مکمل تقویت قوای جنسی

خواص ویژه چای بابونه شما را شگفت زده می کند!

خواص ویژه چای بابونه شما را شگفت زده می کند!

سالیان زیادی است که چای بابونه به عنوان دارویی سنتی برای درمان و بهبود طیف وسیعی از مشکلات و بیماریها مورد استفاده قرار گرفته است. محققان هنوز در حال بررسی تاثیر این چای در مدیریت بیماریهای مزمن از جمله سرطان و دیابت هستند. نتایجی که از این تحقیقات بدست آمده است بسیار امید بخش است و ممکن است در آینده این چای جایگیزین بسیاری از داروهای احتمای شود.

قرص دیابتشما می توانید جهت خرید قرص دیابت از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چای بابونه چیست؟

اگر اولین بار است که می خواهید این چای را مصرف کنید، بهتر است از مقدار کم شروع کنید و اگر این چای با بدن شما سازگار بود، مقدار آن را افزایش دهید. بابونه حاوی مواد شیمیایی به نام فلاونوئیدهاست. فلاونوئیدها نوعی ماده مغذی هستند که در بسیاری از گیاهان وجود دارند و همین امر به این گیاه اثرات درمانی بخشیده است.

خواص بابونه

چای بابونه دارای مزیای زیادی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

کاهش درد قاعدگی

مطالعات مختلفی به بررسی اثرات این چای بر کاهش درد قاعدگی پرداخته اند. مطالعه ای در سال 2010 نشان می داد که مصرف این چای به مدت یک ماه می تواند به طرز چشم گیری در کاهش درد قاعدگی موثر باشد. همچنین، زنانی که از این چای استفاده کرده اند به این موضوع اشاره کرده اند که این چای می تواند اضطراب و پریشانی آنها را قبل از قاعدگی کاهش دهد.

قرص قاعدگیشما می توانید جهت خرید قرص قاعدگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

بهبود دیابت و کاهش قند خون

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چای بابونه می تواند قند خون را در بیماران دیابتی کاهش دهد. البته باید بدانید که این چای نمی تواند جایگزین داروهای کاهش قند خون و درمان دیابت باشد، بلکه مکملی است که در کنار استفاده از داروهای دیگر می تواند مورد استفاده قرار گیرد. مطالعه ای در سال 2008 نشان داد که مصرف مداوم این چای از افزایش قند خون پیشگیری می کند و این موضوع برای کسانی که مبتلا به قند خون هستند اهمیت بسیار زیادی دارد.

جلوگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان یکی از بیماریهای مزمن استخوانی است که طی آن تراکم استخوان کاهش پیدا می کند و همین امر خطر شکستگی و خمیدگی استخوان را در پی دارد. این موضوع در زنان یائسه نیز رخ می دهد و دلیل اصلی آن کاهش هورمون استروژن در بدن است. در سال 2004 مطالعه ای به بررسی چای بابونه پرداخت و مشخص شد این چای هورمون استروژن را در بدن متعادل نگه می دارد و همین امر نقش موثری در افزایش پوکی استخوان و ارتقا سلامتی دارد. البته لازم به ذکر است که به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

کاهش التهاب

بروز التهاب در بدن نشان دهنده وجود عفونت است که سیستم ایمنی بدن باید با این عفونت مبارزه کند. چای بابونه حاوی ترکیبات شیمیایی است که می تواند این التهاب را کاهش دهد. التهاب می تواند نشان دهنده ابتلا به طیف گسترده ای از بیماریها از جمله بواسیر، مشکلات گوارشی، آرتروز و اختلالات خود ایمنی باشد. این چای با کاهش التهابات نقش موثری در جلوگیری از ابتلا به این بیماری دارد.

چای بابونه چیست؟

پیشگیری از سرطان

برخی از مطالعاتی که در حوزه ابتلا به بیماری سرطان صورت گرفته اند نشان می دهند که چای بابونه می تواند سلولهای سرطانی را هدف قرار دهد و از رشد آنها جلوگیری کند. با اینکه این مطالعات امید بخش است هنوز به شواهد محکم دیگری در این زمینه نیاز داریم.

کمک به خواب بهتر و افزایش آرامش

مصرف چای بابونه نقش موثری در ایجاد آرامش دارد. در نتیجه، افراد بهتر می توانند بخوابند و این موضوع به ارتقا سلامتی کمک می کند. در یک بررسی مشخص شد افرادی که به بیماریهای عروقی مبتلا بودند و قبل از خواب از این چای استفاده می کردند آرامش بیشتری را در مقابل کسانی داشتند که از این چای استفاده نمی کردند. بنزودیازپین ها داروهایی هستند که برای کاهش اضطراب و بهبود خواب تجویز می شوند. برخی از تحقیقات نشان می دهند که بابونه می تواند به گیرنده های بنزودیازپین متصل شود و همین امر خواص ضد اضطرابی آن را افزایش داده است. البته باز باید به این نکته اشاره کنیم که به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

بهبود علائم سرماخوردگی

برخی از مطالعات نشان می دهند که مصرف چای بابونه می تواند علائم سرماخوردگی را بهبود ببخشد و این بیماری را در روند درمان قرار دهد.

خواص چای بابونه برای کلیه

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این چای اجازه نمی دهد که قند خون افزایش پیدا کند. در نتیجه، این امر دیگر به اندام های بدن از جمله کلیه آسیبی وارد نمی شود. به همین دلیل مصرف این چای به طور بالقوه برای حفظ سلامت کلیه موثر است.

چای بابونه برای سردی معده

این چای سبک و خوش طعم است و نوشیدن آن حس خوشی را در افراد به وجود می آورد. از این چای می توان برای رفع مشکلات گوارشی از جمله سو هاضمه، بیماری حرکت معده، تهوع، استفراغ و اسهال استفاده کرد.

چای بابونه و لاغری

این چای نه تنها باعث کاهش وزن می شود، بلکه نفخ شکم را تا حد زیادی کاهش می دهد. توانایی بابونه در سم زدایی از بدن سبب می شود آب اضافی و یا سموم از بدن دفع شوند و این امر نقش بسیار مهمی در کاهش وزن دارد.

بهترین زمان مصرف چای بابونه

شما در هر ساعت از روز می توانید این چای را مصرف کنید، اما با توجه به اثرات ضد اضطراب و آرام بخش این چای توصیه می شود بعد از ظهر ها و یا قبل از خواب یک فنجان از این چای نوشیده شود.

چه کسی باید از چای بابونه اجتناب کند؟

افرادی که شرایط زیر را دارند، نباید از این چای استفاده کنند:

  • کسانی که سابقه آلرژی به گرده های گل را دارند، نباید از این چای استفاده کنند زیرا ممکن است باعث بروز حملات آلرژیک شود.
  • نوزادان و کودکان نباید از این چای استفاده کنند.
  • این چای نباید جایگزینی برای داروهای تجویز شده برای بیماریهای مزمن شود.

برای خرید مکمل دارویی به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید انواع مکمل های دارویی شیمیایی و گیاهی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.