کاهش وزن و لاغری با انجام ورزش ایروبیک!

کاهش وزن و لاغری با انجام ورزش ایروبیک!

کاهش وزن  مسئله مهمی است که امروزه توجهات زیادی را به سوی خود جلب کرده است. یک دلیل آن می تواند وجود مدل های خوش اندام درتبلیغات و فیلم های هالیوودی باشد. بسیاری از افراد تلاش می کنند خود را به این الگوهای ارایه شده در جامعه نزدیک کنند. به همین دلیل کاهش وزن موضوع مهمی برای نزدیک شدن به این الگوها در جامعه است.

در کنار این مسئله سبک زندگی ماشینی سبب شده است بسیاری از افراد دیگر تحرک گذشته را نداشته باشند و همین امر سبب بروز بیماری چاقی و اضافه وزن شده است. چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات بزرگ سلامتی در سراسر دنیا به شمار می روند و سبب بروز بیماری هایی از قبیل قند خون بالا، فشار خون بالا، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی شده اند.

از همین روی، کاهش وزن موضوع مهمی است که این روزها در صدر توجهات قرار گرفته است. بسیاری از افراد برای حذف چربی ها به استفاده از مکمل لاغری روی می آورند.

استفاده از مکمل لاغری برای کاهش وزن!

قرص لاغری و کاهش وزن سبب بروز سه مکانیسم اصلی در بدن می شود که در فرآیند چربی سوزی بسیار موثر هستند. مکمل کاهش وزن سبب افزایش متابولیسم چربی می گردد و جذب چربی ها را از طریق دستگاه گوارش کاهش می دهد. همچنین این مکمل باعث کاهش اشتها می شود و فرد دیگر تمایلی به خوردن غذا ندارد.

بروز این سه عامل می توانند زمینه ساز کاهش وزن در بدن باشند. البته ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که عدم رعایت رژیم کم کالری و کم تحرکی سبب می شوند این مکمل نتواند به خوبی تاثیرات خود را در بدن نشان دهد.

به همین دلیل اگر می خواهید لاغر شوید باید ورزش های مناسب را انجام دهید. تمامی ورزش ها اگر به صورت اصولی انجام شوند به کاهش وزن کمک می کنند. با این وجود برخی از ورزشها بیشتر از ورزشهای دیگر سبب لاغری می شوند.

کپسول اسلیم می نچرال ورلد

شما می توانید جهت خرید کپسول اسلیم می نچرال ورلد از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ایروبیک و فواید آن بر سلامتی!

ایروبیک یا ورزش هوازی حرکات موزون و روشی برای کسب آمادگی جسمانی است. این ورزش توانایی ارگان های مختلف بدن را افزایش می دهد. در ورزش ایروبیک اکسیژن زیادی به درون بدن فرستاده می شود و همین امر به سلامت جسمانی افراد کمک زیادی می کند.

ورزش ایروبیک سبب تقویت سیستم قلبی عروقی و تنفسی می شود. در نتیجه سرعت دریافت و بازدهی اکسیژن  بالا می رود و  همین امر سبب می شود اکسیژن بیشتری به تمامی ارگان های بدن برسد. در انجام این ورزش، تنفس به صورت یکنواخت و هم زمان از دهان و بینی صورت می گیرد و همین امر باعث رفت و برگشت مدام اکسیژن و دی اکسید کربن می شود.

مطالعات نشان داده اند که انجام ورزش ایروبیک سبب کنترل قند خون، فشار خون و کاهش وزن اضافی بدن می شود. این ورزش، ورزشی مناسب و تاثیرگذار برای جلوگیری از ابتلا و یا بروز بیماری افسردگی، بی حوصلگی و بی قراری است. ایروبیک سبب می شود هورمون آندروفین در بدن تولید شود. ترشح این هورمون در بدن سبب ایجاد نشاط می شود و نقش مهمی در تمرکز ذهنی و خلاقیت فکری بازی می کند.

تمرینات ایروبیک حرکاتی ریتمیک و متناوب هستند و مقاومت عضلات را در مدت کوتاهی بالا می برند. همچنین این تمرینات سبب افزایش ضربان قلب و تنفس می شوند. این امور نقش مهمی را در سلامتی بازی می کنند. دقت داشته باشید برای انجام ورزش ایروبیک ابتدا باید بتوانید میان شرایط جسمانی و انجام حرکات  در این ورزش تعادل و توازن برقرار کنید. این امر به کاهش بروز مصدومیت کمک زیادی می کند.

برقراری تعادل و توازن سبب می شود فرد بتواند بدن خود را با انجام حرکات ورزشی سازگار کند، در نتیجه بیشتر می تواند از ورزش ایروبیک لذت ببرد و همین امر اثرات روانی زیادی بر فرد دارد. ورزش ایروبیک به بهبود وضعیت جسمانی و ارتقا سلامت روحی و روانی فرد کمک شایانی می کند.

ایروبیک به عضله سازی در زنان کمک می کند!

ایروبیک به عضله سازی در زنان کمک می کند!

بسیاری از بانوان علاقه مند هستند که عضلات بدن خود را برجسته کنند. به همین دلیل به تمرین با دستگاههای بدنسازی می پردازند. به طور کلی میان عضله سازی در زنان و مردان تفاوتهایی وجود دارد و بدن زنان کمتر از بدن مردان عضله سازی می کند. زیرا هورمون تستسترون هورمونی مهم در عضله سازی است و نقش تعیین کننده ای در تقویت و بهبود حجم عضلانی دارد. با توجه به اینکه ترشح این هورمون در زنان پایین است بدن آنها به سادگی عضله سازی نمی کند.

با اشتباهات رایج در ورزشهای هوازی آشنا شوید!

ورزش ایروبیک ورشی تاثیرگذار است که به عضله سازی در بانوان کمک می کند. ایروبیک سبب می شود عضلات سفت شوند و با توجه به اینکه این ورزش، ورزشی مقاومتی است از پوکی استخوان و یا مشکلات دیگر جلوگیری به عمل می آورد.

چه مدت زمانی برای انجام ورزش ایروبیک مناسب است؟

پاسخ به این سوال به هدف، برنامه ریزی کاری و شرایط فیزیکی و جسمانی شما بستگی دارد. به طور کلی ورزش ایروبیک را می توانید از 10 دقیقه تا 60 دقیقه انجام دهید. اگر می خواهید کاهش وزن داشته باشید ( در صورتی که شرایط فیزیکی و جسمانی این اجازه را به شما می دهند و از بیماری خاصی رنج نمی برید) می توانید مدت زمان بیشتری را به انجام ورزش ایروبیک اختصاص دهید.

در این مواقع انجام این ورزش در 30، 40 و 60 دقیقه مناسب است. تحقیقات نشان می دهند که انجام ورزش ایروبیک دو، سه و یا 5 بار در هفته کافی است. اگر ورزش را به تازگی شروع کرده اید 30 دقیقه برای شروع کافی است. این مدت زمان به بدن شما کمک می کند تا آمادگی لازم را کسب کنید. بعدها می توانید این مدت زمان را افزایش دهید و از اثرات حیرت آور ورزش ایروبیک بر سلامتی بهره مند شوید.

پودر پروتئین ایزو وی کارن

شما می توانید جهت خرید پودر پروتئین ایزو وی کارن از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

کرانچ در ورزش ایروبیک!

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم ایروبیک ورزشی هوازی است که بر سلامتی اثر بسزایی دارد. در کنار سلامتی، اگر می خواهید لاغر شوید و کاهش وزن داشته باشید تمرینات ایروبیک را انجام دهید. روزی 100 کرانچ بروید. کرانچ تاثیر بسیار زیادی بر لاغری دارد. به ویژه اگر می خواهید چربی های شکم را کاهش دهید این ورزش را در برنامه ورزشی خود بگنجانید. ورزش های کاردیو حرارت بدن را بالا می برند و سبب می شوند خون به خوبی در بدن گردش یابد. گردش خون اثرات مهمی بر سلامتی دارد و همین امر سبب می شود چربی ها از بین بروند و کاهش وزن رخ دهد.

فعالیتهای دیگر!

فعالیتهایی مانند رقص، دو، شنا، دوچرخه سواری و پیاده روی نیز نوعی تمرین هوازی به شمار می روند. در واقع می توان گفت هر کاری که فعالیت شما را بالا ببرد و سبب شود اکسیژن زیادی را به درون ریه های خود بفرستید نوعی ورزش هوازی است. تمرینات کاردیو مانند تمرینات چرخشی و پیاده روی با قدرت را انجام دهید. هر گاه خسته شدید از شدت ورزش ها بکاهید.

این ورزشها را حداقل 20 دقیقه در روز انجام دهید. تمامی این موارد به شما کمک می کنند وزن خود را کاهش دهید. البته به یاد داشته باشید نوشیدن آب کافی در طول ورزش بسیار مهم است. اگر آب به اندازه کافی به بدن نرسد دچار کم آبی می شود و همین امر بر سلامتی اثرات سویی می گذارد.

همچنین عدم استفاده از الکل، نوشیدنی های قند دار، مخمرها و غذاهای شامل چربی ترانس بسیار مهم است. تغذیه مناسب بر لاغری اثر چشم گیری دارد که در کنار ورزش باید توجه ویژه ای نیز بدان داشت.

برای تهیه مکمل های بدنسازی به کجا مراجعه کنیم؟

اگر به دنبال مکمل بدنسازی با کیفیت و اصل هستید، مانند پروتئین وی، گینر، کراتین، ویتامین بدنسازی، آمینو اسید بدنسازی، مکمل پمپ، گلوتامین، سی ال ای و قرص کافئین می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

قرص لاغری هزال سینا فرآور
کپسول لیپوکات پی اند اف فارما
پودر وی آلبومین پی ان سی
پودر پروتئین ایزو وی کارن
کپسول اسلیم می نچرال ورلد

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :

آیا ورزش برای کاهش استرس موثر است؟
کدام ورزش برای تنگی دریچه میترال مناسب است؟
اثرات شگفت انگیز ورزش برای درمان افسردگی!

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.