Warning: unlink(/var/www/vhosts/darookhaneonline.com/public_html/storage/cache/cache.catalog.language.1675880489): No such file or directory in /var/www/vhosts/darookhaneonline.com/public_html/storage/modification/system/library/cache/file.php on line 71قیمت و خرید آنلاین اکسیژن ساز زیکلاس مد |داروخانه آنلاین
Menu
Your Cart

اکسیژن ساز زیکلاس مد 5 لیتری

دستگاه کمک تنفسی جهت استفاده بیمارن تنفسی
اکسیژن ساز زیکلاس مد | 5 لیتری | دستگاه کمک تنفسی جهت استفاده بیمارن تنفسی
اکسیژن ساز زیکلاس مد | 5 لیتری | دستگاه کمک تنفسی جهت استفاده بیمارن تنفسی
ناموجود
اکسیژن ساز زیکلاس مد | 5 لیتری | دستگاه کمک تنفسی جهت استفاده بیمارن تنفسی
اکسیژن ساز زیکلاس مد | 5 لیتری | دستگاه کمک تنفسی جهت استفاده بیمارن تنفسی
اکسیژن ساز زیکلاس مد | 5 لیتری | دستگاه کمک تنفسی جهت استفاده بیمارن تنفسی

اکسیژن ساز چیست و چگونه کار می کند ؟

دستگاه اکسیژن ساز :

دستگاه اکسیژن ساز یکی از مهمترین دستگاه های کمک تنفسی  جهت بیماران  تنفسی در منزل می باشد. با پیشرفته تر شدن تکنولوژی و ورود تجهیزات پزشکی به منازل بیماران جهت سهولت در نگهداری بیمار درمنزل، دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از مهمترین دستگاه های تولید شده بدین منظور می باشد. دستگاه اکسیژن ساز ، از تکنیک بسیار ساده جهت فراهم اوردن اکسیژن مورد نیاز بیمار، استفاده می نماید. دستگاه اکسیژن ساز ، توسط پمپ مخصوص ، هوای درون اتاق را مکیده و سپس از محفظه های پودر زئولیت عبور می دهد و پودر زئولیت ، اکسیژن 21 درصد موجود در هوای ورودی را از گازهای دیگر هوا جدا کرده و به سمت محفظه های دیگر هدایت می نماید.کمپرسور موجود در دستگاه اکسیژن ساز، فشار و درصد اکسیژن را در محفظه ها بالا برده و خلوص اکسیژن داخل انها را به 94 درصد و فشار انرا به حدود 230 میلیمتر جیوه می رساند. اکسیژن از درون محفظه نگهداری به پشت فلومتر جلوی دستگاه هدایت شده و از نازل مخصوص به سمت بینی و دهان بیمار هدایت می گرد.

توجه به نکاتی اساسی راجع به دستگاه اکسیژن ساز ضروری می باشد :

- خلوص اکسیژن خروجی اکسیژن ساز معمولا بین 90 تا 95 درصد می باشد.
- دستگاه بطور عادی اگر روشن باشد و به بیمار متصل نباشد هیچگونه اکسیژنی را به فضای اتاق اضافه نمی نماید.
- اکسیژن ساز خانگی با برق کار کرده و فاقد باتری و یا سیلندر ذخیره می باشد و به محض قطع شدن برق عمل دستگاه متوقف می گردد.

فیلترهای ورودی دستگاه اکسیژن ساز 2 نوع فیلتر می باشد . فیلتر اول از جنس اسفنج متخلخل پلی اورتان یا همان ابر صنعتی می باشد و قابل شستشو بوده و می بایست هر هفته یکبار شسته شود و فیلتر دوم از جنس کاغذ فیلترهای HEPA می باشد و حداقل هر 6 ماه یکبار می بایست تعویض گردند. دستگاه اکسیژن ساز هیچگاه به پهلو قرار نگرفته و یا حمل نگردد، زیرا بدلیل معلق بودن موتور کمپرسور داخل دستگاه ،احتمال سقوط موتور و خرابی پمپ می باشد.
در قسمت خروجی اکسیژن دستگاه ،لیوان مانومتر می باشد که اکسیژن خروجی از داخل آن عبور کرده و مرطوب می گردد . ای لیوان  می بایست تا یک سوم داخل ان اب مقطر یا جوشیده ریخته شود و هر 10 روز یکبار سوراخهای نازل شلنگ داخل لیوان ،جرم زدایی شده و یا توسط سوزن یا وسیله تیز ، سوراخ های آن باز گردد.

نحوه کار اکسیژن ساز پرتابل :

اکسیژن ساز پرتابل وسیله دیگری می باشد که جهت استفاده بیمار در بیرون از منزل طراحی و تولید گردیده است. اکسیژن ساز پرتابل از همان مکانیزم عمومی تولید اکسیژن استفاده می نماید و لی تفاوت آن در کوچک بودن اندازه و وزن دستگاه و نیز مجهز بودن به باتری شارژی داخلی می باشد. در حین متصل بودن دستگاه به برق 220 ولت شهری و یا 12 ولت فندکی اتومبیل باتری شارژی داخل دستگاه، شارژ می شود تا در مواقع مورد نیاز ، برق دستگاه را تامین نماید. اکثر دستگاههای اکسیژن ساز پرتابل از سیستم خروجی IMPULS استفاده می ننمایند . این سیستم به توسط سنسورهای فشار بسیار حساس داخل دستگاه دم و بازدم بیمار را تشخیص می دهد و در هنگام دخ اکسیژن را خارج و در هنگام بازدم آنرا قطع می نماید. این تکنیک موجب صرفه جویی در مصرف انرژی دستگاه و نیز سهولت تنفس بیمار می گردد.اکسیژن ساز خانگی در مدلهای 3 و 5 و 6 و 7 و 8 و 10 لیتر در دقیقه تولید و عرضه گردیده است . منظور از 3 و یا 5 لیتر در دقیقه حجم و فلوی اکسیژن  ماکزیمم تولیدی دستگاه می باشد. برای بیماران با مشکلات اسم حاد و مزمن و یا مشکلات غیر حاد تنفسی دستگاه 3 و 5 لیتر مناسب می باشد. دستگاه های 3 لیتری همگی ساخت چین می باشد و هیچ گونه دستگاه 3 لیتری غیر چینی در بازار موجود نیست. دستگاه های 5 لیتری چینی را می توان تا حداکثر 15 ساعت در روز استفاده کرد و برای بیماران ونتیلاتوری و یا کسانی که بصورت 24 ساعته از دستگاه اکسیژن ساز استفاده می نمایند به هیچ عنوان مناسب نمی باشد.خلوص اکثر دستگاه های چینی در فلوی 5 لیتر در دقیقه به میزان 40 درصد کاهش می یابد. بیماران حاد ریوی و یا سرطانی و یا تخریب ریه و نیز موارد بیماری های تهاجمی مانند ALS و MS و یا بیماران منتظر پیوند ریه با تخریب بالای 60 درصد ریه می بایست از دستگاه های اکسیژن ساز با ظرفیت 7 تا 10 لیتر در دقیقه استفاده نمایند.

داروخانه آنلاین خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

آشنایی با عوارض کاهش اکسیژن خون!


اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
24,000,000 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 345000
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Zyklusmed
  • بارکد محصول: 52843
  • کد انبار: 924458

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب