مکمل چربی سوز چیست و چه اثراتی بر بدن دارد؟

مکمل چربی سوز چیست و چه اثراتی بر بدن دارد؟

انواع متنوعی از مکمل چربی سوز در بازار موجود هستند و اینگونه ادعا می شود که این مکملها چربی های مازاد بدن را از بین می بردند. مکمل چربی سوز مکملی است که فروش آن بدون نسخه پزشک آزاد است و به شکل پودر، کپسول و یا قرص به فروش می رسد. این محصولات برای بدن مفید هستند اما بهتر است بدانید تمامی افراد نمی توانند از آنها استفاده کنند.

مکمل چربی سوز برای بالا بردن روند متابولیک بدن طراحی شده است و تقریبا در تمامی مواقع متابولیسم بدن را بالا نگاه می دارد. برخی از مکملها ادعا می کنند که بدون نیاز به رژیم غذایی مناسب و ورزش و تنها با استفاده از مکمل چربی سوز می توانید وزن خود را کاهش دهید. اما باید بدانید این حرفها فریبی بیش نیستند.

قبل از استفاده از مکمل چربی سوز باید مواد تشکیل دهنده آن را به دقت بررسی کنید. این مواد باید طبیعی و ایمن باشند. اگر در مورد ماده ای تردید دارید بهتر است از پزشک یا داروساز مشورت بگیرید. مواد به کار رفته در مواد چربی سوز اگر موادی بی کیفیت ویا ممنوعه باشند به سلامتی بدن از جمله کلیه ها آسیبهای جدی وارد می کنند.

قرص چربی سوزشما می توانید جهت خرید قرص چربی سوز از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکمل چربی سوز طبیعی به تنظیم غده تیروید کمک می کند!

غده تیروئید غده بسیار مهمی در بدن است و هورمون هایی را ترشح می کند که برای حفظ کارکرد روند متابولیسم در تمامی ارگانهای بدن ضروری هستند. دو هورمون بسیار مهم که توسط غده تیروید ترشح می شوند به نام های زیر هستند:

 • the T3 or Triiodothyronineand
 • T4 or Tetraiodothyronine.

مکمل چربی سوز طبیعی ذخایر این هورمونها را در بدن تنظیم می کند و متابولیسم کند بدن را اصلاح می کند.

مکمل چربی سوز جلوی اشتها را می گیرد!

یکی از ویژگیهای چشم‌گیر مکمل چربی سوز این است که جلوی اشتها را می گیرد. در نتیجه میزان کالری مصرفی در طول روز کاهش پیدا می کند و همین امر سبب کاهش وزن می شود. این ویژگی، مهم ترین ویژگی است که افراد را برای کاهش وزن به سمت استفاده از مکمل چربی سوز می کشاند.

مکمل چربی سوز «هودیا» در بین مردم بسیار محبوب است. زیرا در آفریقای کهن این گیاه در طی شکارهای طولانی مدت به دست می آمد و وقتی غذا کمیاب بود مصرف این گیاه به مردم کمک می کرد تا دیگر احساس گرسنگی نکنند.

همچنین مکملهای چربی سوز به افراد کمک می کنند تا اشتهای خود را برای خوردن غذا مدیریت کنند. در واقع وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می آید کنترل هوسهای غذایی بسیار دشوار می شود.

اغلب افرادی که می خواهند وزنشان را کاهش دهند خود را از مصرف کربوهیدراتها و یا گوشت محروم می کنند و همین امر سبب می شود به راحتی وزن از دست بدهند.

محرومیت از نوع خاصی از غذا سبب به وجود آمدن هوسهای غذایی می شود. وقتی به کسی گفته می شود این غذا جز غذاهای ممنوعه است تمایلش به استفاده از آن غذا بالاتر می رود.

معمولا افراد بعد از خوردن غذاهای ممنوعه احساس گناه می کنند و همین امر روند کاهش وزن را برای آنها بسیار طاقت فرسا می کند.

مکمل چربی سوز با کاهش اشتها، هوس های غذایی را کنترل می کند و  کاهش وزن  را برای شما به تجربه ای خوشایند تبدیل می کند.

قرص گرین کافی بی اس کی 60 عددیقرص گرین کافی بی اس کی | کمک به کاهش وزن با خواص آنتی اکسیدانی

مکمل چربی سوز از جذب کربوهیدارتها  جلوگیری به عمل می آورد!

مکمل چربی سوز اثرات منفی کربوهیدارتها را در بدن از بین می برد. این مکمل دارای موادی است که از ترشح آنزیم هایی که به هضم کربوهیدرات ها در بدن کمک می کنند، جلوگیری به عمل می آورد. در نتیجه این مواد دیگر در بدن جذب  نمی‌شوند.

مکمل چربی سوز جذب برخی از کربوهیدراتها را که در حالت عادی جذب بدن می شوند، مسدود می کند سپس این مواد را بدون آنکه در بدن هضم شوند از بدن خارج می کند. بهتر است بدانید کربوهیدرات ها مهم ترین موادی هستند که سبب افزایش وزن و توده چربی می شوند و نتایج بدی بر سلامتی دارند.

پروتئین وی کازئین چه اثراتی بر بدن ورزشکاران دارد؟!

این مکمل جذب چربی را در بدن مسدود می کند!

مکمل چربی سوز در رابطه با جذب چربی دقیقا به همان روشی عمل می کند که در رابطه با کربوهیدراتها عمکل می کند. مواد موجود در این مکمل جذب چربی غذا را در بدن مسدود می کنند و همین امر سبب می شود کالری که وارد بدن می شود کاهش یابد.

اغلب مکملهای چربی سوز شامل ماده ای به نام چیتوسان هستند. این ماده چربی را جذب می کند و از ذخیره شدن آن در بدن جلوگیری به عمل می آورد.

چیتوسان ماده ای بسیار بحث برانگیز است زیرا این ماده مانع جذب ویتامین ها و مواد مغذی ضروری در بدن می شود. مسئله دیگری که در رابطه با مکمل چربی سوز مطرح است خاصیت ملین بودن آن است.

افرادی که از این مکمل استفاده می کنند دایما باید به سرویس بهداشتی مراجعه کنند. بیشتر مواقع این حالت ناگهانی رخ می دهد و پزشکان به افرادی که از مکمل چربی سوز استفاده می کنند پیشنهاد می دهند که خود را پوشک کنند تا مشکل خاصی برای آنها رخ ندهد.

مخصوصا اگر فرد غذای چربی مصرف کند این اتفاق با شدت بیشتری رخ می دهد. همین امر ممکن است مشکلاتی را برای افرادی به وجود بیاورد که سر کار می روند.

قرص ال کارنیتین کارنقرص ال کارنیتین کارن | سوخت و ساز چربی و افزایش حفظ انرژی

مکمل چربی سوز ترشح هورمون کورتیسول را مسدود می کند!

کورتیزول هورمونی است که در لحظات پرتنش در بدن فرد ترشح می شود. ترشح هورمون کورتیزول در بدن برای افرادی که از رژیم غذایی چربی سوز پیروی می کنند مانند کابوس شبانه است. این هورمون بر میزان جذب چربی در بدن اثر می گذارد. مکمل چربی سوز به بدن کمک می کند از ترشح هورمون کورتیزول جلوگیری به عمل آورد و از بدن در برابر عوارض ترشح این هورمون محافطت می کند.

عوارض جانبی استفاده از این مکمل کدامند؟

مکمل چربی سوز مانند هر مکمل دیگری داری عوارض جانبی است. شایع ترین عوارض مکمل چربی سوز به شرح زیر هستند:

از عوارض دیگر این مکمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2
 • خستگی مفرط
 • آسیب به دندانها و لثه ها
 • به وجود آمدن سنگ صفرا
 • آسیب به کبد
 • نوسانات خلقی
 • تپش قلب نا منظم
 • خشکی دهان
 • واکنش آلرژیک
 • احساس لرزش

عوارض جانبی مکمل چربی سوز اغلب به دلیل وجود محرکهای خاص در این مکمل رخ می دهند. اگر از بیماری خاصی رنج می برید و یا به مشکلات قلبی مبتلا هستید بهتر است قبل از استفاده از این مکمل با پزشک صحبت کنید.

کپسول لاغری اسلیم ونس طبیعت زنده 60 عددیکپسول لاغری اسلیم ونس طبیعت زنده | کاهش وزن و سایز

ملاحظاتی که در مصرف مکمل چربی سوز باید در نظر داشته باشید!

بهترین مکمل چربی سوز مکملی است که حاوی مواد متنوعی باشد که چربی سوزی را به طور ایمن در بدن انجام دهد و چربی مازاد بدن را از بین ببرد و اثرات منفی بر سلامتی نداشته باشد.

برخی از این مکملها متابولیسم بدن را بالا می برند و برخی جذب چربی را در بدن  مسدود می کنند. انواع مکمل چربی سوز طبیعی و شیمیایی در بازار موجود هستند که شما می توانید با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

بهتر است قبل از خرید هر مکمل مواد تشکیل دهنده آن را به دقت بررسی کنید. روش مصرف را به خوبی مطالعه کنید و طبق دستور العمل پیش بروید. بهتر است بدانید ورزش را نباید کنار بگذارید و استفاده از این مکمل در کنار ورزش بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت.

برای تهیه مکمل چربی سوز به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه انواع مکمل غذایی و رژیمی مانند قرص لاغری و کاهش وزن و قرص چربی سوز می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

قرص لاغریشما می توانید جهت خرید قرص لاغری از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

 

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.