مکمل تقویت قوای جنسی

آیا ورزش برای کاهش استرس موثر است؟

آیا ورزش برای کاهش استرس موثر است؟

وقتی بیماری قلبی شما تشخیص داده می شود، درمان را شروع می کنید و یا وقتی بیماریهای گوارشی شما را اذیت می کنند، به دنبال راهکارهای مناسب برای کنترل آن هستید. اما اکنون سوال این است وقتی استرس شما تشخیص داده می شود برای درمان آن چه کارهایی انجام می دهید؟! زندگی امروزی با استرس و تنش های زیادی همراه است، به گونه ای که استرس به بخشی از زندگی مان تبدیل شده است. اما مطالعات نشان داده اند اگر برای درمان استرس و اضطراب اقدام نشود، آسیب های جدی به سلامتی وارد خواهد شد.

خوشبختانه شما می توانید با انجام ورزش برای کاهش استرس به میزان زیادی استرس و تنش های روزانه را مدیریت کنید. همچنین، ورزش بر بهبود عملکرد مغزی و قلبی شما اثر می گذارد و سبب می شود خلقیات شما بهبود پیدا کند.

قرص آرام بخششما می توانید جهت خرید قرص آرامبخش از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ورزش و غلبه بر استرس

فعالیت بدنی می تواند استرس را پایین بیاورد و به ارتقا سلامت جسمی و روحی شما کمک کند. همچنین، ورزش منظم با از بین بردن تنش و اضطراب می تواند افسردگی را نیز بهبود ببخشد. از فواید دیگر ورزش می تواند به بهبود کیفیت خواب و افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد.

چگونه ورزش به کاهش استرس کمک می کند؟

همانطور که بارها این موضوع را شنیده اید ورزش میزان جذب اکسیژن در بدن را افزایش می دهد. همچنین، ورزش جریان خون را در بدن بالا می برد و این امر تاثیر مستقیمی بر سلامت مغز و قلب دارد. با انجام ورزش هورمون اندورفین در مغز افزایش پیدا می کند. هورمون اندورفین مسئول ایجاد حس خوشی و شادی است. به همین دلیل پس از ورزش احساس بسیار خوبی داریم و لبخند می زنیم.

ورزش و تمرکز بر بدن

ورزش برای کاهش استرس مزایای دیگری را نیز به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به از بین رفتن نگرانی های ذهنی اشاره کرد. وقتی حرکات تکراری در ورزش انجام می دهید مجبور هستید بر بدن خود تمرکز بیشتری داشته باشید. حرکات ریتمیک می تواند مانند مدیتیشن عمل کند و خوش بینی را در شما افزایش دهد. اما موضوع فقط به اینجا ختم نمی شود! شما با انجام ورزش حس خوبی را تجربه می کنید که دائما همراه شماست. این حس خوب می تواند بر عملکرد فردی و اجتماعی شما اثر بگذارد و سبب پیشرفت و بهبود وضعیت شما شود!

فواید دیگر ورزش برای کاهش استرس

ورزش می تواند مجموعه ای از مزایا را برای سلامتی شما به همراه داشته باشد. هیچ چیز در دنیا مانند ورزش وجود ندارد که بتواند جسم و روح شما را همراه با یکدیگر تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل کارشناسان سلامتی تاکید می کنند که ورزش بهترین روش برای تجربه زندگی سالم است. مزایای جسمانی ورزش به شرح زیر هستند:

  • تقویت عضلات و استخوان های بدن
  • تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای عفونی
  • کاهش فشار خون
  • کاهش کلسترول
  • بهبود گردش خون
  • کنترل ورزن
  • افزایش کیفیت خواب شب
  • افزایش سطوح انرژی
  • افزایش اعتماد به نفس

همه این موارد به شما کمک می کنند تا استرس خود را به میزان زیادی کاهش دهید و از زندگی لذت ببرید.

چگونه ورزش به کاهش استرس کمک می کند؟

برای کاهش استرس چقدر باید ورزش کنیم؟

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکرار کسانی که به دنبال ورزش برای کاهش استرس هستند این است که چقدر ورزش در طول روز کافی است! کارشناسان ورزشی توصیه می کنند کسانی که استرس زیادی را در طول روز تجربه می کنند حداقل باید 150 دقیقه ورزش هوازی انجام دهند. اگر این مقدار برایشان زیاد است می توانند چندین بار در طول روز 30 دقیقه ورزش های سبک داشته باشند.

انواع ورزش برای کاهش استرس

همانطور که در بالا اشاره کردیم ورزش های هوازی بهترین ورزش برای کنترل استرس هستند. بهتر است بدانید نیاز نیست شما مانند یک فرد حرفه ای ورزش کنید. شما می توانید ورزش های سبک انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید. برخی از ورزش هایی که برای کاهش استرس پیشنهاد می شوند به شرح زیرند:

همچنین، کارشناسان بر این موضوع تاکید می کنند که ورزش های عضلانی نیز نقش بسیار مهمی در کاهش استرس دارند. باغبانی کردن و استفاده از پله به جای آسانسور نیز از مواردی هستند که به شما کمک می کنند استرس خود را پایین بیاورید.

ورزش و مدیریت استرس

بهتر است بدانید تنها ورزش هایی را که در اینجا معرفی کردیم برای کاهش استرس مفید نیستند. شما می توانید هر فعالیت ورزشی دیگری را که دوست دارید امتحان کنید. به طور مثال می توانید دویدن را به ورزش های دیگر ترجیح دهید و چندین بار در طول روز بدوید و یا می توانید در طول روز یوگا کنید. مزایای ورزش به حدی زیادی است که امروزه کمپین بزرگی به نام ورزش یک دارو است در آمریکا راه افتاده است و پزشکان تلاش می کنند از ورزش به عنوان یک مکمل دارویی استفاده کنند.

نکته مهم: کسانی که استرس دارند نباید ورزش را به یک فعالیت استرس زا برای خود تبدیل کنند. ورزش باید برای آنها حکم سرگرمی را داشته باشد نه کار یا یک فعالیت اجباری!

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.