منو
سبد خرید شما

مراقبت از پوست و مو مادر

کرم محافظ پای کودک ایروکس زینک اکساید %20
15 ناموجود
کرم محافظ پای کودک ایروکس زینک اکساید %20
پیشگیری از سوختگی پای کودک ، ضد حساسیت و ضد التهاب
36,465 تومان 42,900 تومان
کرم مرطوب کننده بچه کیووی 250 گرمی
ناموجود
کرم مرطوب کننده بچه کیووی 250 گرمی
مرطوب کننده پوست خشک کودکان و درمان اگزما
189,700 تومان
روغن ترمیم کننده پوست بایو اویل 60 میلی روغن ترمیم کننده پوست بایو اویل 60 میلی
ناموجود
روغن ترمیم کننده پوست بایو اویل 60 میلی
 کمک به کاهش احتمال ایجاد ترک های پوستی در دوران بارداری، دوران بلوغ، در زمان افزایش وزن و کمک به بهبود ترک های پوستی موجود
159,700 تومان
سرم ترمیم‌کننده پوست سینه موستلا
ناموجود
سرم ترمیم‌کننده پوست سینه موستلا
قوام دهنده و بازسازی کننده و تقویت خاصیت ارتجاعی پوست
75,000 تومان
ژل لاغری و سفت کننده پوست بدن موستلا 200 میل
ناموجود
ژل لاغری و سفت کننده پوست بدن موستلا 200 میل
فرم دهنده و سفت کننده و مناسب دوران پس از زایمان و شیردهی
118,000 تومان
روغن استرچ مارک موستلا 105 میل
ناموجود
روغن استرچ مارک موستلا 105 میل
ترمیم کننده و ضد ترک بدن در دوران بارداری با جذب سریع، بدون رنگی شدن لباس ها
124,000 تومان
بالم آرامش بخش موستلا 200 میل
ناموجود
بالم آرامش بخش موستلا 200 میل
تسکین دهنده، مرطوب کننده و ترمیم کننده
117,800 تومان
سرم ترمیم ترک موستلا 75 میل
ناموجود
سرم ترمیم ترک موستلا 75 میل
ترمیم کننده و ضد ترک و کمک به کاهش اندازه، عمق و رنگ ترک ها
186,000 تومان
کرم پیشگیری از ترک موستلا 150 میل
ناموجود
کرم پیشگیری از ترک موستلا 150 میل
تقویت کننده و ضد ترک و بدون اسانس و بو
343,750 تومان
پماد بریدرم اوریاژ
ناموجود
نمایش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)
مراقبت از پوست و مو مادر

همانطور که می دانید مو و پوست زنان در دوران بارداری و پس از آن دچار تغییرات زیادی می شود. بعضی از زنان آکنه، رنگدانه، علائم کششی در نواحی مختلف پوست، چشم های پف کرده، لکه های تیره و ریزش مو را در این دوره از زندگی تجربه می کنند، در حالی که برخی دیگر از زنان در دوران بارداری خود درخشندگی خاصی را در پوست و موی خود تجربه کرده و آن را در ادامه طول زندگی خود احساس می کنند. هنگامی که نوزاد کوچکی وارد یک خانواده می شود، در اغلب روزها هیچ زمانی برای خود مادر باقی نمی ماند. اما مادران باید سعی کنند تا روزانه حداقل 10 دقیقه از زمان خود را برای رسیدگی به پوست و موی خود و حفظ شادابی آن ها اختصاص دهند.

زمانی که زنی زایمان کند، تغییرات زیادی در پوست و موی او مشاهده خواهد شد. از دست دادن موهای زنان در دوران بعد از زایمان این مشکل یکی از شایع ترین اتفاقات دوران حاملگی است که از حدود 3 تا 4 ماه پس از زایمان شروع شده و با وجود تحریک کننده های خارجی به شدت افزایش می یابد. معمولا در طول دوران بارداری، رشد موهای زنان افزایش یافته و ریزش آن ها به شدت کاهش می یابد.

پوست زنان در دوران بعد از زایمان

  •  آکنه: معمولا در طول بارداری سطح ترشح هورمون پروژسترون در بدن زنان بالا رفته و می تواند پوست این افراد را به بیش از حد چرب کند.
  • ملاسما: رنگدانه ها یا ملاسما همان لکه های تیره ای هستند که بر روی پوست زنان باردار دیده می شوند. معمولا این حالت به علت بالا رفتن میزان ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون در طی دوران بارداری ایجاد می شود. تکه های تیره بر روی قسمت های مختلف پوست مشاهده شده و یا به صورت خطی از زیر شکم به سمت بالا امتداد می یابد.
  • تاریک شدن و پف کردن زیر چشم های زنان بعد از دوران بارداری: این مشکل معمولا به علت بروز تغییر در سطح ترشح هورمون های بدن، در طی دوران بارداری و به علت کمبود خواب، بعد از زایمان (جهت نگهداری از نوزاد تازه متولد شده) ایجاد می شود. وضعیت چشمان مادر در این روزها خستگی بدن او را در این دوران نشان داده و با ایجاد لکه سیاه در زیر چشمان و پف کردن چهره به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود.
  • خشک شدن و ایجاد کشش در پوست بدن زنان: همانطورکه می دانید بروز خشکی و علائم کشش در پوست بدن و صورت زنان یکی از خشن ترین علائم دوران بارداری و پس از تولد نوزاد است. همانطور که از نام این مشکل پیدا است، به علت بروز خشکی، حالت کشش ناخوشایندی در پوست نقاط مختلف بدن زنان ایجاد می شود. علت اساسی این تغییر، بروز انقباضات ناگهانی در پوست بدن مادر پس از انجام عمل زایمان است.

شما می توانید با تغذیه سالم و با استفاده از لوازم آرایشی (بهتر است با نظر پزشک انجام شود) مناسب از پوست و موی خود در دوران پس از زایمان محافظت کنید.

سوالات متداول

بله! با توجه به این موضوع که در دوران بارداری تعادل هورمون ها بر هم می ریزد، پوست زنان دچار تغییراتی می شود و در بسیاری از موارد لکه هایی بر روی پوست دیده می شود. 

بله! معمولا زمانی که هورمون ها به تعادل می رسند مشکلات پوستی تا حد زیادی درمان می شوند. 

در دوران بارداری با توجه به این موضوع که پوست دچار کشش می شود استفاده از کرم های مناسب برای تامین رطوبت پوست و جلوگیری از بروز ترک الزامی است.