Menu
Your Cart

مکمل دوران بارداری بانوان

توضیحات دسته‌بندی

وقتی در اینترنت جستجو می کنید به اطلاعات زیادی در مورد انواع مکمل دوران بارداری بانوان بر می خورید. اما مسئله بسیار مهم این است که آیا تمامی این اطلاعات قابل اعتماد هستند یا خیر؟ بارداری دوران بسیار حساسی برای زنان است بنابراین باید به صحت اطلاعات اطمینان داده باشند. داروخانه آنلاین فضایی مناسب برای جستجوی اطلاعات و خرید انواع مکمل دوران بارداری بانوان است. برخی از زنان در دوران بارداری حالت تهوع شدید دارند و درد زیادی را در پشت و کمر خود احساس می کنند. برخی از روشها از جمله ماساژ دوران بارداری می توانند برای کاهش درد مورد استفاده قرار گیرند. اما بهتر است بدانید هیچ کدام از این درمانها درمان پزشکی استاندارد به شمار نمی روند و از سوی پزشکان تجویز نمی شوند.

مکملهای سه ماهه اول بارداری

فولیک اسید یکی از مهمترین انواع مکمل دوران بارداری بانوان است که باید حداقل یک ماه قبل از بارداری و در دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این مکمل برای تمامی سنین مجاز است و از بروز نقصهای مادرزادی مانند نقص ستون فقرات جلوگیری به عمل می آورد. قرص اسید فولیک 800 آپوویتال برندی مناسب برای مصرف این مکمل  است. عموما تهوع در سه ماهه اول بارداری بسیار شدید است و همین امر بانوان را با چالشهای زیادی رو به رو می کند. «زنجبیل» گیاهی فوق العاده است که می تواند به عنوان مکمل دوران بارداری بانوان  برای کاهش تهوع مورد استفاده قرار گیرد. مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان می دهند مصرف روزانه یک کپسول از گیاه زنجبیل به کاهش تهوع و استفراغ در دوران بارداری کمک می کند.

بهترین مکمل دارویی در بارداری

انواع متنوعی از مکمل دوران بارداری بانوان در بازار موجود است که بسیاری از زنان پس از بارداری اقدام به مصرف آنها می کنند. اما بهتر است قبل از استفاده از این مکملها اطلاعات خود را بالا ببرند. مطالعات نشان می دهند تمامی زنان نیاز ندارند تا برای تامین نیازهای بدن خود از مکمل دوران بارداری بانوان استفاده کنند. اگر بدن آنها به ویتامین و یا مواد معدنی خاصی نیاز نداشته باشد، استفاده از این مکملها سبب تجمع سم در بدن می شود و همین امر به سلامت مادر و جنین آسیب وارد می کند. این امر به طور ویژه در مورد مکملهای غذایی صدق می کند. سازمان غذا و دارو در آمریکا هشدار می دهد ممکن است این مکملها حاوی مواد آلاینده ای باشند که سلامتی جنین را به خطر بیاندازند. قبل از استفاده از هر مکملی بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا او به بررسی دقیق سلامتی شما بپردازد و سپس تصمیم بگیرد کدام مکملها برای شما مفید هستند. در میان انواع مکمل دوران بارداری بانوان مولتی ویتامین ها یکی از بهترین گزینه ها برای تامین نیازهای بدن هستند. اما حتی این مکملها باید با تجویز و صلاحدید پزشک مورد استفاده قرار گیرند.

مکملهای ضروری دوران بارداری

زنانی که باردار هستند باید به تغذیه خود اهمیت بدهند. مطالعات جدید نشان می دهند مصرف غذاهای آماده و فست فودها بر رشد جنین اثرات منفی دارد و سبب بروز اختلالات زیادی در کودکان می شود. استفاده از انواع میوه ها، سبزیجات، غلات و گوشت برای زنان باردار بسیار پر اهمیت است و به تامین نیازهای اصلی بدن جنین کمک می کند. اما مطالعات نشان می دهند که زنان باید در مصرف غذاهای چرب و قند دار بسیار محتاط باشند. زنان باید قبل از اقدام به بارداری از سلامت جسمانی خود مطمن شوند. عدم ابتلا به عفونت ( حتی عفونت لثه و دندان) و سلامتی عمومی بدن نقش بسیار مهمی را در تولد کودک سالم بازی می کند. پزشکان توصیه می کنند در میان تمامی انواع مکمل دوران بارداری بانوان دو مکمل همیشه باید مصرف شوند. این مکملها بدین شرحند:
 • مکمل اسید فولیک
 • مکمل مولتی ویتامین
 • مکمل کلسیم
بهتر است بدانید کمبود کلسیم در دوران بارداری خطر سقط جنین و یا زایمان زودرس را افزایش می دهد. توجه داشته باشید که استفاده سر خود از این مکملها می تواند خطرناک باشد.

مصرف مولتی ویتامین در بارداری چه تاثیری دارد

بدن مادر در دوران بارداری به انواع ویتامین، مواد معدنی، پروتئین و فیبر نیاز دارد. ویتامین ها ترکیبات ارگانیکی هستند که بدن قادر به تولید آنها نیست. اغلب ویتامینها از طریق مصرف غذا بدست می آیند. در این میان، انواع مکمل دوران بارداری بانوان نیز وجود دارند که به تامین ویتامینهای مورد نیاز بدن کمک می کنند. پزشکان برای تامین ویتامینهای مورد نیاز بدن دستور العمل کلی را ارایه می دهند:
 • 200 تا 300 میلی گرم کلسیم
 • 70 گرم ویتامین سی
 • 3 میلی گرم تیامین
 • 2 میلی گرم ریبوفلاوین
 • 20 میلی گرم نیاسین
 • 6 میلی گرم ویتامین بی 12
 • 10 میلی گرم ویتامین ایی
 • 15 میلی گرم زینک
 • 17 میلی گرم آهن
البته این مقادیر با توجه به نیاز بدن هر فرد متفاوت است و زیر نظر پزشک می تواند تغییر کند. در صورت عدم تامین مواد مغذی پزشکان استفاده از مکمل دوران بارداری بانوان را تجویز می کنند.

بهترین مولتی ویتامین در بارداری

ویتامین دی یکی از مهمترین ویتامین هایی است که باید در دوران بارداری مصرف شود. این ویتامین به رشد مغز و رشد دستگاه ایمنی بدن کمک می کند. همچنین ویتامین دی از ابتلا جنین به « دیابت نوع یک » و « ام اس » جلوگیری به عمل می آورد. این ویتامین فشار خون مادر را کنترل می کند و اجازه نمی دهد او در معرض مسمومیت باردرای قرار گیرد. مصرف مکمل دوران بارداری بانوان ( حاوی تمامی ویتامینها از جمله ویتامین دی ) با صلاحدید پزشک اهمیت زیادی دارد. از بهترین برندهای مولتی ویتامین در بارداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مولتی ویتامین پریناتال در بارداری

مولتی ویتامین پریناتال نوعی مکمل دوران بارداری بانوان است که نقش بسیار زیادی در سلامتی مادر و جنین بازی می کند. این مکمل حاوی 13 ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز رشد جنین است. مولتی ویتامین پریناتال برای حفظ سلامتی استخوان مادر و نوزاد بسیار موثر است و به تقویت قوای ذهنی مادر و جنین کمک می کند. این مولتی ویتامین از شد ناهنجاری های مغزی و نخاعی جنین جلوگیری به عمل می آورد و بهتر است مادر مصرف این مکمل را از ماه چهار بارداری آغاز کند و تا پایان دوره شیر دهی ادامه دهد.

قرص مولتی پریناتال صورتی

مصرف مکمل دوران بارداری بانوان که حاوی ویتامینهای مورد نیاز بدن است از زایمان زودرس جلوگیری به عمل می آورد و خطر کم وزنی نوزاد را کاهش می دهد. قرص مولتی پریناتال صورتی معمولا روزی یک عدد همراه با غذا مصرف می شود. اما بهتر است قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنید. ممکن است در صورت مصرف این قرص دچار تهوع شوید. همچنین باید بدانید مصرف این قرص با داروهای منعقد کننده خون سبب بروز تداخلات دارویی می شود.

قرص پریناتال مولتی ویتامین و مینرال

معمولا پزشکان مصرف مکمل دوران بارداری حاوی ویتامین و مواد معدنی را برای تمامی زنان باردار تجویز می کنند. اما مصرف این مکملها برای برخی از زنان اهمیت بیشتری دارد.
 • اگر زنان از رژیم غذایی گیاهخواری پیروی می کنند باید استفاده از مکمل دوران بارداری بانوان از جمله ویتامین ب 12 را آغاز کنند.
 • اگر زنان از محصولات لبنی کافی استفاده نمی کنند باید استفاده از مکملهای کلسیم دار را آغاز کنند.
 • مصرف مکمل دوران بارداری بانوان برای زنانی که از فقر آهن رنج می برند حیاتی است.
در کنار قرص پریناتال می توانید از مکملهای دیگر نظیر « قطره دی اچ آ و ویتامین یورو نچرال » و « کپسول ماما لایف آن» استفاده کنند.

مصرف مولتی ویتامین مینرال در بارداری

مولتی ویتامین مینرال یک مکمل دوران بارداری بانوان است که اثرات زیادی بر سلامتی مادر و جنین دارد. این مکمل به درمان کم خونی، تقویت و افزایش رشد ناخن و پیشگیری از ریزش مو در بانوان کمک می کند. مصرف مولتی ویتامین مینرال برای زنان گیاهخوار و زنانی که به لاکتوز محصولات لبنی حساسیت دارند گزینه بسیار مناسبی است. این مکمل در افرادی که از حساسیت دارویی رنج می برند و یا مبتلا به بیماری های خاص هستند باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد.
برند: ویتان | Vitane مدل: Vitane IroVit Spansule Capsules 30cap
کپسول اسپانسول آیرویت ویتان خونساز و درمان کم خونی در دوران بارداریبنا بر اهمیت مصرف مقدار کافی آهن و اسید فولیک در جلو گیری و معالجه کم خونی های مرتبط، در بسیاری از نکات، مصرف مکمل های حاوی این عناصر لازم است. از طرفی هم پیامد گوارشی بهره گیری از ترکیبات آهن سبب عدم پذیرش و بنابراین عدم مصرف این تر..
44,000 تومان
برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital calcium citrate
خصوصیات قرص  کلسیوم سیترات آپوویتالسیترات کلسیم حاوی کلسیم به شکل سیترات کلسیم است. سیترات کلسیم برای جذب به کمک اسید معده نیاز ندارد در نتیجه قرص ها می توانند بدون مصرف غذا استفاده شوند. کلسیم، منیزیم، منگنز، روی، و ویتامین D همگی در سلامتی و حفظ حالت طبیعی استخوان های بدن نقش دارند. ع..
91,000 تومان
کپسول پرگنافم مارینوکس | 60 عدد | تامین ویتامین های دوره بارداری
ناموجود
برند: مارینوکس | Marinox مدل: Marinox Pregna Fem
پرگنافم محصولی تخصصی برای خانم ها در دوران قبل از بارداری، دوران بارداری و شیردهی می باشد. اگر شما در حال برنامه ریزی برای بارداری و یا در دوران بارداری و شیردهی هستید ، یک رژیم غذایی متنوع و متعادل برای اطمینان از مصرف کافی مواد مغذی ضروری توصیه می شود:روی منجر به تولید مثل و باروری طبیعی می شود.اس..
64,000 تومان
کپسول هم لایف لایف آن | 30 عدد | حاوی آهن برای رفع کم خونی و ارتقای سطح گلبول های قرمز کپسول هم لایف لایف آن | 30 عدد | حاوی آهن برای رفع کم خونی و ارتقای سطح گلبول های قرمز
ناموجود
برند: لایف آن | Life On مدل: Life On Haem Life
 آهنعنصر ضروری و مهم تشکیل دهنده پروتئین های شرکت کننده در انتقال اکسیژن و متابولیسم محسوب می شود. مرکز هموگلوبین گلبولهای قرمز از برخی پروتئین ها و آهن تشکیل شده است. در یک انسان سالم، حدود ۱۵ گرم هموگلوبین به ازاء هر ۱۰۰ سی سی خون وجود دارد. هر گرم هموگلوبین حاوی ۵/۳ میلی گرم آهن است . بدن یک..
142,500 تومان
کپسول ماما لایف لایف آن | مولتی ویتامین و مینرال برای خانم های باردار
ناموجود
برند: لایف آن | Life On مدل: Life On Mama-Life
خانم هایی که قصد دارند در آینده نزدیک باردار شوند باید قبل از شروع بارداری ذخایر ریزمغذی های خود را کامل نمایند. استفاده از یک رژیم غذایی متعادل همراه با مصرف مکمل مولتی ویتامین و مواد معدنی با کیفیت بالا راه مناسبی جهت رسیدن به این هدف است .رژیم غذایی یکی از مهمترین فاکتورهای به دنیا آوردن یک کودک ..
74,200 تومان
کپسول فرودین آرین سلامت سینا | 32 عدد | مکمل غذایی مناسب برای رفع کم خونی و فقر آهن کپسول فرودین آرین سلامت سینا | 32 عدد | مکمل غذایی مناسب برای رفع کم خونی و فقر آهن
ناموجود
برند: آرین سلامت سینا | Arian Salamat Sina مدل: Arian Salamat Sina Ferrodin Capsule
کم خونی وضعیتی است که درآن ، تعداد یا اندازه گلبول های قرمز  یا مقدار هموگلوبین موجود در خون کاهش یافته و تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن بین خون و سلول ها دچار اختلال می شود. از علل ایجاد کننده کم خونی می توان کمبودهای تغذیه ای، خون ریزی، ناهنجاری های ژنتیکی، بیماریهای مزمن  یا مسمومیت های د..
52,500 تومان
کپسول فرامکس 100 بیوساینت | 30 عدد | کمک به درمان آنمی فقر آهن
ناموجود
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Eisen +Jod +Fosaure
کپسول فرامکس کپسول فرامکس مکملی منحصر به فرد برای رفع کم‌خونی ناشی از فقر آهن است و به سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. این مکمل محصول شرکت BioSyent  کشور کانادا است. کپسول فرامکس حاوی چه ترکیباتی است؟ این مکمل دارای 100 میلی گرم آهن المنتال است. کپسول فرامکس، مکمل آهن خوراکی با فرمول پلی ساکا..
78,000 تومان
کپسول اسید فولیک یورو ویتال | 60 عدد | جلوگیری از اختلالات جنین و پوکی استخوان
ناموجود
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Folic Acid
اسید فولیک چیست؟اسید فولیک یکی از ویتامین های ضروری از خانواده ویتامینهای گروه B می باشد که بدن انسان قادر به ساخت این ویتامین نبوده و تأمین این ویتامین در بدن وابسته به جذب کافی و مداوم  آن از طریق مکملهای غذایی روزانه می باشد. خصوصاً افراد مسن، ورزشکاران و خانمها در دوران بارداری و شیردهی، نی..
78,000 تومان
کپسول اسپانسول آیرویت ویتان | خونساز و درمان کم خونی در دوران بارداری | 60 عددی کپسول اسپانسول آیرویت ویتان | خونساز و درمان کم خونی در دوران بارداری | 60 عددی
ناموجود
برند: ویتان | Vitane مدل: Vitane IroVit Spansule Capsules 60cap
بنا بر اهمیت مصرف مقدار کافی آهن و اسید فولیک در جلو گیری و معالجه کم خونی های مرتبط، در بسیاری از نکات، مصرف مکمل های حاوی این عناصر لازم است. از طرفی هم پیامد گوارشی بهره گیری از ترکیبات آهن سبب عدم پذیرش و بنابراین عدم مصرف این ترکیبات از طرف اشخاص میشه.عدم پذیرش گوارشی در شروط خاصی همچون حاملگی ..
30,000 تومان