مکمل تقویت قوای جنسی

نکات طلایی در مورد اثرات ال کارنیتین بر بدن!

نکات طلایی در مورد اثرات ال کارنیتین بر بدن!

ال کارنیتین یکی از مشقات آمینواسید در بدن است که به حفظ سلامت ارگانهای مختلفی د از جمله قلب و مغز کمک می‌کند. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که این ماده به افزایش متابولیسم بدن و کاهش چربی کمک می‌کند. در واقع ال کارنیتین یک مشتق اسید آمینه طبیعی است که اغلب به عنوان مکمل مصرف می شود. برای کاهش وزن استفاده می شود و ممکن است بر عملکرد مغز تاثیر بگذارد.

قرص ال کارنیتین کارن

Karen PNC L Carnitine

ال کارنیتین چیست و چگونه در بدن تولید می‌شود؟

ال کارنیتین یک مکمل غذایی و مغذی است. با انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری سلول های شما نقش مهمی در تولید انرژی ایفا می کند. میتوکندری ها به عنوان موتور در سلول های شما عمل می کنند و این چربی ها را می سوزانند تا انرژی قابل استفاده ایجاد کنند.

بدن شما می تواند ال کارنیتین را از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین تولید کند. برای اینکه بدن شما آن را در مقادیر کافی تولید کند، به مقدار زیادی ویتامین C نیز نیاز دارید. علاوه بر ال کارنیتین تولید شده در بدن، می توانید مقادیر کمی از محصولات حیوانی مانند گوشت یا ماهی را نیز به دست آورید.

وگان ها یا افرادی که مشکلات ژنتیکی خاصی دارند ممکن است نتوانند به اندازه کافی تولید یا به دست آورند. این باعث می شود ال کارنیتین یک ماده مغذی ضروری مشروط باشد.

بدن با استفاده از دو آمینو اسید لیزین و متیونین ( همراه با ویتامین C) می‌تواند نیاز بدن به این ماده را تامین کند. همچنین این ماده با مصرف محصولات حیوانی مانند گوشت و ماهی در بدن تامین می‌شود. 98 درصد از این ماده در ماهیچه‌ها و عضلات یافت می‌شود و درصد بسیار کمی از آن در کبد و خون انسان وجود دارد.

ذکر این نکته حایز اهمیت است بدن افرادی که گیاهخوار هستند و یا از مشکلات ژنتیکی رنج می‌برند قادر به تولید این ماده نیست در نتیجه این افراد باید نیاز بدن به این ماده را از طریق مصرف مکملهای مناسب تامین کنند.

انواع ال کارنیتین

ال-کارنیتین شکل بیولوژیکی فعال کارنیتین است که در بدن، غذاها و بیشتر مکمل ها یافت می شود. در اینجا چندین نوع دیگر کارنیتین وجود دارد:

دی کارنیتین: این شکل غیرفعال ممکن است با مهار جذب سایر اشکال مفیدتر، باعث کمبود کارنیتین در بدن شما شود.

استیل ال کارنیتین: اغلب ALCAR نامیده می شود، این احتمالا موثرترین شکل برای مغز شما است. مطالعات نشان می دهد که ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری های عصبی مفید باشد.

پروپیونیل ال کارنیتین: این فرم برای مشکلات گردش خون، مانند بیماری عروق محیطی و فشار خون بالا مناسب است. ممکن است تولید اکسید نیتریک را افزایش دهد که جریان خون را بهبود می بخشد.

ال-کارنیتین ال تارتارات: به دلیل سرعت جذب سریع، معمولاً به مکمل های ورزشی اضافه می شود. ممکن است به درد عضلانی و بهبودی در ورزش کمک کند.

برای اکثر افراد، استیل-ال-کارنیتین و ال-کارنیتین برای استفاده عمومی موثرترین هستند. با این حال، همیشه باید فرمی را انتخاب کنید که برای نیازها و اهداف شخصی شما بهترین است.

عملکرد ال کارنیتین بر بدن

نقش اصلی ال-کارنیتین در بدن شما شامل عملکرد میتوکندری و تولید انرژی است. در سلول‌ها، به انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری کمک می‌کند، جایی که می‌توانند برای انرژی سوزانده شوند. حدود 98 درصد از ذخایر ال کارنیتین شما در ماهیچه ها و مقادیر کمی در کبد و خون شما موجود است.

ال-کارنیتین ممکن است به افزایش عملکرد میتوکندری کمک کند، که نقشی کلیدی در بیماری و پیری سالم ایفا می کند. تحقیقات جدیدتر مزایای بالقوه اشکال مختلف کارنیتین را نشان می دهد که ممکن است برای شرایط مختلف از جمله بیماری های قلبی و مغزی استفاده شود.

استفاده از ال کارنیتین به عنوان مکمل کاهش وزن منطقی است. از آنجایی که ال کارنیتین به انتقال اسیدهای چرب بیشتر به سلول های شما کمک می کند تا برای انرژی سوزانده شوند، ممکن است فکر کنید که این کار توانایی شما را برای سوزاندن چربی و کاهش وزن افزایش می دهد. با این حال، بدن انسان بسیار پیچیده است و نتایج مطالعات انسانی و حیوانی متفاوت است.

فواید ال کارنیتین بر بدن

این ماده فواید زیادی بر بدن دارد. این موارد به شرح زیرند:

  • حفظ سلامت قلب
  • حفظ سلامت مغز
  • کمک به کاهش وزن
  • کمک به درمان دیابت
  • بهبود عملکرد ورزشی

کاهش وزن
baner

حفظ سلامت مغز

مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان داده‌اند که این ماده از آسیب به مغز جلوگیری به عمل می‌آورد. در واقع وجود این ماده در بدن سبب می‌شود که توانایی‌های شناختی افراد با بالا رفتن سن آسیب نبیند. همچنین این ماده از مغز در برابر آسیب سلولی محافظت می‌کند و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

ال کارنیتین برای عملکرد مغز مفید است. برخی از مطالعات نشان می دهد که فرم استیل-ال-کارنیتین (ALCAR)، ممکن است به جلوگیری از زوال ذهنی مرتبط با افزایش سن و بهبود نشانگرهای یادگیری کمک کند. همچنین مطالعات انسانی نشان می دهد که مصرف روزانه استیل-ال-کارنیتین به معکوس کردن کاهش عملکرد مغز مرتبط با آلزایمر و سایر بیماری های مغزی کمک می کند.

حفظ سلامت قلب

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف این ماده فشار خون بالا را کاهش می‌دهد و التهابات قلبی را درمان می‌کند. این ماده به بهبود حال کسانی که از نارسایی‌های شدید قلبی رنج می‌برند، کمک می‌کند.

آمینو اسید بدنسازیجهت خرید آمینو اسید بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

کاهش وزن

یکی از اثرات ال کارنیتین در بدن افزایش متابولیسم و سوخت و ساز چربی در بدن است. همین امر سبب شده است بسیاری از افراد این ماده را برای کاهش وزن مفید بدانند.

اما مطالعات نتایج ضد و نقیضی را در این زمینه نشان می‌دهند. به طور مثال مطالعه‌ای در این زمینه صورت گرفت و افرادی به مدت 8 هفته از این ماده استفاده کردند. اما در پایان این افراد در مقایسه با گروه کنترل کاهش وزن پیدا نکردند.

مطالعه دیگری در این رابطه صورت گرفت و نتایج این مطالعه را رد می‌کرد. این مطالعه نشان می‌داد افرادی که از این ماده استفاده کرده بودند کاهش وزن داشتند. در نتیجه نمی‌توان در این زمینه به طور قطعی پاسخ داد!

مایع کارنیتین 100000 ناترند

nutrend

کمک به درمان دیابت

مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان می‌دهند که ال کارنیتین به کاهش علایم مرتبط با بیماری دیابت کمک می‌کند. به همین دلیل این افراد با صلاحدید پزشک باید استفاده از مکمل ال کارنیتین را شروع کنند.

بهبود عملکرد ورزشی

این ماده به بهبود عملکرد ورزشی در بدن کمک می‌کند. به همین دلیل این مکمل، مکملی محبوب در میان ورزشکاران است و بسیاری از ورزشکاران به استفاده از این مکمل وری می‌آورند. فواید این ماده به شرح زیر است:

  • کاهش زمان ریکاوری بعد از ورزش
  • تامین اکسیژن مورد نیاز عضلات
  • افزایش استقامت بدن
  • تولید گلبول قرمز خون
  • کاهش دردهای عضلانی بعد از ورزش


ویال خوراکی ال کارنیتین بی اس کیbsk

چه کسانی باید از ال کارنتین استفاده کنند؟

همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم رژیم غذایی حاوی محصولات حیوانی می‌تواند نیاز بدن به ال کارنتین را تامین کند. اما گاهی برخی از افراد نیاز به این ماده دارند که با استفاده از مکمل باید نیاز بدن به این ماده را تامین کنند.

استفاده از این مکمل برای سالمندان بسیار مفید است زیرا از بروز مشکلات حافظه، خستگی و ضعف عضلانی جلوگیری به عمل می‌آورد. همچنین افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می‌کنند باید استفاده از این مکمل را به رژیم غذایی خود بیافزایند. همچنین کسانی که از بیماری سیروز کبدی و یا بیماریهای کلیوی رنج می‌برند باید با صلاحدید پزشک استفاده از این مکمل را شروع کنند.

عوارض استفاده از مکمل ال کارنیتین

مطالعات بالینی نشان داده‌اند که استفاده از این مکمل عوارض شدیدی به همراه ندارد. اما در برخی از افراد استفاده از این ماده سبب بروز اسهال و تهوع می‌شود. برای تهیه بهترین محصولات و مکملهای دارویی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.