مکمل تقویت قوای جنسی

با فواید دارچین بر سلامتی آشنا شوید!

با فواید دارچین بر سلامتی آشنا شوید!

دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است و هزاران سال است به دلیل خواص دارویی مورد توجه قرار گرفته است. تحقیقات امروزی فواید دارچین بر سلامتی را تایید کرده اند و به افراد توصیه می کنند در صورتی که به آن حساسیت ندارند استفاده از آن را آغاز کنند.

فواید دارچین بر سلامتی

منابع خارجی بر این عقیده هستند دارچین یکی از بهترین گیاهانی است که می تواند به ارتقا سلامتی کمک کند. دارچین در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده است و قدمت آن به مصر باستان باز می گردد. در گذشته از دارچین به عنوان هدیه ای به پادشاهان استفاده می شد. در ادامه تلاش می کنیم تا شما را با فواید این گیاه شگفت آور آشنا کنیم.

انواع دارچین

به طور کلی، دارچین به دو صورت در بازار موجود است که به شرح زیر هستند:

  • دارچین سیلان: این دارچین به عنوان دارچین «واقعی» شناخته می شود.
  • دارچین کاسیا: رایج ترین نوع امروزی دارچین نوع کاسیا است.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی آن استخراج شده و قسمت های چوبی آن برداشته می شود. وقتی این ساقه خشک می شود به شکل رول در می آید که به آن چوب دارچین می گویند. گاهی اوقات این ساقه ها پودر می شود و به صورت پودر در دسترس عموم قرار می گیرد.

بو و طعم دارچین به دلیل روغن ان است که ترکیب های سینامالدهید در آن بسیار زیاد دیده می شود. دانشمندان بر این عقیده هستند که دارچین تاثیرات بسیار قوی بر سلامتی و متابولیسم بدن دارد. به همین دلیل استفاده از آن مورد توجه قرار گرفته است.

آنتی اکسیدان قوی، یکی از فواید دارچین بر سلامتی

همانطور که ممکن است از قبل بدانید آنتی اکسیدان ها بدن را از آسیب های اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین مملو از پلی فنول هاست. مطالعه ای نشان داده است که دارچین در مقابله با گیاهانی همچون سیر و پونه گیاهی بیشترین آنتی اکسیدان ها را دارد. در واقع، قدرت دارچین به حدی زیادی است که از آن می توان به عنوان نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد. خاصیت آنتی اکسیدانی دارچین سبب شده است که به عنوان ماده ای ضد سرطان شناخته شود. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که این ویژگی یکی از مهمترین فواید دارچین بر سلامتی است.

قرص آنتی اکسیدان

معرفی انواع قرص آنتی اکسیدان:

ضد التهاب

یکی از فواید دارچین بر سلامتی از بین بردن التهابات بدن است. این ماده عفونت ها را بهبود می بخشد و به ترمیم آسیب بافتی در بدن کمک می کند. التهابات بدن خطر بروز بیماری های مزمن از جمله بیماری های مفصلی، قلبی و عروقی و بیماری های خود ایمنی را افزایش می دهد. به همین دلیل استفاده از دارچین می تواند به افزایش سلامتی کمک کند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

یکی دیگر از فواید دارچین بر سلامتی کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی است. مطالعات نشان داده اند که ابتلا به بیماری های قلبی از شایع ترین علل مرگ زودرس در جهان به شمار می روند. این ماده می تواند بر سلامت قلب تاثیر بگذارد و کلسترول خون را کاهش دهد. برخی از مطالعات نشان داده اند که مصرف دارچین برای کاهش فشار خون بسیار موثر است. تمامی این موارد سبب می شوند که دارچین به ماده ای موثر برای حفظ سلامت قلب تبدیل شود.

قرص قلب و عروق

انواع قرص قلب و عروق به صورت زیر هستند:

کاهش حساسیت به هورمون انسولین

شاید بتوان گفت یکی از فواید دارچین بر سلامتی کاهش حساسیت به هورمون انسولین است. انسولین یکی از هورمون های کلیدی است که متابولیسم و مصرف انرژی را تنظیم می کند. این ماده برایا نتقال قند خون از جریان خون به سلول های بدن ضروری است. از دارچین می توان برای مقاومت در برابر انسولین استفاده کرد. به همین دلیل دارچین خطر ابتلا به بیماری سندروم متابولیک و دیابت نوع دو را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

آنتی اکسیدان قوی، یکی از فواید دارچین بر سلامتی

کاهش قند خون

یکی دیگر از فواید دارچین بر سلامتی که به عنوان مکملی برای ویژگی کاهش مقاومت به هورمون انسولین در نظر گرفته می شود کاهش قند خون است.  در واقع؛ انسولین میزان گلوکز وارد شده به جریان خون را بعد از غذا کاهش می دهد. به همین دلیل کسانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، باید به مصرف دارچین توجه ویژه ای داشته باشند.

جلوگیری از بیماری های عصبی از فواید دارچین بر سلامتی

یکی از فواید دارچین بر سلامتی بهبو بیماری های عصبی است. بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع شایع از بیماری های عصبی هستند. مطالعات نشان داده اند  دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کنند. همچنین، دارچین به بهبود فعالیت و عملکرد حرکتی کمک میک ند.

ضد سرطان

یکی از فواید دارچین بر سلامتی خواص ضد سرطانی آن است. سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به طور بالقوه می تواند رشد سلول های سرطانی را در بدن متوقف سازد و باعث مرگ این سلول ها شود. مطالعات حیوانی نشان میدهند که این ماده توانسته است سرطان روده بزرگ را بهبود بخشد.

مبارزه با عفونت های باکتریایی وقارچی

یکی دیگر از فواید دارچین بر سلامتی که باعث شده است استفاده از این ماده مورد توجه قرار گیرد مبارزه با انواع عفونت هاست.  سینامالدهید که یکی از اجزای اصلی فعال دارچین است  به مبارزه با انواع عفونت ها کمک  می کند. روغن دارچین به طور موثری عفونت های دستگاه تنفسی ناشی از قارچ ها را درمان می کند. همچنین، دارچین می تواند رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا را مهار کند.

از بین بردن ویروس HIV

برخی از مطالعات نشان داده اند که از دارچین می توان برای کنترل عفونت ویروس HIV  استفاده کرد. این ماده به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و اجازه نمی دهد عفونت در سراسر بدن پخش شود. با این وجود هنوز به مطالعات انسانی بسیار بیشتری در این زمینه نیاز است.

قرص برای تقویت سیستم ایمنی 

انواع قرص تقویت سیستم ایمنی بدن به شرح زیرند:

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار پاسخ دهیم.

فواید دارچین برای معده

دارچین اسید معده را کاهش می دهد و سوزش معده جلوگیری می کند.

خواص دارچین برای زنان

مطالعات نوین نشان داده اند که دارچین می تواند به تنظیم پریود نا منظم کمک کند. به همین دلیل توصیه می شود کسانی که پریود نامنظم دارند از دارچین استفاده کنند.

خواص دارچین بر باروری

با توجه به این موضوع که دارچین می تواند به پریود منظم زنان کمک کند قدرت باروری را بالا می برد و رحم را برای بارداری آماده می سازد. همچنین، دارچین کیفیت اسپرم در مردان را بهبود می بخشد.

خواص دارچین برای مردان

دارچین می تواند تحرک اسپرم و تعداد آن را افزایش دهد و این امر در سلامتی مردان تاثیر گذار است.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.