منو
سبد خرید شما

قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس 30 میلی

جلوگیری از کمبود آهن و تامین آهن مورد نیاز کودکان و با طعم توت فرنگی که برای کودکان پذیرش بهتری دارد
عکس قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس
عکس قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس
عکس قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس
ناموجود
عکس قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس
عکس قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس
عکس قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس

ویژگی های قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس :

- جلوگیری از کم خونی قطره آهن کودک فروگلوبین آهن مورد نیاز روزانه نوزادان را تامین می کند و از کمبود آهن در کودکان جلوگیری می کند
- با طعم توت فرنگی که برای کودکان پذیرش بهتری دارد
- مکمل غذایی و خونساز
- بهبود اشتها و افزایش انرژی در کودک
- حاوی اسید فولیک، مواد معدنی مانند روی، مس و منگنز
- محصول کشور انگلستان


 

 

نحو مصرف قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس :

  • در پایان 6 ماهگی تا 2 سالگی روزانه حداکثر 15 میلی گرم آهن معادل یک میلی لیتر مصرف شود.

در دمای زیر 25 درجه سانتی گراد، در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

- بیشتر از مقدار توصیه شده  مصرف نشود.

- این محصول جهت تشخیص، پیشگیری و درمان نیست.

اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
20,000 تومان
توضیحات

قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس محصولی مناسب جهت جلوگیری از کمبود آهن و تامین آهن مورد نیاز کودکان است. هر میلی لیتر قطره آهن فروگلوبین حاوی ۷۵ میلی گرم فروس سولفات حاوی ۱۵ میلی گرم آهن بوده و همین امر اثربخشی این مکمل را دوچندان کرده است.

65 درصد از آهن موجود در بدن به صورت هموگلوبين در گردش خون بدن مي باشد.گلبولهای قرمز خون (حاوی هموگلوبین) وظيفه انتقال اكسيژن را از ششها به ساير نقاط بدن برعهده دارند. در دوران رشد به دلیل سوخت و ساز بالای بدن، نیاز به اکسیژن در بافتها افزایش می یابد. در این مرحله اگر بدن قادر به تامین اکسیژن (از طریق هموگلوبین موجود در خون) نباشد، بافتهای نیازمند به اکسیژن به خوبی رشد نکرده در نتیجه کودک دچار تاخیر در رشد می گردد.

آهن ماده معدنی بسیار مهم برای کودکان بوده و نقش بسیار مفیدی را در تقویت سیستم ایمنی، بهبود روند رشد کودکان، افزایش سطح انرژی و تقویت استحکام استخوان ها ایفا کرده است. کمبود این ماده عوارضی خطرناک مانند: خستگی و بی حالی بیش از حد، کاهش اشتها، رشد ناقص سلول ها، درد شکم و اسهال، بی خوابی، سردرد، عدم تمرکز و ... را در پی دارد.

قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس یک مکمل آهن برای اطفال و کودکان بوده و برای پیشگیری یا بهبود کمبود آهن بدن توصیه می شود و به علت دارا بودن طعم توت فرنگی دارای قابلیت پذیرش بالایی از سوی کودک می باشد. شما میتوانید ایر محصولات مشابه را در سایت داروخانه آنلاین مشاهده کنید.

بهترین زمان مصرف قطره آهن نوزاد فروگلوبین چه موقع است؟

آهن وقتی با معده خالی، همراه با آب یا آب میوه (بزرگسالان: لیوان پر یا 8 اونس، کودکان: ½ لیوان یا 4 اونس)، حدود 1 ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از غذا، بهتر جذب می شود. با این حال، برای کاهش احتمال ناراحتی معده، آهن را می توان با غذا یا بلافاصله بعد از غذا مصرف کرد. در صورت به وجود آمدن مشکل گوارشی مصرف این مکمل را قطع کرده و با پزشک مشورت کنید.

آیا مصرف قطره آهن با داروهای دیگر تداخل دارد؟

بله، مصرف قطره آهن ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشد. برخی از داروها و موادی که مصرف همزمان با آهن ممکن است تداخل ایجاد کنند عبارتند از:

داروهای ضد اسید معده: داروهایی مانند آنتاگونیست‌های گیرنده هیستامین H2 و مهارکننده‌های پمپ پروتون (PPIs) می‌توانند باعث کاهش جذب آهن از محیط گوارشی شوند. بنابراین، استفاده همزمان از آهن و این داروها ممکن است کارآیی آهن را کاهش دهد.

داروهای تتراسیکلین: داروهای تتراسیکلین مانند دوکسی سیکلین و تتراسیکلین ممکن است با کمک آهن جذب شوند. بنابراین، مصرف همزمان آهن و تتراسیکلین‌ها ممکن است باعث کاهش کارایی این داروها شود.

داروهای متادون: داروهای متادون ممکن است با آهن تداخل داشته باشند و باعث افزایش یا کاهش جذب آهن شوند.

داروهای جلوگیری از زخم معده: برخی از داروهایی مانند سالیسیلات‌ها و آنتی‌استامین‌ها ممکن است با آهن تداخل داشته باشند و باعث افزایش یا کاهش جذب آهن شوند.

داروهای کلسیم: مصرف همزمان آهن و کلسیم ممکن است باعث کاهش جذب آهن از روده شود.

قبل از شروع مصرف هر گونه دارو یا مکمل غذایی حاوی آهن، بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید تا از تداخل آن با سایر داروها آگاه شوید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. همچنین، همیشه به دقت دستورات موجود در بسته‌بندی داروها و مکمل‌ها را مطالعه کرده و دستورات پزشک را رعایت کنید.

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید