مکمل تقویت قوای جنسی

چرا از تمرینات ورزشی نتیجه نمی گیریم؟

چرا از تمرینات ورزشی نتیجه نمی گیریم؟

ورزش یکی از سرگرمی هایی است که انسان را به وجد می آورد و نقش مهمی در حفظ سلامتی دارد. ورزش می تواند استرس را کاهش دهد و سلامتی روانی را بهبود ببخشد. امروزه کمپینی به نام ورزش یک دارو است در آمریکا برگزار می شود که تلاش می کنند ورزش را به جامعه علمی پزشکی وارد کنند تا بیماریهای جسمانی را با دارو بهبود ببخشند. اما گاهی هر چقدر که ورزش می کنیم، از تمرینات ورزشی خود نتیجه نمی گیریم! این موضوع می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. در ادامه تلاش می کنیم به دلایل این امر بپردازیم که چرا گاهی از ورزش کردن نتیجه نمی گیریم.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

اهداف شما مبهم است!

وقتی که می خواهید ورزش را شروع کنید در اولین مرحله باید هدف خود را تعیین کنید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ آیا می خواهید عضله سازی کنید؟ آیا تنها برای تفریح به ورزش می روید؟ تعیین هدف به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید برای آینده ورزشی خود برنامه ریزی کنید. اگر شما برای تفریح به ورزش می روید، اما دائما گله کنید که چرا لاغر نمی شوید، دلیل آن کاملا مشخص است!

کارشناسان ورزشی بر این موضوع تاکید می ورزند که تعیین هدف به شما کمک می کند تا قوی تر باشید. در نتیجه اگر تمرینات ورزشی خود را شروع کرده اید این موضوع را در نظر داشته باشید و با تعیین هدف به ورزش خود نظم ببخشید.

هدف شما غیرواقعی است!

اکنون تصمیم گرفته اید که برای تمرینات ورزشی خود هدف مشخص کنید. هدف شما عضله سازی است! اما اکنون 30 کیلو اضافه وزن دارید. آیا این هدف واقعی است؟! همین موضوع سبب می شود که شما به زودی از ورزشی که می کنید خسته و ناامید باشد. شما باید اهداف ورزشی خود را با توجه به شرایط ورزشی خود انتخاب کنید.

تعیین هدف غیر واقعی سبب می شود شما تمرینات ورزشی را سنگین شروع کنید و سپس وسط راه از کار خود خسته شوید. بنابراین،  قبل از اینکه حوله را بر روی دستگاه بدنسازی بیندازید، وضعیت جسمی خود را بسنجید. به عنوان مثال، اگر زمینه دویدن قوی ندارید، دویدن طولانی مدت در جلسه اول شما را به شکست می رساند. نقطه شروع واقع بینانه تر می تواند به شما کمک کند بهتر از ورزش خود نتیجه بگیرید.

دلایل عدم نتیجه گرفتن از تمرینات ورزشی

پیشرفت های خود را نمی بینید!

تعیین اهداف قابل دستیابی اولین یک نکته کلیدی برای نتیجه گرفتن از ورزش است، اما گام بعدی توجه به میزان پیشرفت است. اگر برای خود هدف بزرگی تعیین کرده اید و شش ماه دیگر ببینید که به هدف خود نرسیده اید شاید خسته و سرخورده شوید. اما بهتر است موضوع را از منظر دیگری نگاه کنید.

به طور مثال شما فردی بوده اید که به تازگی تمرینات ورزشی خود را شروع کرده اید و تصمیم دارید که در مدت سه ماه 6 کیلو وزن کاهش دهید. اما پس از سه ماه وقتی خود را وزن می کنید متوجه می شوید که تنها 2 کلیو کم کرده اید! این می تواند بسیار ناامید کننده باشد. اما همین جا نگاهی به عضلات خود کنید. آیا عضلات شما قوی تر نشده اند؟ آیا روحیه شما بهتر نشده است؟ آیا شما همانی هستید که روز اول به باشگاه ورزشی آمده اید! بهتر است در زمان تمرینات ورزشی به پیشرفت خود توجه داشته باشید.

تمرینات ورزشی خود را یکنواخت نگه می دارید!

بسیاری از ورزشکاران به این موضوع اشاره می کنند که آنها اهداف مختلفی را در نظر می گیرند و این اهداف کاملا واقع بینانه است، دائما بر نقاط پیشرفت خود تمرکز دارند ولی در پایان باز نمی توانند از تمرینات ورزشی خود نتیجه بگیرند. در اینجا شما باید به فاکتورهای دیگری نیز توجه داشته باشید.

بهتر است شما ترکیبی از ورزش ها را در نظر داشته باشید و تنها یک ورزش را دنبال نکنید. دنبال کردن ورزش های مقاومتی و کادیو به شما کمک می کنند تا زودتر به آنچه می خواهید برسید. در واقع، اگر مرتبط ورزش های خود را تغییر دهید پاسخ هورمونی در بدن شما بیشتر خواهد بود و همین امر به شما کمک می کند بهتر بتوانید در ورزش عمل کنید.

خود را گرم نمی کنید!

شروع سریع ورزش می تواند وسوسه انگیز باشد، به همین دلیل شما بدون گرم کردن خود استفاده از دستگاه را شروع می کنید و یا سریعا به تیم ایروبیک می پیوندید و ورزش را شروع می کنید. در اینجاست که تمرینات ورزشی به جای اینکه باعث پیشرفت شما شوند، سبب افت شما می شوند.

هدف از گرم کردن این است که به آرامی عضلات خود را برای تمرین آماده کنید و قلب را آماده سازید تا خون بیشتری را وارد عضلات بکند. گرم کردن یکی از مواردی است که اگر در تمرینات ورزشی به آن توجه نشود، خطر آسیب به اندام های بدن وجود دارد.

به رژیم غذایی خود اهمیت نمی دهید!

 این موضوع یکی از مهمترین فاکتورهایی است که تمامی ورزشکاران و کسانی که می خواهند از تمرینات ورزشی خود نتیجه بگیرند باید به آن توجه داشته باشند. شما هرگز نمی توانید با ورزش بدون رژیم به اهداف خود برسید. به ویژه کسانی که می خواهند وزن خود را پایین بیاورند و یا کسانی که می خواهند عضله سازی کنند باید به این موضوع توجه داشته باشند. ورزشکاران حرفه ای در کنار استفاده از مکمل های بدنسازی مناسب، رژیم غذایی درست و ورزش حرفه ای می توانند به هر آنچه مد نظرشان است برسند.

به بدن خود استراحت نمی دهید!

برخی از افراد فکر می کنند که دائما باید ورزش کنند. این تفکر درست است، اما شما باید به بدن خود استراحت نیز بدهید. ریکاوری یکی از مهمترین موضوعاتی است که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند. بهتر است پس از سه روز ورزش سنگین یک روز استراحت کنید. برای تعیین روزهای ریکاوری با مربی خود مشورت کنید.

برای خرید مکمل بدنسازی به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید انواع مکمل بدنسازی مانند مکمل پروتئین، گینر، کراتین، ویتامین بدنسازی و آمینو اسید بدنسازی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.