مکمل تقویت قوای جنسی

زنجبیل برای ارتقا سلامتی و درمان بیماریها معجزه می کند!

زنجبیل برای سلامتی معجزه می کند!

زنجبیل یکی از گیاهانی است که سالیان زیاد است برای اهداف درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. منشا این گیاه متعلق به جنوب شرقی آسیاست و یکی از قوی ترین ادویه های جهان به شمار می رود. این گیاه را می توان به صورت تازه، خشک، پودر شده و یا عصاره مصرف کرد. این گیاه فواید بی شماری بر سلامتی دارد. به همین دلیل در روند ساخت بسیاری از مکمل های دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

زنجبیل یک داروی قوی است!

خواص درمانی این گیاه بسیار زیاد است و همین امر سبب شده است در درمان بیماریها مورد توجه قرار گیرد. این گیاه به هضم ساده غذا، کاهش حالت تهوع، مبارزه با بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی کمک کند. هنچنین، این گیاه یک آنتی اکسیدان قوی است که با مهار استرس اکسیداتیو التهابات بدن را از بین می برد. بسیاری از پزشکان استفاده از آن را برای رفع حالت تهوع صبحگاهی تجویز می کنند. همچنین، این گیاه برای رفع حالت تهوع بعد از شیمی درمانی بسیار موثر است. این گیاه می تواند باعث کاهش وزن شود.

به این نکته توجه داشته باشید: اگر باردار هستید، قبل از مصرف این گیاه با پزشک مشورت کنید. توصیه می شود زنان بارداری که نزدیک زمان زایمان هستند، از این گیاه استفاده نکنند، زیرا خطر سقط جنین، خونریزی واژن و اختلالات لخته شدن خون وجود دارد.

کاهش وزن

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از اثرات ویژه زنجبیل کاهش وزن است. بررسی مطالعات صورت گرفته در سال 2019 نشان می داد که این گیاه می تواند به میزان قابل توجهی چربی های دور کمر، شکم و ران را آب کند و سبب لاغر شدن افراد شود. همچنین، در سال 2016 مطالعه ای بر روی 80 زنی که دارای اضافه وزن بودند صورت گرفت و نتیجه آن مطالعه نشان می داد که این گیاه می تواند سطح انسولین خون را پایین بیاورد.

بهبود آرتروز

آرتروز یکی از بیماریهای رایج مفصلی است. در این بیماری مفاصل بدن تحلیل می روند که همراه با درد و سفتی بسیار زیاد در مفاصل است. بررسی مطالعات نشان می داد که استفاده از زنجبیل نقش موثری در کاهش درد و ناتوانی دارد.

در یک مطالعه شرکت کنندگاه روزانه 500 میلی گرم از این گیاه را هر روز به مدت 12 هفته دریافت کردند. نتیجه این مطالعه حیرت آور بود و مشخص شد که این گیاه می تواند روند پیشرفت بیماری آرتروز را کند کند و آن را در مسیر بهبودی قرار دهد. مطالعات دیگر نشان می دهند که ترکیب این گیاه همراه با دارچین و روغن کنجد می تواند به صورت موضعی در قسمت های دردناک بدن گذاشته شود.

کاهش قند خون

زنجبیل قند خون را پایین می آورد و به حفظ سلامت قلب کمک می کند. بسیاری از مطالعات نشان می دهند که این گیاه دارای خواص ضد دیابتی قدرتمندی است. مطالعه ای در سال 2015 بر روی 41 شرکت کننده انجام شد و نتیجه آن نشان می داد مصرف روزانه 2 گرم از پودر این گیاه در هنگام صبح و ناشتا می تواند قند خون را به میزان چشم گیری پایین بیاورد. همچنین، این گیاه آپولیپوپروتئین B و آپولیپوپروتئین A-I را به میزان زیادی کاهش می دهد. افزایش این شاخص ها با خطر بروز بیماری های قلبی مرتبط است. البته ذکر این موضوع حائز اهمیت است که این مطالعات در سطح کوچکی انجام شدند و هنوز به مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است.

زنجبیل یک داروی قوی است!

درمان سو هاضمه و مشکلات گوارشی

استفاده از زنجبیل نقش بسیار موثری در درمان مشکلات گوارشی دارد. این گیاه می تواند روند خروج مواد غذایی از معده را تسریع ببخشد و این موضوع برای حفظ سلامت معده بسیار مفید است. در یک مطالعه به افرادی که بدون هیچ دلیل خاصی دچار مشکلات سو هاضمه بودند یک کپسول زنجبیل داده شد و به گروه کنترل این گیاه داده نشد. یک ساعت بعد از همگی آنها خواسته شد تا سوپ بخورند. افرادی که از قبل این گیاه را دریافت کرده بودند ظرف مدت 12 دقیقه عمل هضم غذا را انجام دادند، اما در گروهی که این گیاه را دریافت نکرده بودند هضم غذا 16 دقیقه طول کشید.

کاهش درد قاعدگی

شاید بتوان گفت یکی از اثرات ویژه این گیاه کاهش درد قاعدگی است. دردهای قاعدگی از جمله مشکلاتی به شمار می روند که بسیاری از زنان در طول دوره قاعدگی خود تجربه می کنند. مطالعه در همین راستا در سال 2009 نشان داد مصرف این گیاه در 3 روز اول قاعدگی نیاز به داروهای تسکین درد را کاهش می دهد. مطالعات اخیر به این نتیجه رسیده اند که مصرف این گیاه به اندازه داروهای مفنامیک اسید، استامینوفن و ایبوپروفن برای کنترل درد قاعدگی موثر است.

کاهش کلسترول

افزایش کلسترول خون یکی از دلایل اصلی ابتلا به بیماری های قلبی به شمار می رود. مصرف این گیاه می تواند سطح کلسترول خون را پایین بیاورد و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهد. در سال 2018 مطالعه ای بر روی 60 نفر که کلسترول بالایی دارند انجام شدن به این افراد روزانه 5 گرم پودر زنجبیل داده شد. نتایج نشان می داد در طی 3 ماه میزان کلسترول خون آنها به طرز چشمگیری پایین آمد.

جلوگیری از آلزایمر

همانطور که بارها در طول این متن به آن اشاره کردیم زنجبیل یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که استرس اکسیداتیو را از بین می برد و همین امر می تواند روند پیری مغز را به تعویق بیاندازد. به همین دلیل استفاده از این گیاه برای بهبود عملکرد مغز بسیار موثر است و از بروز بیماری آلزایمر پیشگیری می کند. برخی از مطالعات نشان می دهند که آنتی اکسیدان ها می توانند التهابات مغز را از بین ببرند. به همین دلیل مصرف آنها برای تقویت مغز موثر است.

جلوگیری از  عفونت

این گیاه می تواند برای کاهش خطر ابتلا به عفونت به کار برده شود. به بیانی دیگر، زنجبیل از رشد انواع باکتری ها جلوگیری می کند و همین امر خطر گسترش عفونت را کاهش می دهد. مطالعه ای در سال 2008 نشان داد کسانی که به التهابات لثه و عفونت لثه مبتلا هستند می توانند با استفاده از این گیاه عفونت را درمان کنند. همچین، این گیاه از ریه و دستگاه تنفسی در برابر عفونت های تنفسی محافظت می کند.

سوالات پرتکرار در مورد زنجبیل

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در این زمینه پاسخ دهیم.

آیا هر روز می توان چای زنجبیل نوشید؟

بله! مصرف روزانه 4 گرم از این گیاه مجاز است. البته اگر به بیماریهای خاصی مبتلا هستید و دارو مصرف می کنید، قبل از مصرف این چای باید با پزشک مشورت کنید.

کسانی که مشکلات خونی دارند می توانند این گیاه را مصرف کنند؟

خیر! کسانی که از مشکلات انعقاد خون رنج می برند و داروهای خاص مانند وارفارین مصرف می کنند، نباید از این گیاه استفاده کنند زیرا خطر خونریزی را افزایش می دهد.

بهترین زمان مصرف این گیاه چه موقع است؟

شما می توانید این گیاه را در هر ساعت از شبانه روز مصرف کنید. اگر این گیاه را صبح بخورید، احساس سرخوشی خواهید داشت. همچنین، می توانید برای جلوگیری از مشکلات گوارشی آن را بعد از غذا نیز مصرف کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.