مکمل تقویت قوای جنسی

خواص شگفت آور چای ماچا بر سلامتی!

خواص شگفت آور چای ماچا بر سلامتی!

محبوبیت چای ماچا اخیرا بالا رفته است و وقتی به بسیاری از فروشگاه ها سر می زنید، این نوشیدنی ها را می بینید. منابع خارجی بر این امر اشاره می کنند که رشد این چای همانند چای سبز است، با این وجود تفاوت هایی در میان آنها وجود دارد.

تقویت سیستم ایمنی بدنشما می توانید جهت خرید قرص تقویت سیستم ایمنی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

روش کاشت چای ماچا

کشاورزان 20 تا 30 روز قبل از برداشت چای آنها را می پوشانند تا از تابش مستقیم نور خورشید در امان بمانند. این امر باعث افزایش تولید کلروفیل و آمینو اسید موجود در گیاه می شود و همین امر رنگ تیره تر به گیاه می بخشد.  هنگامی که برگهای چای برداشت می شوند؛ ساقه های آن جدا می شوند و برگها خرد می شوند تا به صورت پودر در آیند که به نام ماچا شناخته می شوند.

خواص چای ماچا

چای ماچا حاوی کافئین و آنتی اکسیدان بسیار بیشتری در مقایسه با چای سبز است. به همین دلیل این چای می تواند به حفظ سلامت قلب کمک کند و حتی منجر به کاهش وزن شود. در دامه به فواید این چای بر سلامتی می پردازیم.

 سرشار از آنتی اکسیدان

چای ماچا سرشار از کاتچین است. کاتچین متعلق به گروهی آنتی اکسیدان های طبیعی است که می تواند رادیکال های آزاد را از بین ببرد. وجود رادیکال های آزاد باعث آسیب سلولی می شود و همین امر خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد.

گنجاندن ماچا در رژیم غذایی می تواند میزان مصرف آنتی اکسیدان را افزایش دهد که ممکن است به جلوگیری از آسیب سلولی و حتی کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن کمک کند.

حفظ سلامت کبد

کبد ارگانی حیاتی در بدن است و نقش اصلی در دفع سموم، بهبود متابولیسم داروها و پردازش مواد مغذی دارد. برخی از مطالعات نشان داده اند که چای ماچا ممکن به حفظ سلامت کبد کمک می کند. همچنین؛ این چای می تواند از آسیب به کلیه پیشگیری کند.

 مطالعه دیگری نشان می دهد افرادی که بیماری کبد چرب غیر الکلی مبتلا هستند، با استفاده از این چای می توانند در روند بهبودی قرار گیرند. همچنین، استفاده از این چای با خطر کاهش بیماری های کبدی همراه است.

بیماری کبد چرب

بهبود عملکرد مغز

برخی از تحقیقات نوین نشان داده اند که چای ماچا می تواند به افزایش عملکرد مغز کمک نماید. این تحقیقات نشان می دهند که زمان واکنش و قدرت حافظه در کسانی که از این چای استفاده می کنند بسیار بیشتر از کسانی است که از این چای استفاده نمی کنند. به همین دلیل توصیه می شود برای بهبود عملکرد مغز استفاده از این چای مورد توجه قرار گیرد.

مطالعاتی که بر روی افراد مسن صورت گرفته است و در آن شرکت کنندگان روزانه 2 گرم از این پودر را به مدت 2 ماه مصرف می کردند عملکرد مغزی بهتری داشته اند. چای ماچا حاوی مقادیر بیشتری از کافئین در مقایسه با چای سبز است. به همین دلیل کافئین موجود در این چای برای افزایش توجه و تقویت حافظه بسیار تاثیر گذار است.

این چای می تواند انرژی را بالا ببرد و باعث افزایش هوشیاری شود. مطالعه ای نشان داده است که فعالیت موج آلفا مغز پس از مصرف این چای افزایش پیدا می کند و همین امر به کاهش استرس کمک می کند.

خواص چای ماچا

پیشگیری از سرطان

چای ماچا سرشار از ترکیبات تقویت کننده سلامتی است و دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. مطالعه ای بر روی موش های آزمایشگاهی نشان داده است که مصرف این چای می تواند اندازه تومور را کاهش دهد و رشد سلول های سرطانی سینه را متوقف سازد.

مطالعات نشان داده اند که این چای حاوی اپی گالوکاتچین – 3- گالات است که خواص ضد سرطانی قوی دارد. همچنین، EGCG  موجود در این چای به از بین بردن سلول های سرطانی پروستات کمک می کند. این ماده برای حفاظت از پوست، ریه و کبد در برابر سرطان موثر است.

حفظ سلامت قلب

همانطور که می دانید انواع بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان هستند و حدود یک سوم از کل مرگ و میر در افراد بالای 35 سال به علت ابتلا به بیماری های قلبی است. نوشیدن چای ماچا از قلب در برابر بیماری های مزمن محافظت می نماید. مطالعات نشان داده است که این چای کلسترول های مضر خون را پایین می آورد و این امر برای حفظ سلامت قلب ضروری است.

کاهش وزن

چای ماچا تاثیرات شگرفی در کاهش وزن دارد. این چای به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند و برای چربی سوزی موثر است. مطالعه ای نشان داد که مصرف این چای در زمان ورزش چربی سوزی را 17 درصد افزایش می دهد.

چای های لاغری

کاهش اثرات آلودگی ها

یکی از اثرات مهم چای ماجا کاهش اثر آلودگی ها، مانند آفت کش ها و مواد شیمیایی، است. این امر سبب می شود بدن در مقابل آلودگی ها ایمن شود و همین امر خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان را کاهش می دهد. به همین دلیل توصیه می شود روزانه یک فنجان چای ماچا نوشیده شود.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.