منوی داروخانه
سبد خرید شما

قطره کولیک اید ویتابیوتیکس

رفع سریع دردهای شکمی و نفخ و دل پیچه نوزادان و کودکان ، ضد قولنج روده
عکس قطره کولیک اید ویتابیوتیکس
عکس قطره کولیک اید ویتابیوتیکس
عکس قطره کولیک اید ویتابیوتیکس
5
عکس قطره کولیک اید ویتابیوتیکس
عکس قطره کولیک اید ویتابیوتیکس
عکس قطره کولیک اید ویتابیوتیکس

قطره کولیک اید ویتابیوتیکس مکملی منحصر به فرد برای رفع سریع دل‌دردهای شکمی و دل پیچه در نوزادان و کودکان است. در این مکمل از مواد موثر گیاهی مانند: شوید و رازیانه به همراه سایمتیکون استفاده شده و همین امر ارزشمندی اسن مکمل را دوچندان کرده است.

رازیانه یک گیاه دارویی بوده که با دارا بودن خواص ضدالتهابی به کاهش درد معده کمک می کند. همچنین این گیاه بی نظیر به صورت یک مهار کننده تشنج عمل کرده و به کنترل اسپاسم های عضلانی در معده کمک می کند. خواص ضد تهوع رازیانه میتوانید به کاهش استفراغ و تهوع در کودکان کمک کند.

سایمتیکون یک ترکیب شیمیایی بوده که به عنوان یک داروی ضد جمع شدگی‌های روده‌ای و کمک به کاهش گازهای معده و روده‌ای استفاده می‌شود. برای کودکان، سایمتیکون میتواند به عنوان یک راهکار طبیعی و غیر دارویی برای مواجهه با مشکلات معده و روده‌ای که معمولاً باعث ناراحتی و آلرژی‌های خفیف می‌شوند، مورد استفاده قرار گیرد.

سایمتیکون موجب شکستن حباب‌های گاز موجود در روده‌های کودک می‌شود که منجر به کاهش فشار در معده و روده‌ها و کمک به تخلیه گازها می‌شود. همچنین این ترکیب شیمیایی می‌تواند به کاهش ناراحتی‌های معده و روده‌ای مانند نفخ، سوزش، و دیس کمک کند و تسکین بخشی به کودک دهد.

قطره کولیک اید ویتابیوتیکس به گونه ای طراحی شده که علاوه بر کمک به رفع سریع دردهای شکمی و نفخ و دل پیچه نوزادان و کودکان به عملکرد صحیح سیستم گوارشی کودک کمک می کند. شما میتوانید سایر محصولات مشابه را در سایت داروخانه آنلاین مشاهده کنید.

دلایل دل درد نوزاد

مهم‌ترین دلیل نوزاد عدم تکامل سیستم گوارشی است. به همین دلیل دل درد نوزاد معمولا در هفته‌های اول تولد رخ می‌دهد. دلایل دیگری نیز وجود دارند که سبب بروز دل درد در نوزادان می‌شوند.

عدم خروج گاز از معده: یکی دیگر از دلایل دل درد نوزاد عدم خروج گاز از معده است. در واقع هوا در هنگام شیر خوردن نوزاد از سینه مادر وارد بدن او می‌شود، این هوا در روده کوچک گیر می‌افتد و سبب می‌شود نوزاد دل درد بگیرد.

رژیم غذایی نامناسب مادر: گاهی مادر به رژیم غذایی‌اش در دوران شیردهی توجهی ندارد و از غذاهای نفاخ مانند کلم بروکلی، نخود و لوبیا استفاده می‌کند. همین امر سبب می‌شود کودک نیز به دل درد مبتلا شود.

کوچک بودن سر شیشه شیر: ممکن است شما به این مطلب اشاره کنید بسیاری از کودکانی که از شیر خشک تغذیه می‌کنند نیز دل درد می‌گیرند! دلیل این امر معمولا کوچکی سر شیشه شیر است. وقتی کودک شیشه شیر را در دهانش قرار می‌دهد هوا وارد معده‌اش می‌شود و همین امر سبب بروز دل درد می‌شود.

حساسیت به شیر خشک: نکته دیگری که باید بدان توجه داشته باشید این است که ممکن است نوزاد به شیرخشک حساسیت داشته باشد. اگر نوزادی به شیرخشک حساسیت داشته باشد معمولا پس از خوردن آن دچار دل درد می‌شود.

استرس و نگرانی مادر: در پایان استرس و نگرانی مادر سبب بروز دل درد در نوزادان می‌شود. به همین دلیل کارشناسان سلامتی به این امر اشاره می‌کنند که حفظ آرامش مادر در دوران بارداری و شیردهی اهمیت بسیار زیادی دارد و بر سلامت نوزاد اثر می‌گذارد.

علت بروز کولیک در کودکان چیست و چه علائمی دارد؟

کولیک در کودکان معمولاً به عنوان یک موقته و عارضه‌ای گذرا شناخته می‌شود که معمولاً در دوران نوزادی رخ می‌دهد. علت دقیق کولیک در کودکان هنوز به طور دقیق مشخص نشده است، اما برخی از عوامل محتمل شامل:

تغذیه و هضم: نقص در فرایند هضم مواد غذایی یا تحمل ناپذیری به برخی مواد غذایی باعث کولیک شود.

تنظیم سیستم عصبی: ناتوانی در تنظیم سیستم عصبی می‌تواند باعث ایجاد کولیک شود.

تغییرات در محیط دستگاه گوارش: تغییرات در محیط دستگاه گوارش کودک ممکن است ناهنجاری‌های هضمی و نفخ را ایجاد کند.

عوامل روانی: استرس، اضطراب و اختلالات روانی در کودکان و والدین ممکن است به عنوان عوامل تشدید کننده کولیک عمل کنند.

علائم کولیک در کودکان عبارتند از:

پرخاشگری و بی‌اشتهایی: کودک ممکن است به طور مداوم پرخاشگر باشد و دشواری در آرامش داشته باشد.

باز و بسته کردن پاها و سرکشیدن زانوها به سینه: کودک با استفاده از زبان بدن درد خود را اعلام می کند. با باز و بسته کردن پاها به کاهش درد خود کمک می کند.

سر و صداهای بلند و پریشان‌کننده: کودک به علت تحمل درد و دلپیچه به طور مداوم سر و صداهای بلند و پریشان‌کننده از خود بیرون بکشد.

گریه‌های به طور ناگهانی و شدید: گریه‌های کودک ممکن است به طور ناگهانی و شدید شروع شود و به مدت طولانی ادامه داشته باشد.

قطره کولیک اید ویتابیوتیکس به گونه ای طراحی شده که از بروز علائم کولیک جلوگیری کرده و باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی خواهد شد. این محصول ساخت شرکت ویتابیوتکس بوده و شما میتوانید سایر محصولات را در لینک روبه رو مشاهده کنید. https://vitabiotics.ir/

36,100 تومان - 5% تخفیف
38,000 تومان
  • موجودی: موجود
  • کشور سازنده: انگلیس
  • مدل: Vitabiotics Colicaid Drops
  • بارکد محصول: 6261832300063
  • کد انبار: 1459