مکمل تقویت قوای جنسی

سارم اوستارین یا MK 2866

mk 2866 3

سارم اوستارین یا MK 2866، یک تعدیل کننده گیرنده آندروژن انتخابی است که برای مبارزه با تحلیل عضلانی و پوکی استخوان ساخته شده است. بسیاری بر این باورند که اوستارین ممکن است در برنامه های درمانی جایگزین هورمون، و همچنین در درمان سارکوپنی، و آتروفی عضلانی کاربرد داشته باشد. این یک مزیت بسیار ارزشمند برای کسانی است که از بیماری‌های تحلیل عضلانی رنج می‌برند.

سارم اوستارین یک گزینه عالی است برای اینکه نه تنها برای حجم دهی عضلات عالی است، بلکه اوستارین می تواند به کات کردن  و بازسازی عضلات نیز کمک کند. همچنین به خوبی با سایر سارم های دیگر ترکیب قدرتمندی را تشکیل می دهد.

توجه: تمام سارم ها که در حال حاضر فقط برای اهداف تحقیقاتی هستند و برای مصرف انسان نیستند و توسط WADA نیز تایید نشده اند.

مزایای مصرف سارم اوستارین

سارم اوستارین یک داروی موثر برای تقویت قابل توجه آنابولیک است. این سارم مانند استروئید آنادرول در عرض چند هفته 8 کیلو وزن برای شما اضافه نخواهد کرد و در مقابل با ترکیب ترنبولون و مسترون عضلات شما را سفت و سخت نخواهد کرد. اوستارین می‌تواند جایگزین محکمی نسبت به استروئیدهای آنابولیک و پل خوبی بین دوره های استروئیدی باشد.

  • رشد توده عضلانی بدون چربی را بهبود می بخشد
  • عملکردهای فیزیکی را افزایش می دهد
  • قدرت و استقامت را افزایش می دهد
  • از تحلیل عضلانی جلوگیری می کند و آن را معکوس می کند

چه مدت باید مصرف کرد؟

بسته به نتیجه ای که می خواهید از طریق استفاده از اوستارین به دست آورید، دوز ممکن است کمی متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید عضلات خود را حجیم کنید باید برای حدود هشت تا ده هفته مصرف کنید.

اگرچه حجم عضلات و کات عضلات رایج ترین وسیله استفاده برای سارم اوستارین است، یک دلیل دیگر برای استفاده از آن وجود دارد. دلیل آن بازسازی بدن است.

سارم اوستارین

ترکیب اوستارین با دیگر سارم ها:

اگر می‌خواهید بهترین نتایج را کسب کنید، حتماً نام استک کردن را شنیده‌اید ترکیب دو یا چند سارم با هم است. با انجام این کار، مزایایی بیشتری از هر کدام دریافت خواهید کرد. ترکیب اوستارین در کنار لیگاندرول ترکیب محبوبی است.

مکانیزم عملکرد سارم اوستارین

سارم اوستارین مانند استروئیدهای آنابولیک باعث افزایش سنتز پروتئین و همچنین حفظ نیتروژن می شود. با این حال، برخلاف استروئیدهای آنابولیک، این کار را بدون هیچ گونه DHT دی هیدروتستوسترون یا تبدیل استروژن انجام می دهد. البته در بعضی مواقع افزایش خفیفی در سطح استروژن دیده شده است.

شاید به همین دلیل است که سارم اوستارین برای سلامت و التیام مفاصل مفید است. استروژن زیاد در بدن، مردان را با مشکلات متعددی رو به رو می کند، اما مقداری برای سلامتی و عملکرد بدنی لازم است. با این حال، اتصال مستقیم به گیرنده های آندروژن از همه مهمتر است. این سارم  نیمه عمر تقریباً 24 ساعت دارد.

اثرات سارم اوستارین بر بدن

سارم اوستارین را می توان برای افزایش و همچنین حفظ توده عضلانی استفاده کرد. برای ورزشکاران، این بدان معنی است که می توان از آن در هر دو مرحله کات و حجیم استفاده کرد. کاربر می تواند بدون احتباس آب ناخواسته یا ترس از ژنیکوماستی که اغلب با استروئیدهای آنابولیک همراه است، افزایش قابل توجهی در توده عضلانی بدون چربی داشته باشد.

بعید است که فرد به اندازه یک دوره دیانابول یا اکسی متالون افزایش وزن داشته باشد. با این حال، مزایای آن پس از استفاده، خیلی بهتر از دوره های استروئیدی خواهد بود و نگهداری از عضلات به دست آمده در دوره راحت تر است. بسیار رایج است که افراد هنگام استفاده از استروئیدها، تمام افزایش وزن حاصله در دوره را با افزایش مثبت عضلات مرتبط می کنند، اما افزایش عضلانی بدون چربی برای افراد حرفه ای از اهمیت بالایی برخوردار هست.

مصرف سارم اوستارین در زمان رژیم

سارم اوستارین همچنین می تواند در مرحله کات یا رژیم های غذایی با کالری کم بسیار مفید باشد. یکی از بهترین زمان ها برای استفاده از سارم در دوران رژیم به خاطر محافظت از ماهیچه ها است. برای از دست دادن چربی بدن، باید بیش از کالری مصرفی خود کالری بسوزانید.

کمبود کالری توده عضلانی بدون چربی را در معرض خطر قرار می دهد، ریزش عضلات رخ خواهد داد. اگر بتوانیم از توده عضلانی خود در طول رژیم محافظت کنیم، نه تنها ظاهر بهتری داریم بلکه در واقع به سوزاندن چربی ادامه می دهیم.

از دست دادن توده عضلانی متابولیسم را مختل می کند و کاهش چربی را دشوار می کند. برای متعادل شدن وزن بدن، از توده عضلانی محافظت کنید تا متابولیسم شما بالا قرار بگیرد.

سارم اوستارین همچنین باعث بهبود و ترمیم مفاصل می شود که در رژیم غذایی بسیار ارزشمند است. رژیم های غذایی سخت اغلب می تواند منجر به ناراحتی مفاصل شود. اگر بتوانیم از مفاصل خود محافظت کنیم، همچنین قدرت تاندون ها و رباط ها، سنتز کلاژن را افزایش دهیم و محتوای مواد معدنی استخوان را افزایش دهیم، می توانیم به تمرینات سخت ادامه دهیم.

مصرف سارم اوستارین در دوره های حجم یا کات مفید است، اما معمولاً در دوره های کات بیشتر خودنمایی می کند. حتی اوستارین می‌تواند به طور مستقیم جراحات را درمان کند، این سارم می تواند به التیام واقعی مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها و استخوان‌ها کمک کند.

عوارض جانبی سارم اوستارین یا MK-2866

عوارض سارم هایی مانند اوستارین با استروئیدها یکسان نیستند. سارم ها معمولاً منجر به عوارض جانبی کمتری می شوند. با این حال، این بدان معنا نیست که هیچ گونه عوارض جانبی با استفاده از سارم ها گریبان گیر شما نخواهد شد. شایع ترین عوارض جانبی اوستارین عبارتند از:

  • درد معده
  • یبوست
  • سردرد
  • حالت تهوع

این عوارض جانبی معمولاً هنگام استفاده از دوزهای بالاتر از حد معمول رخ می دهد و معمولاً با کاهش دوز کاهش می یابد.

سارم اوستارین

عوارض جانبی اوستارین محدود است با این حال، برخی از آنها هر چند خفیف عبارتند از:

استروژنیک: تبدیل تستوسترون به استروژن در ارتباط با این دارو وجود ندارد. احتباس آب، نفخ، ژنیکوماستی یا فشار خون بالا به دلیل احتباس آب نمی تواند رخ دهد. با این حال، داده ها نشان می دهد که در برخی اوقات مقداری استروژن افزایش یافته است، اما بسیار خفیف هست و برای تضمین از یک ضد استروژن در برنامه خود استفاده کنید بهتر خواهد بود.

چون اگر این افزایش استروژن بسیار جزئی بدن شما را دچار واکنش کند با استفاده از یک آنتی استروژن به راحتی سطح استروژن خود را کاهش می دهید، که می تواند منجر به عدم تعادل هورمونی و اثرات مرتبط با آن شود.

آندروژنیک: اوستارین بر روی گیرنده های آندروژن شما تاثیری نخواهد داشت این ترکیب به DHT تبدیل نمی شود. آکنه و ریزش مو رخ نمی دهد. از آنجایی که هیچ فعالیت مستقیم آندروژنی مرتبط با DHT وجود ندارد، مشکلات پروستات نیز یا وجود ندارد یا بسیار خفیف خواهد بود.

قلبی عروقی: احتمال حداقلی خطر قلبی عروقی را در برخی افراد شاید به وجود بیاورد. هر دو سطح HDL و LDL ممکن است کاهش یابد، اما همه داده ها کاهش حداقلی یا ناچیز را نشان می دهند.

سرکوب تستوسترون: اغلب گفته می شود سارم ها  تولید تستوسترون طبیعی را سرکوب نمی کنند، در مقابل استروئید ها که با استفاده از آنها دچار کاهش تستوسترون می شوید. با این حال این احتمال می رود که مقداری سطح تستوسترون شما را کاهش دهد اما خیلی نگران کننده نیست، ممکن است در حین استفاده از اوستارین به مکمل های تقویت‌کننده تستوسترون نیاز پیدا کنید.

اطلاعاتی مربوط  به دوره درمان پس از مصرف PCT تا حدودی در مورد اینکه آیا مصرف مکمل های تقویت‌کننده تستوسترون بعد از دوره نیاز است یا خیر قطعی نیست. در برخی از مردان سطوح تستوسترون بعد از استفاده کم شده اما در برخی دیگر خیر.

مسمومیت کبدی: اگرچه به صورت خوراکی مصرف می شود، اما شامل سمیت کبدی نمی شود.

اوستارین یک سارم خوراکی است. به منظور حفظ عضلات هنگام رژیم گرفتن، استفاده کلی معمولاً 6 تا 8 هفته طول می کشد و 4 هفته باید به بدن استراحت داد اوستارین اگرچه ممکن است در سرکوب تستوسترون سنگین نباشد، اما در پایان دوره PCT ممکن است مورد نیاز باشد البته به ژنتیک افراد مرتبط میشود.

با این حال، مقداری سرکوب تستوسترون وجود خواهد داشت و بهتر است به بدن فرصتی برای عادی شدن هورمون ها داده شود. سارم اوستارین نیمه عمر تقریباً 24 ساعت دارد. دوز استفاده یک بار در روز کافی است. هیچ مزیتی برای دوزهای متعدد در روز وجود ندارد.

هشدارها

تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا مطمئن شوید که همه اطلاعات از نظر واقعی درست، جامع و به روز هستند. با این حال، این مقاله نباید به عنوان جایگزینی برای دانش و تخصص یک پزشک متخصص دارای مجوز استفاده شود. همیشه باید قبل از مصرف هر دارویی با پزشک متخصص مشورت کنید.

اطلاعات دارویی موجود در اینجا ممکن است نسبت به هر فرد تغییر کند و در نظر گرفته نشده است که تمام موارد استفاده، دستورالعمل‌ها، اقدامات احتیاطی، هشدارها، تداخلات دارویی، واکنش‌های آلرژیک یا عوارض جانبی را پوشش دهد. عدم وجود هشدارها یا سایر اطلاعات برای یک داروی معین نشان نمی دهد که دارو یا ترکیب دارو برای همه بیماران یا تمام موارد مصرف خاص بی خطر، مؤثر یا مناسب است.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی

سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.