منوی داروخانه
سبد خرید شما

اسپری فیری نویز فارما لینک 200 میل

ضد احتقان بینی کودکان و جلوگیری از عفونت های ویروسی مجاری تنفسی
اسپری فیری نویز فارما لینک 200 میل
اسپری فیری نویز فارما لینک 200 میل
ناموجود
اسپری فیری نویز فارما لینک 200 میل
اسپری فیری نویز فارما لینک 200 میل

 

اسپری فیری نویز فارما لینک

اسپری فرینوز پروپولیس کودکان در گروه ملزومات دارویی طبقه بندی می شود و ترکیبی از محلول نمکی ماده شفابخش پروپولیس و عصاره آویشن است . این محصول برای کمک به بهداشت بینی و برطرف نمودن رینیت ( آبریزش ) و ترشحات زیاد بینی در زمان سرماخوردگی و آنفلونزا در کودکان مصرف می شود

اثرات سرما خوردگی بر مجاری بینی

یکی از شایع ترین راه های ابتلا به سرماخوردگی از طریق مجاری بینی می باشد. ویروس های سرماخوردگی وارد مخاط بینی شده و به سلول های مخاطی اتصال می یابند، جایی که در آنجا منتشر شده و ازدیاد می یابند، این پروسه نهایتاً منجر به بروز علائم سرماخوردگی از جمله آبریزش بینی، گلو درد، سرفه، درد عضلانی و خستگی می گردد.خشکی و التهاب مخاط بینی می تواند ناشی از آلاینده های روتین (ذرات معلق) در هوای تنفسی (که این مورد در حال حاضر ذرات معلق و خشکی هوا در کشور ما مساله روزمره شده است) و یا حضور مستمر در محل های پر تجمع با رطوبت کم مانند اتوبوس، قطار، هواپیما، مترو و یا محل های سر بسته گرم با دستگاه های تهویه (که اکثراً خود آنها باعث خشکی هوا می گردند) مثل میهمانی ها، جلسات، کلاس ها و مدارس ، آموزشگاه ها ، بانکها و یا مکان های زیارتی، باشد. هر دو دسته عوامل موثر یعنی آلاینده ها و یا خشکی هوا (به دلایل یاد شده) موجب خشکی مخاط بینی و متعاقب آن بروز سایر عوارض و بیماریهای ثانویه ناشی از خشکی مخاط بینی می گردند.باید مد نظر داشت که مخاط بینی در حالت طبیعی و نرمال خود مانند یک فیلتر عمل کرده و این آلاینده ها و ذرات را به دام می اندازند و مانع از انتقال آنها به دستگاه تنفسی تحتانی می گردند. این پروسه، زمانی می تواند صورت پذیرد که مخاط بینی سالم و مرطوب باشند و سلول های اپتیلیوم مخاط در اثر خشکی زیاد هوا و آلاینده ها آسیب ندیده باشند، در غیر اینصورت عملکرد این فیلتر متوقف می گردد و تمام ذرات درشت و آلاینده های موجود در هوای تنفسی به دستگاه تنفسی تحتانی انتقال می یابند و ممکن است در طولانی مدت باعث بیماری های مزمن تنفسی گردند.

 

روش استفاده صحیح از اسپری های بینی:

 

نکات مهمی هنگام استفاده از اسپری بینی وجود دارد که رعایت آنها ضروری است هنگام استفاده اسپری باید به صورت عمودی نگه داشته شود. چنانچه به صورت مایل یا افقی اسپری فشرده شود پاف موثری از آن بیرون نخواهد شد. دوم اینکه دارو باید به طور مستقیم در موازات دیواره خارجی داخل بینی اسپری شود زیرا بهترین محل احتقان بینی در محاذات آن قرار دارد. این اسپری ها ممکن است از نوع استرویید یا آنتی هیستامین باشند که به همین صورت باید استفاده شوند.بعد از استفاده از اسپری بینی، فرد باید کمی سر خود را به سمت عقب ببرد و به آرامی نفس خود را بالا بکشد و به همین طریق طرف دیگر نیز استفاده نماید این موجب می شود که اسپری به مناطق بالایی بینی برسد.بهتر است به مدت 10 ثانیه سر خود را کمی به سمت کف اتاق کمی پایین بیاورد و نیازی نیست پس از آن نفس خود را بالا بکشد. بعد از اینکه سر خود را بالا آوردیم و احساس کردیم دارو وارد بینی شده است همین کار را در طرف دیگر انجام می دهیم.

 

داروخانه آنلاین خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد میدهد:

 

 

اسپری بینی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

 

 

 

 

اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
26,800 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 26800
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Pharma Link Free Nose Propolis

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید