منو
سبد خرید شما

دستگاه تصفیه هوا

بخور سرد و گرم سلین مدل MH-502T
ناموجود
بخور سرد و گرم سلین مدل MH-502T
دارای دکمه‌های لمسی با نور پس زمینه ، دارای مصرف برق کم
1,998,000 تومان
دستگاه تصفیه هوا زیکلاس مد مدل LY868C دستگاه تصفیه هوا زیکلاس مد مدل LY868C
ناموجود
دستگاه تصفیه هوا زیکلاس مد مدل LY868C
مجهز به سیستم یونیزه برای ایجاد یون منفی.
21,500,000 تومان
نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)
دستگاه تصفیه هوا

تصفیه کننده های هوا دستگاه هایی هستند که برای بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با حذف آلاینده ها از هوا طراحی شده اند. آنها با کشیدن هوا، فیلتر کردن آن از طریق مکانیسم های مختلف و سپس آزاد کردن هوای تصفیه شده به محیط کار می کنند.

مکانیسم های فیلتراسیون

دستگاه های تصفیه هوا از مکانیسم های مختلف فیلتراسیون برای جذب و حذف ذرات و آلاینده های موجود در هوا استفاده می کنند. رایج ترین انواع فیلترها عبارتند از:

فیلترهای ذرات هوا با راندمان بالا (HEPA) : فیلترهای هپا در جذب ذرات ریز از جمله گرد و غبار، گرده، شوره حیوانات خانگی، هاگ های کپک و برخی باکتری ها بسیار موثر هستند. آنها می توانند ذرات کوچکی به اندازه 0.3 میکرون را با بازده 99.97 درصد حذف کنند.

فیلترهای کربن فعال: فیلترهای کربن فعال در از بین بردن بوها، گازها و ترکیبات آلی فرار، موثر هستند. آنها با جذب این مواد شیمیایی بر روی سطح کربن کار می کنند.

اشعه ماوراء بنفش UV: برخی از دستگاه های تصفیه هوا از لامپ های UV برای کشتن یا غیرفعال کردن پاتوژن های موجود در هوا مانند باکتری ها، ویروس ها و هاگ های کپک استفاده می کنند.

رسوب دهنده های الکترواستاتیک: این دستگاه ها از بار الکترواستاتیکی برای جذب و به دام انداختن ذرات و آلاینده ها استفاده می کنند.

کاربردهای متداول تصفیه کننده هوا

کاهش آلرژن و حمایت تنفسی: تصفیه کننده های هوا با فیلترهای HEPA به کاهش آلرژن های موجود در هوا کمک می کنند و برای افراد مبتلا به آلرژی یا آسم، تسکین دهنده هستند.

  • کنترل بو: تصفیه کننده های هوا با فیلترهای کربن فعال در کاهش بو و حذف ترکیبات آلی فرار منتشر شده از محصولات تمیز کننده، رنگ ها و سایر مواد شیمیایی خانگی موثر هستند.
  • کاهش دود و آلودگی: تصفیه‌ کننده‌های هوا به کاهش حضور ذرات دود و آلاینده‌ها در هوا کمک می کنند و استفاده از آنها در مناطقی دارای آلودگی هوا بسیار مفید می باشد.

دستگاه بخور سرد و گرم

دستگاه های بخور سرد و گرم برای پراکندن مواد بخور در یک فضای بسته جهت از بین بردن آفات، حشرات یا میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شوند. آنها با آزاد کردن ماده ‌ی بخوری که منطقه را پر کرده و ارگانیسم‌های هدف را می‌کشد یا از بین می‌برد، کار می‌کنند.

موارد استفاده از بخور

کنترل آفات: بخور برای کنترل آفات در محیط های مسکونی، تجاری و کشاورزی استفاده می شود. بخور می تواند به از بین بردن حشرات، جوندگان، موریانه ها و سایر آفاتی که ممکن است خطرات سلامتی داشته باشند یا به سازه ها یا محصولات آسیب وارد کنند، کمک کند.

ضد عفونی: بخور برای از بین بردن یا کنترل میکروارگانیسم ها از جمله باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها استفاده می شود. اغلب در مراکز مراقبت های بهداشتی، آزمایشگاه ها، مناطق فرآوری مواد غذایی و سایر محیط هایی که به رعایت بهداشت بیشتری نیاز است، استفاده می شود.

ذخیره سازی و قرنطینه: بخور برای درمان کالاهای ذخیره شده مانند غلات و الوار برای جلوگیری از هجوم و کنترل انتشار آفات استفاده می شود. همچنین در روش های قرنطینه ای برای از بین بردن آفات یا عوامل بیماری زا از کالاهای وارداتی یا ظروف حمل و نقل استفاده می شود.

بخور ساختمانی: در موارد آلودگی شدید آفات، بخور ساختمانی ضروری می باشد. این شامل درمان کل ساختمان یا سازه برای از بین بردن آفاتی است که ممکن است در دیوارها، اتاق زیر شیروانی یا سایر مناطق غیرقابل دسترس پنهان شده باشند.

توجه به این نکته مهم است که فرآیندهای بخور می تواند شامل استفاده از مواد شیمیایی یا مواد خطرناک باشد. بنابراین آنها باید توسط متخصصان آموزش دیده انجام شوند که از پروتکل ها و دستورالعمل های ایمنی مناسب برای اطمینان از ایمنی افراد و محیط زیست پیروی می کنند.