مکمل تقویت قوای جنسی

گردن درد را با مدل خوابیدن درست درمان کنید!

گردن درد را با مدل خوابیدن درست درمان کنید!

گردن درد یکی از بیماری هایی است که معمولا افراد را بی طاقت می کند و آنها را از انجام فعالیتهای روزمره باز می دارد. بعضی از عوامل مانند سن و ضعف استخوانها باعث بروز بیماری گردن درد می شوند که از کنترل ما خارج هستند. اما مواردی وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید این درد را به حداقل میزان برسانید.

محققان بدین نتیجه رسیده اند مدل خوابیدن در کاهش درد گردن بسیار موثر است. به همین دلیل آموزش مدل درست خوابیدن یکی از نکات مهم در جلوگیری از بروز چنین بیماری است.

بهترین مدل خوابیدن برای کاهش گردن درد چیست؟

دو حالت راحت ترین حالت برای گردن هستند:

 • به پهلو بخوابید
 • به پشت بخوابید.

اگر به پشت می خوابید، از یک بالشت گرد برای قرارگیری در منحنی طبیعی گردن استفاده کنید. سپس یک بالش تخت زیر سر سر خود قرار دهید. این کار را می توانید با قرار دادن یک رول گردن بر روی باشت نرم انجام دهید! و یا از باشت های مخصوص که دارای تکیه گاه برای گردن است استفاده کنید.

بهترین مدل خوابیدن برای کاهش گردن درد چیست؟

حالتهای دیگر خوابید برای کاهش درد گردن!

حالتهای دیگری وجود دارند که به شما کمک می کنند گردن درد خود را کاهش دهید:

 • از بالشتهای پردار استفاده کنید که به راحتی به شکل گردن شما در می آیند.
 • با توجه به اینکه این بالشتها بعد از یک مدت حالت خود را از دست می دهند باید هر سال آن را تعویض کنید.
 • می توانید از بالشتهای فوم دار استفاده کنید که در راستای گردن و سر قرار می گیرند. تولیدکنندگان این بالشتها اذعان می دارند که این محصولات به بهبود گردن درد و ستون فقرات کمک می کنند.
 • از بالشتهای بسیار بلند و یا بسیار کوتاه استفاده نکنید.
 • اگر به پهلو می خوابید، با استفاده از باشتی که در زیر گردن است و بالاتر از سر است ستون فقرات را در حالت طبیعی خود حفظ کنید.
 • در رانندگی و یا در قطار و اتوبوس و یا حتی تماشای تلویزیون از بالشتکهای مخصوص گردن استفاده کنید.

خوابیدن بر روی شکم برای ستون فقرات بسیار بد است زیرا کمر قوس دارد و گردن شما به پهلو کشیده می شود.

موارد دیگر برای کاهش گردن درد که باید به آنها توجه داشته باشید!

مواردی فراتر از حالت خواب وجود دارند که به کاهش گردن درد کمک می کنند. محققان بر این باور هستند که تنها حالت خواب درد گردن را کاهش نمی دهد! کیفیت خواب نیز نقش بسیار مهمی در کاهش دردهای استخوانی و عضلانی و گردن بازی می کند.

در یک تحقیق محققام درد عضلانی و استخوانی را در 4140 مرد و زن مبتلا به مشکلات خواب و عدم ابتلا به مشکلات خواب بررسی کردند. مشکلات خواب مواردی مانند خواب سبک و عدم توانایی در خوابیدن، بیدار ماندن و موارد اینچنینی هستند.

آنها بدین نتیجه رسیدند افرادی که مشکلات معمولی و جدی در خواب داشتند بیشتر در معرض ابتلا به دردهای عضلانی، استخوانی و گردن درد قرار داشتند. یک دلیل احتمالی آن می تواند این باشد که آرام شدن عضلات و درمان آنها به طور کلی در طول شب رخ می دهد.

بنابراین توجه به کیفیت خواب اهمیت بسیار زیادی در کاهش گردن درد دارد. هیچ جایگیزنی برای خواب شب وجود ندارد. اگر فردی نمی تواند شب به خوبی بخوابد باید به پزشک مراجعه کند و به درمان اقدام کند.

انواع پماد برای تسکین گردن درد

پمادهای مختلفی وجود دارند که پزشکان برای کاهش و تسکین گردن درد تجویز می کنند. این پمادها به شرح زیر هستند:

 • پماد پیروکسیکام
 • پماد متیل سالیسیلات
 • پماد رزماری

این باید بر روی نواحی درد مالیده شوند و به صورت دورانی مالش داده شوند. اما توجه به عوارض جانبی این پمادها بسیار مهم است. پماد پیروکسیکام ممکن است باعث بروز خارش پوستی، کهیر و یا حساسیت به پوست شود.

پماد متیل سالیسیلات می تواند سبب وز وز گوش، حالت تهوع و استفراغ و بروز انواع حساسیت پوستی گردد. پماد رزماری هیچ گونه عوارض جانبی خاصی ندارد.

اگر نتوانستید از این پمادها استفاده کنید کمپرس آب گرم در محل درد روش مناسبی برای کاهش گردن درد است. گردن درد یکی از بیماری هایی است که می تواند بیمار را بی قرار کند و زندگی روزمره او را مختل کند. به همین دلیل یافتن روشی برای درمان این درد بسیار مهم است.

مکمل های دارویی اصل را از کجا سفارش دهیم؟

برای خرید انواع  مکمل دارویی مانند محصولات زیر می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید:

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.