مکمل تقویت قوای جنسی

آیا حمام در پریود مجاز است؟

آیا حمام در پریود مجاز است؟

آیا حمام در پریود مجاز است! این یکی از سوالاتی است که پاسخ های متعددی به آن داده می شود. چندی پیش پیامی در فضای مجازی دست به دست می شود که عامل اصلی بسیاری از دردهای قاعدگی و کیست های زنانه را حمام رفتن در دوران پریود می دانست! اما اکنون سوال این است که این پیام چقدر صحت دارد؟! در همین ابتدای مقاله به شما می گوییم که حمام کردن در دوران پریودی هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آورد. پس با خیال راحت به حمام بروید و بدن خود را بشویید. اما در این دوران باید به نکاتی توجه داشته باشید.

قرص قاعدگیشما می توانید جهت خرید قرص قاعدگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

باورهای غلط در مورد حمام در پریود

این باور در میان بسیاری از بانوان وجود دارد که حمام کردن در این دوران پریود می تواند باعث تنبلی تخمدان شود. همچنین، برخی بر این موضوع تاکید می کنند که حمام می تواند خطر بروز کیست های زنانه را افزایش دهد. بعضی نیز بر این باور هستند که حمام در این دوران می تواند خطر عفونت های رحمی را بالا ببرد. از مشکلات دیگری که برخی به اشتباه می گویند در اثر حمام رفتن در پریودی رخ می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سردی رحم
 • درد شدید
 • خونریزی شدید
 • نازایی و نا باروری

تحقیقات مختلفی به بررسی پریود پرداخته است و همگی آنها جنبه های مختلف عادت ماهیانه را در زنان مورد بررسی قرار داده اند. تا به حال هیچ تحقیقی نشان نداده است که حمام در پریود می تواند به سلامتی آسیب وارد کند و یا باعث بروز مشکلات خاصی شود. در نتیجه، اگر تا به حال این عقیده را داشته اید که در پریودی نباید به حمام بروید، باید هر چه زودتر عقیده خود را تغییر دهید.

بهداشت زنان در دوران قاعدگی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اهمیت به بهداشت در دوران قاعدگی اهمیت زیادی دارد و بیشتر از روزهای عادی باید به آن توجه داشته باشید. حمام در پریود تنها بخشی از بهداشت دوران قاعدگی است. در این دوران شما باید لباس های خود را روزی یکبار عوض کنید. عوض کردن لباس زیر روزی دو تا سه بار توصیه می شود. با توجه به این موضوع که لباس زیر در تماس مستقیم با لباس زیر قرار دارد عوض کردن آن خطر بروز بیماریهای رحمی را کاهش می دهد.

 اغلب زنان در این دوران، به دلیل عدم تعادل هورمونی، عرق زیادی می کنند. به همین دلیل استفاده از اسپری ضد تعریق و محصولات خوشبو کننده اهمیت زیادی دارد. به ویژه اگر کار شما در محیط خارج از خانه است، باید به این موارد توجه داشته باشید تا پریود بر تعاملات اجتماعی شما اثر نگذارد.

قرص اگنوکاستون بیونوریکاقرص اگنوکاستون بیونوریکا | بهبود مشکلات دوران قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی

دوش گرفتن در زمان پریود

همانطور که متوجه شدید، شما می توانید حمام در پریود را تجربه کنید و هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. اما برای دوش گرفتن در زمان پریود باید به نکات خاصی توجه داشته باشید. این نکات به شرح زیر هستند:

 • در حمام بر روی زمین و یا صندلی نشنینید. اینکار خطر عفونت را افزایش می دهد. در دوران پریودی دهانه رحم باز است و می تواند به سرعت کف و آلودگی را جذب کند، به همین دلیل، بهتر است بایستید و دوش بگیرید.
 • زمان طولانی در حمام نمانید. با توجه به این موضوع که در دوران قاعدگی خون از شما خارج می شود، اگر زمان طولانی را به حمام در پریود اختصاص دهید، خطر افت فشار خون وجود دارد.
 • برای شستشو از آب ولرم رو به گرم استفاده کنید. استفاده از آب سرد می تواند سبب بروز درد در بدن شما شود.
 • حمام در پریود باید کوتاه مدت باشد و هدف آن تنها حذف آلودگی ها و عرق از روی بدن باشد.

توصیه می شود اگر شرایط برای شما امکان پذیر است، هر روز در پریودی دوش بگیرید. اینکار به طراوت بدن کمک می کند و سبب می شود این دوران را راحت تر طی کنید.

فواید حمام در پریود

فواید حمام در پریود

اکنون دیگر می دانید که شما به راحتی می توانید در این ایام به حمام بروید و به حفظ سلامت خود کمک کنید. حمام در دوران قاعدگی فواید زیادی را به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از عفونت و قارچ واژن
 • کاهش درد و گرفتگی های عضلانی
 • آرامش روحی
 • از بین بردن بوی بد بدن و واژن که در دوران قاعدگی به وجود می آید.

به همین دلیل، اگر می خواهید دوران قاعدگی خود را به خوبی پشت سر بگذارید، باید در دوران قاعدگی حمام بروید!

کپسول پی ام استاپ گیاهان سبز زندگیکپسول پی ام استاپ گیاهان سبز زندگی | کاهش علائم و اختلالات پیش از قاعدگی

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار در مورد حمام در پریود پاسخ دهیم.

آیا در این دوران می توان در وان نشست؟

خیر! این کار اشتباه است و سبب عفونت واژن می شود. در این دوران حمام نباید بیشتر از 15 تا 30 دقیقه به طور بیانجامد. همچنین، شما باید بایستید و هرگز در حمام ننشینید.

عوارض شستن واژن در دوران قاعدگی

اگر در دوران قاعدگی واژن خود را به درستی نشویید، مشکلات زیادی به وجود می آید. بزرگترین مشکلی که در این شرایط برای شما پیش خواهد آمد عفونت واژن است.

نوار بهداشتی مناسب را از کجا سفارش دهیم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات مناسبی را در مورد حمام در پریود در اختیار شما قرار دهیم. اگر می خواهید نوار بهداشتی مناسب را سفارش دهید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در این سایت به فروش می رسند دارای مجوزهای بهداشتی هستند و شما می توانید با خیال راحت محصولات مورد نظر خود را سفارش دهید و درب منزل دریافت کنید.

نوار بهداشتیشما می توانید جهت خرید نوار بهداشتی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

 

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.