ران پا دارد. همچنین، دوچرخه ثابت به حفظ سلامت قلب و عروق کمک می کند و یک انتخاب ایده آل برای کاهش وزن به شمار می رود. مطالعه ای در سال 2010 نشان می داد که همانطور که دوچرخه ثابت برای تقویت عضلات ران بسیار مفید است، می تواند توده چربی را در زنان کم تحرک به میزان چشمگیری کاهش دهد.

از پله ها بالا و پایین بروید!

اگر در منزل یا محل کار خود پله دارید، می توانید بهترین ورزش برای تقویت عضلات ران پا را انجام دهید. مطالعات نشان داده اند که بالا و پایین رفتن از پله ها در 30 دقیقه می تواند سبب شود 590 کالری بسوزانید و همچنین، بر قدرت عضلات ران پا اثر می گذارد.

بر روی ماسه ها راه بروید!

اگر خوش شانس هستید و در مناطق ساحلی زندگی می کنید، بهتر است بدانید راه رفتن بر روی ماسه ها بهترین ورزش برای تقویت عضلات ران پا است. یکی از مربیان معروف ورزشی در اینباره می گوید که راه رفتن بر روی ماسه تنش اضافی در عضلات ران را از بین می برد. توصیه می شود برای شروع کار روزی 20 دقیقه بر روی ماسه ها راه بروید و به مرور زمان این مقدار را افزایش دهید.

تمرینات باله انجام دهید!

وقتی صحبت از انواع ورزش برای تقویت عضلات ران پا می شود، بی شک تمرینات باله به ذهن خطور می کند. بر هیچ کس پوشیده نیست که رقاصان دارای پاهای قوی و قدرتمند هستند. رقص ترکیبی از حرکات خاص است که اثرات شگفت آوری بر روی عضلات پا دارد. همچنین، پلاتس یک نمونه ورزش برای تقویت عضلات ران پا است. حرکاتی که در پیلاتس انجام می شوند بر روی عضلات بدن اثر می گذارند و این امر نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامتی دارد.

ورزش برای تقویت عضلات ران پا

تمرینات مقاومتی انجام دهید!

توصیه می شود برای تقویت عضلات ران پا تمرینات مقاوتی را حداقل دو روز در هفته انجام دهید. این تمرینات به سوزاندن کالری و کاهش توده چربی نیز کمک می کنند. استفاده از دمبل و انجام حرکات مختف با حداثل 15 تکرار در هر ست می توانند نقش مهمی در تقویت عضلات داشته باشند.

ورزش اسکات را انجام دهید!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اسکات یکی از بهترین انواع ورزش برای تقویت عضلات ران پا است. در این ورزش شما باید تعادل بدن خود را نگه دارید و به عضلات پا خود فشار وارد کنید. اگر می خواهید زودتر به نتیجه برسید یک چالش 30 روزه بردارید و روزانه حداقل 25 بار اسکات بزنید. برای انجام اسکات به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا بایستید و پاها را از عرض باسن کمی بازتر کنید.
 • باسن خود را به حالت نشسته بر روی صندلی فشار دهید، سینه خود را صاف نگه دارید و وزن بدن خود را به پاشنه های پا وارد کنید.
 • پاسن را تا جایی پایین بیاورید که ران ها در موازات با زمین قرار گیرند و حالت چمباتمه به شما دست دهد.
 • دستهایتان را صاف مقابل خودتان بگیرد.
 • دم و بازدم انجام دهید و به حالت اولیه بازگردید.

معرفی انواع دیگر ورزش برای تقویت عضلات ران پا

بهتر است بدانید انواع ورزش وجود دارند که به شما کمک می کنند عضلات بدن از جمله عضلات ران پا خود را تقویت کنید. به طور مثال ورزش های هوازی نقش بسیار موثری در تقویت عضلات دارند. برخی از ورزش ها که به شما کمک می کنند عضلات ران پا را تقویت کنید به شرح زیرند:

 • شنا كردن
 • گلف
 • فوتبال
 • دویدن
 • والیبال
 • دوچرخه سواري

آیا این تمرینات به کاهش وزن کمک می کنند؟

خبر خوب این است با اینکه این تمرینات برای کاهش وزن طراحی نشده اند، اما تقریبا تمامی آنها بر روی بدن اثر می گذارند و باعث چربی سوزی می شوند. در نتیجه شما می توانید با انجام مستمر این ورزش ها هم به کاهش وزن دست پیدا کنید و هم عضلات ران پای خود را تقویت نمایید. پیروی از رژیم غذایی مناسب نیز نقش بسیار مناسبی در کاهش وزن دارد. برای کاهش وزن به راهکارهای زیر توجه داشته باشید:

 • در طول روز آب زیادی بنوشید، به ویژه قبل از غذا.
 • صبحانه کامل بخورید.
 • از مصرف غذاهای حاوی شکر خودداری کنید.
 • فیبر و پروتئین مصرفی خود را افزایش دهید.

مکمل های بدنسازی و لاغری را از کجا بخریم؟

همانطور که می دانید خرید مکمل با کیفیت یکی از مواردی است که اهمیت زیادی دارد، در غیر این صورت خطر ابتلا به بیماری های حاد افزایش پیدا می کند. شما می توانید انواع مکمل بدنسازی و قرص لاغری و کاهش وزن را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. تمامی مکمل هایی که در این سایت به فروش می رسند دارای مجوزهای بهداشتی هستند. همچنین، شما می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.