مکمل تقویت قوای جنسی

فواید ورزش صبحگاهی بر سلامتی!

فواید ورزش صبحگاهی بر سلامتی!

فواید ورزش صبحگاهی بسیار زیاد است. وقتی صحبت از ورزش می شود؛ ناخودآگاه تمامی افراد به یاد سبک زندگی سالم می افتند. این موضوع می تواند شگفت آور باشد. بهتر است بدانید منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند ورزش به ویژه ورزش صبحگاهی می تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد. به همین دلیل توصیه می شود تمامی افراد ورزش را مد نظر خود قرار دهند و برنامه ای دقیق برای آن داشته باشند.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

فواید ورزش صبحگاهی

کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند اگر می خواهید از ورزش بهره ببرید باید به طور منظم آن را انجام دهید. توصیه می شود تمامی افراد روزی 15 دقیقه در اول صبح ورزش کنند. در ادامه به فواید ورزش صبحگاهی می پردازیم.

افزایش تمرکز

تمرینات صبحگاهی معمولاً سبب می شوند که تمرکز افراد در طول روز افزایش پیدا کند. وقتی صبح از خواب بلند می شوید، انرژی خاصی ندارید که کارهای خود را شروع کنید. اما ورزش جریان خون را در بدن بالا می برد. در نتیجه قدرت شما برای انجام کارهای روزمره مانند پاسخ به تماس های کاری و بررسی ایمیل ها بیشتر می شود. این موضوع می تواند به نفع شما باشد و شما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

استنشاق هوای تازه

یکی از فواید ورزش صبحگاهی استنشاق هوای تازه است. وقتی در صبح به بیرون از خانه می روید و قدم می زنید هوای تازه را به درون ریه های خود می فرستید و این امر نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامتی دارد. توصیه می شود بین ساعات 6 تا 8 صبح از خانه خارج شوید و قدم بزنید یا ورزش کنید. به زودی متوجه می شوید که بدن شما در روند بهبودی قرار گرفته است.

تمایل به مصرف غذای سالم تر، از فواید ورزش صبحگاهی

مطالعه ای در سال 2018 نشان داد افرادی که صبح ورزش می کنند تمایل بیشتری به مصرف غذاهای سالم دارند. این موضوع می تواند شگفت آور باشد! این افراد راحت تر از کسانی که ورزش نمی کنند می توانند الگو غذایی خود را تغییر دهند و تمایل کمتری به خوردن غذاهای سرخ شده دارند. به همین دلیل شما می توانید با ورزش صبحگاهی تمایل خود را به خوردن غذاهای سالم افزایش دهید.

فواید ورزش صبحگاهی

افزایش هوشیاری

یکی از فواید ورزش صبحگاهی افزایش هوشیاری است. ورزش صبحگاهی سبب می شود که هورمون های بدن در حالت تعادل قرار گیرند. کورتیزول هورمونی است که شما را بیدار و هوشیار نگه می دارد و غالباً به آن هورمون استرس می گویند، اما باید بدانید این هورمون فقط در مواقعی که مقدار آن بسیار کم یا زیاد باشد مشکل ایجاد می کند.

به طور معمول، میزان هورمون کورتیزول در صبح افزایش می یابد و عصر کاهش می یابد. و دوباره حدود ساعت 8 صبح به اوج خود می رسد. اگر ریتم شبانه روزی سالمی داشته باشید، بدن شما در این زمان برای ورزش بیشتر آماده است و این موضوع می تواند به نفع شما باشد.

افزایش انرژی از فواید ورزش صبحگاهی

ورزش منظم برای افزایش انرژی و کاهش خستگی بسیار عالی است. وقتی ورزش می کنید، اکسیژن و مواد مغذی به قلب و ریه ها می رسند. این امر باعث بهبود سیستم قلبی عروقی و افزایش استقامت بدن می شود. در نتیجه شما بهتر می توانید روز خود را آغاز کنید.

افزایش روحیه

یکی از فواید ورزش صبحگاهی بهبود روحیه است. استرس یکی از موضوعاتی است که در دنیای امروزی برای تمامی افراد رخ می دهد. در طول ورزش، مغز اندورفین بیشتری تولید می کند و همین امر باعث می شود مود و یا خلیقات افراد بهبود یابد. این موضوع می تواند روز شما را بسازد و حس خوبی را در شما به وجود بیاورد.

کاهش وزن

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مواردی که سبب شده است همه افراد به فواید ورزش صبحگاهی توجه داشته باشند کاهش وزن است. مطالعه ای در سال 2015 نشان داد که تمرینات اولیه در اول صبح می توانند برای کاهش وزن مفید باشند.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

کنترل اشتها

یکی دیگر از فواید ورزش صبحگاهی کاهش هورمون گرلین یا هورمون گرسنگی در بدن است. همچنین، ورزش صبحگاهی هورمون های سیری را در بدن افزایش می دهد و این امر نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و حفظ سلامتی دارد.

در مطالعه ای در سال 2012 ، 35 زن اول صبح به مدت 45 دقیقه روی تردمیل راه رفتند و در مرحله بعد محققان امواج مغزی زنان را در هنگام نشان دادن تصاویر عکس و گل اندازه گیری و کنترل کردند. یک هفته بعد امواج مغزی زنان بدون ورزش اندازه گیری شد. نتایج این مطالعه نشان می داد تمرینات صبحگاهی واکنش و تمایل به غذا را کاهش می دهد و در حد نرمال نگه می دارد.

ارتقا سلامت عمومی

یکی از فواید ورزش صبحگاهی ارتقا سلامت عمومی بدن است. مطالعات نشان می دهند کسانی که هر روز ورزش می کنند سبک زندگی سالم تری دارند و بهتر می توانند زندگی کنند.

کنترل قند خون

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین فواید ورزش صبحگاهی کنترل قند خون است. مطالعات نشان داده اند که ورزش  سطح قند خون را متعادل نگه می دارد و از ابتلا به بیماری دیابت پیشگیری می نماید.

فواید دیگر ورزش صبحگاهی

از فواید دیگر ورزش صبحگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدیریت فشار خون
  • بهبود خواب

افزایش تمرکز

قبل از ورزش صبحگاهی صبحانه بخوریم یا بعد از آن؟

تا بدینجا با فواید ورزش صبحگاهی آشنا شدیم. یکی از سوالات پرتکرار در این زمینه این است که قبل از ورزش صبحگاهی صبحانه بخوریم یا بعد از آن! باید بدانید که اگر بدون صبحانه ورزش کنید، خطر افت فشار خون وجود دارد و این موضوع انجام تمرینات ورزشی را دشوار می کند. به همین دلیل توصیه می شود 60 دقیقه قبل از ورزش صبحانه مفصلی بخورید و خود را برای آغاز یک روز خوب آماده کنید. وعده های غذایی ایده آل قبل از ورزش صبحگاهی به شرخ زیرند:

  • موز و کره بادام زمینی
  • بلغور جو دوسر با شیر بادام و انواع توت ها
  • ماست یونانی با سیب

بعد از ورزش، باید ذخایر کربوهیدرات و پروتئین بدن خود را دوباره تامین کنید. 15 دقیقه بعد از ورزش می توانید وعده های غذایی زیر را بخورید:

  • ساندویچ بوقلمون با نان سبوس دار و سبزیجات
  • اسموتی با پودر پروتئین و میوه
  • ماست یونانی با انواع توت ها

نوشیدن مقدار زیادی آب قبل، حین و بعد از تمرین را فراموش نکنید.

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار شما در این زمینه پاسخ دهیم.

فواید ورزش صبحگاهی برای کودکان

یکی از فواید ویژه ورزش صبحگاهی برای کودکان تقویت سیستم ایمنی بدن است. مطالعات نشان می دهند کودکانی که صبح ورزش می کنند کمتر از کودکانی که ورزش نمی کنند به بیماری های عفونی مبتلا می شوند.

فواید ورزش صبحگاهی برای پوست

ورزش سبب می شود که جریان خون در بدن افزایش پیدا کند و این امر می تواند به شادابی و شفافیت پوست کمک کند.

فواید ورزش صبحگاهی برای مغز

ورزش سبب می شود که هورمون های بدن در حالت تعادل قرار گیرند و این موضوع برای حفظ سلامت مغز مورد توجه قرار دارد. همچنین، ورزش انرژی را در بدن افزایش می دهد در نتیجه مغز بهتر می تواند تمرکز کند.

[aparat id=’1q5rY’]

برای خرید مکمل بدنسازی به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید انواع مکمل بدنسازی  مانند ال آرژنین، ال کارنتین، مکمل پروتئین، کراتین، ویتامین بدنسازی و آمینو اسید بدنسازی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.