Menu
Your Cart

مسواک

توضیحات دسته‌بندی

مسواک چیست؟

تمدن های باستانی از چوب مسواک (مسواک گياهی) براي تميز کردن دندانهايشان استفاده می کردند. اين وسيله شامل ترکه نازک نوعی درخت بود که قسمت انتهايی آن الياف سائيده شده داشت، چوب مسواک را روی سطوح دندانی مي کشيدند و با حرکات مالشی غذا را از روی دندان تميز می کردند.
کم کم با گذر زمان از دستهایی با جنس عاج فیل و یا چوب های محکم تر استفاده شد. در واقع مسواک از یک واژه عربی «سِواک» به معنی مالیدن بر روی دندان گرفته شده است که معادل آن در فارسی دندان سای نامیده می شود.
امروزه مسواک ها در برندهای مختلف با کیفیت های متفاوت در بازار وجود دارد. که معمولا جنس الیاف به کار رفته در ساخت مسواک در کیفیت مسواک بسیار موثر است.

چرا مسواک بزنيم؟

مسواک زدن مانند شستن بدن و یا موها یک امری روزانه برای مراقبت از دندان ها و سلامت آن ها محسوب می شود. با کشیدن مسواک بر روی دندان بقایای غذا و یا چربی های چسبیده بر روی دندان و یا تکه های مواد غذایی که در فضای خالی بین دندان ها فر رفته را پاک می کند.
مسواک کشیدن روزانه از بروز بیماری های دهان و دندان مانند پوسیدگی و عفونت های دندانی پیگیری می کند. در واقع مسواک اولین راه جهت پیشگیری از بیماری های دهان و دندان است.
از طرفی مسواک زدن لبخندی زیبا برای فرد به ارمغان می اورد که در زیبایی ظاهری و بالا رفتن اعتماد بنفس فرد بسیار تاثیر گذار است.

مشخصه یک مسواک خوب چیست؟

برخی افراد اعتقاد دارند که هر چقدر مسواک را محکم تر بر روی دندان بکشند قدرت تمیز کنندگی آن نیز بیشتر می شود. در صورتی که این باور کاملا اشتباه است.
متخصصان استفاده از مسواک های نرم را برای همه افراد توصیه می کنند. دلیل این امر وجود الیاف نرم به کار رفته در این مسواک ها است که براحتی در فضای بین دندان نفوذ کرده و منجر به تمیزی آن می شود. همچنین این مسواک ها برای افرادی که عادت به کشیدن محکم مسواک برروی دندانشان دارند می توانند بدون خونریزی و آسیب به لثه ها از این مدل مسواک استفاده نمایند.
یکی دیگر از ویژگی یک مسواک خوب داشتن دسته انعطاف پذیر و خوش دست است که براحتی در دست قرار گیرد و یا به اصلاح خوش دست  باشد.
مسواک هایی که در قسمت پشتی خود دارای قسمتی برای شستن زبان هستند یا به اصطلاح دارای زبان شو هستند جز مسواک های خوب محسوب می شوند. زیرا قسمتی زیادی از باکتری ها در روی زبان فعالیت دارند که با کشیدن مسواک بر روی زبان باعث پاکسازی  و تمیز شدن حفره دهان می شود.
سایز مسواک یکی دیگر از مواردی است که باید در هنگام خرید مسواک به آن توجه شود. مسواکی که براحتی به دندان های عقبی را پیدا کند جز مسواک های خوب تلقی می شود.

انواع مسواک

مسواک ها به چهار دسته مسواک معمولی، مسواک برقی ، مسواک ارتودنسی و مسواک بین دندانی تقسیم می شوند.
مسواک سنتی: این مسواک ها همان مسواکی است که همه افراد از آن استفاده می کنند و جز پرطرفدارترین مسواک ها هستند. خود مسواک به سه دسته اصلی نرم، مدیوم و هارد یا سخت تقسیم می شوند. مسواک های نرم جز بهترین مسواک ها و مسواک های هارد منسوخ شده می باشند. افرادی که مسواک های نرم پاسخگوی تمیز شدن دنانشان نیست می توانند از مسواک های مدیوم استفاده نمایند.
همچنین مسواک های نرم برای افرادی که دندان های حساس دارند توصیه می شود.
مسواک های ارتودنسی :  این نوع مسواک مخصوص افرادی است که دندان های خود را ارتودنسی کرده اند. شکل بخوص این مسواک ها باعث می شود که براحتی بین فضای سیم و دندان نفوذ کند و با پاک کردن این فضاها از پوسیدگی جلوگیری نماید.
مسواک های برقی : این نوع مسواک ها برای کودکان نوعی سرگرمی محسوب می شود و استفاده از این مسواک ها در بزرگسالانی رایج است که قدرت و یا توان حرکتی در دستانشان به حداقل رسیده است. اما افراد عادی نیز می توانند از این مدل مسواک ها استفاده نمایند.
مسواک بین دندانی : این نوع مسواک ها در واقع تک براش هایی هستند که در سایز های مختلف برای فواصل مختلف دندانی استفاده می شود. افراد می توانند با انتخاب سایز مختلف با توجه به فاصله دندان هایشان از هم، فضای بین دندان ها راتمیز نموده و از بروز پوسیدگی جلوگیری نمایند.

بهترین زمان مسواک زدن

متخصصان دندان پزشکی توصیه ای که می کنند روزانه دو بار مسواک زدن است. یعنی یک بار بعد از بیدار شدن از خواب و بار دوم آخر شب قبل از خوابیدن. اما بسیاری از افراد دو بار مسواک زدن را فرست اناجم را ندارند.
به همین دلیل توصیه می شود شب ها قبل از خوابیدن حتما دندان های خود را نخ کشیده و بعد مسواک بزنید. چون مدت زمانی که دهان بسته است و فرصت برای رشد و تکثیر باکتری ها فراهم است در شب  بیشتر است.

روش صحیح مسواک زدن چگونه است؟

مسواک را آرام بر روی دندان بکشید: بسیاری از افراد تصوری غلط دارند که محکم کشیدن مسواک بر روی دندان ها باعث تمیز تر شدن دندان ها می شود. در صورتی که امروزه توصیه متخصصان استفاده از مسواک ها ی نرم تر با حرکات آهسته و ملایم تر است.
برای هر بار مسواک زدن 2 دقیقه زمان بگذارید: این مدت زمان یک زمان بسیار مناسب است که فرد از انجام مسواک خسته نمی شود و همچنین رعایت این مدت زمان در تمیز شدن و پاکیزگی کامل دندان ها تاثیر گذار است.

قیمت و خرید بهترین مسواک

جهت خرید بهترین مسواک ها از برندهای معتبر می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه نمایید و سفارش خود را در هرجای کش.ر که هستید دریافت نمایید.
همچنین جهت مشاوره رایگان در مورد انتخاب مسواک و یا مسائل مرتبط با بهداشت دهان و دندان می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید و جهت تعیین وقت مشخصات خود را ثبت نمایید.
darookhaneonline/adviseکیت بین دندانی اورال بی | مناسب جهت دسترسی به نقاط بین دندان‌ها
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Inter Proximal (Interdental) Tooth Brush
اهمیت مسواک زدندندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ت..
99,100 تومان
مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 5 تا 7 سال با برس نرم مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 5 تا 7 سال با برس نرم
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Pro-Expert Stage 5-7
ویژگی های مسواک کودک پرو اکسپرت استیج اورال بی:- مخصوص کودکان 5 تا 7 ساله - سایز متوسط- با طرح پرنسس- با برس نرم..
43,900 تومان
مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 2 تا 4 سال با برس بسیار نرم مسواک کودک پرواکسپرت اورال بی | برای رده سنی 2 تا 4 سال با برس بسیار نرم
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Pro-Expert Stage 2-4
ویژگی های مسواک کودک پرو اکسپرت اورال بی:- مخصوص کودکان 2 تا 4 ساله - دسته با پوشش ضد لغزش- سایز کوچک- با برس خیلی نرم..
14,600 تومان
مسواک کودک پرواکسپرت استیج اورال بی | برای رده سنی 8 تا 12 سال
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Pro-Expert Stage 8 Plus
مسواک پرواکسپرت اورال بی:این مسواک برای رده سنی 8 تا 12 سال طراحی شده و دارای رنگ و الگوهای سرگرم کننده برای کودکان می‌باشد. ساخت بدنه این مسواک به گونه‌ایی بوده که به راحتی در دست قرار گرفته برای کودکان قابل استفاده می‌باشد. برس نرم و زاویه‌دار این محصول شکاف بین دندان‌‌های در حال تغییر کودکان را ب..
43,900 تومان
مسواک کودک پرواکسپرت استیج اورال بی | برای رده سنی 2 تا 24 ماه با برس بسیار نرم مسواک کودک پرواکسپرت استیج اورال بی | برای رده سنی 2 تا 24 ماه با برس بسیار نرم
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Pro-Expert Stage 2-24
ویژگی های مسواک کودک پرو اکسپرت استیج اورال بی:- مخصوص کودکان 2 تا 24 ماه- دسته با پوشش ضد لغزش- سایز کوچک (2*1.2 سانتی متر)- با برس خیلی نرم..
14,600 تومان
مسواک کامپیلیت کر آکوافرش | با برس نرم مسواک کامپیلیت کر آکوافرش | با برس نرم
ناموجود
برند: آکوافرش | Aquafresh مدل: Aquafresh Complete Care Soft Toothbrush
اهمیت مسواک زدندندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ت..
10,200 تومان
مسواک کامپلیت پروتکشن سنسوداین | با برس نرم و طراحی دسته خاص برای نگهداری بهتر مسواک کامپلیت پروتکشن سنسوداین | با برس نرم و طراحی دسته خاص برای نگهداری بهتر
ناموجود
برند: سنسوداین | Sensodyne مدل: Sensodyne Complete Protection Soft Toothbrush
اهمیت مسواک زدن:دندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ..
14,300 تومان
مسواک پولسار آنتی باکتریال اورال بی | باتری دار با قابلیت ارتعاش، با برس نرم مسواک پولسار آنتی باکتریال اورال بی | باتری دار با قابلیت ارتعاش، با برس نرم
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Pulsar Anti Bacterial Soft Toothbrush
اهمیت مسواک زدندندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ت..
33,000 تومان
مسواک نووا مدیوم تپه| دارای دسته ارگونومیک و ضد لغزش
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Nova Toothbrush
مسواک نووا مدیوم تپهمسواک نووا مدیوم تپه دارای الیاف انتهایی بلندتر بوده که همین ویژگی های در تمیز کردن دندان های عقبی بسیار موثر است. رنگبندی انتهای براش این مسواک نشان دهنده درجه سختی این مسواک است. مثلا رنگ آبی مدیوم، رنگ زرد نرم و رنگ صورتی خیلی نرم است. براش این مسواک مدیوم و یا نرمال بوده و من..
115,000 تومان
مسواک نووا سافت تپه | دارای براش ها با درجه سختی متفاوت
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Nova Soft Toothbrush
مسواک نووا سافت تپهمسواک نووا سافت تپه دارای براش هایی با درجه سختی متفاوت است که این تفاوت با رنگ بندی از هم مجزا شده است. الیاف سازنده این براش دارای اندازه متفاوت بوده که اندازه های بلندتر برای دسترسی بیشتر به دندان های عقبی است.در این مسواک رنگ هر براش درجه سختی آن را نشان می دهد به این صورت که ..
115,000 تومان
مسواک نووا اکسترا سافت تپه | دارای سری مخروطی شکل برای دسترسی به دندان های عقبی مسواک نووا اکسترا سافت تپه | دارای سری مخروطی شکل برای دسترسی به دندان های عقبی
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Extra Soft Nova Toothbrush
مسواک نووا اکسترا سافت تپهمسواک نووا اکسترا سافت تپه دارای الیاف بلندتر در انتهای مسواک است که شست و شوی دندان های عقبی را راحت تر می نماید. از طرفی سری مخروطی شکل این مسواک باعث شده که دسترسی برای شستن دندان های عقبی بیشتر شود.رنگ الیاف انتهایی به کار رفته در براش این مسواک نشان دهنده درجه سختی این..
115,000 تومان
مسواک ماکسی کلین اورال بی | دارای الیاف بلند برای تمیزی بهتر و نشانگر تعویض مسواک مسواک ماکسی کلین اورال بی | دارای الیاف بلند برای تمیزی بهتر و نشانگر تعویض مسواک
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Maxi clean 3effect Toothbrush
اهمیت مسواک زدن:دندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ..
10,700 تومان
مسواک سوپریم سافت تپه | مناسب دندان های ارتودنسی و حساس مسواک سوپریم سافت تپه | مناسب دندان های ارتودنسی و حساس
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Supreme Soft Toothbrush
مسواک سوپریم سافت تپهبراش به کار رفته درمسواک سوپریم سافت تپه دارای الیافی با دو سطح بلند و کوتاه است که الیاف بلندتر برای تمیز کردن دندان های عقبی و نفوذ بیشتر به فضای بین دندانی کاربرد دارد.افرادی که دندانهایشان را ارتودنسی کرده اند برای تمیز کردن فضای بین سیم و دندان از این مسواک می توانند استفاد..
115,000 تومان
مسواک سوپریم سافت تپه | 4 عددی | دارای دوسایز الیاف کوتاه و بلند در براش
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Model Supreme Toothbrush 4pcs
مسواک سوپریم سافت تپهمسواک سوپریم سافت تپه دارای دو اندازه الیاف براش برای شست و شوی دقیق و تمیز دندان ها است. رشته های بلندتر برای تمیز کردن فاصله بین دندانی و رشته های کوتاه تر برای پاک کردن مابقی دندان ها کاربرد دارد. وجود دو سایز رشته و الیاف در براش این مسواک باعث تمیز شدن کامل دندان ها می شود...
345,000 تومان
مسواک سوپر سافت لاکتونا | دارای  4 ردیف الیاف نایلونی نرم و لطیف | مناسب دندان های حساس مسواک سوپر سافت لاکتونا | دارای  4 ردیف الیاف نایلونی نرم و لطیف | مناسب دندان های حساس
ناموجود
برند: لاکتونا | Lactona مدل: Lactona Super Soft 4 Row Nylon
مسواک سوپر سافت لاکتونا مسواک سوپر سافت دارای برس بسیار نرم و دسته ای خوش فرم می باشد . این مسواک با گردن بلند و هد 4 ردیف نایلون باعث می شود دسترسی به دندان های آسیاب راحت تر باشد و با تمیز نمودن موثر آن ها از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می نماید.  الیاف مسواک super soft  لاکتونا از ..
50,000 تومان
مسواک سلکت مدیوم تپه | مناسب دندان های حساس مسواک سلکت مدیوم تپه | مناسب دندان های حساس
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Select Medium Toothbrush
مسواک سلکت مدیوم تپهمسواک سلکت مدیوم تپه مناسب استفاده روزانه برای تمامی افراد با سنین متفاوت است. براش این مسواک از درجه سختی معمولی ساخته شده است که حین کشیدن مسواک بر روی دندان فشار معمولی و معقولی بر روی دندان ها وارد شده و تمیزی کاملی را به دندان ها می دهد.مسواک های مدیوم جزء مسواک هایی هستند ک..
120,000 تومان
مسواک سافت لاکتونا | دارای برس نایلونی نرم 3 ردیفه مسواک سافت لاکتونا | دارای برس نایلونی نرم 3 ردیفه
ناموجود
برند: لاکتونا | Lactona مدل: Lactona Soft M31 Nylon
 مسواک سافت لاکتونا مسواک soft لاکتونا ساخت کشور آمریکا، دارای برسی با الیاف نرم و دسته ای خوش فرم می باشد. الیاف این مسواک از تافته های نایلونی لطیف برای افزایش سفیدی دندان ها تشکیل شده است. مسواک سافت لاکتونا با گردن بلند و هد 3 ردیف نایلون باعث می شود دسترسی به دندان های آسیاب راحت تر ..
49,000 تومان
مسواک دندان مصنوعی تپه | جلوگیری از ایجاد جرم روی دندان ها مسواک دندان مصنوعی تپه | جلوگیری از ایجاد جرم روی دندان ها
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Denture Brush
مسواک دندان مصنوعی تپهمسواک دندان مصنوعی تپه وسیله ای مناسب در جهت تمیز کردن دنان مصنوعی است. الیاف به کار رفته در این مسواک بلندتر از مسواک های معمولی بوده و به همین دلیل جرم ها و مواد غذایی لابه لای دندان را به راحتی تمیز کرده و از ایجاد زردی روی دندان مصنوعی جلوگیری می کند.سری این مسواک کاملا انع..
115,000 تومان
مسواک جنتل کر خیلی نرم تپه | مناسب برای دندان و لثه های حساس
ناموجود
برند: تپه | tepe مدل: Tepe Gentle Care
مسواک جنتل کر خیلی نرم تپهمسواک جنتل کر خیلی نرم تپه مناسب افرادی است که دندان های حساسی دارند و یا به تازگی جراحی هایی بر روی دندان و یا لثه انجام داده اند. دلیل این انتخا وجود الیاف های بسیار نرم در این مسواک است که هنگام کشیدن آن بر روی دندان و لثه ها آسیبی بر روی لثه ایجاد نمی کند.از طرفی استفاد..
115,000 تومان
مسواک جنتل سنسوداین | با برس نرم و مناسب برای دندان های حساس مسواک جنتل سنسوداین | با برس نرم و مناسب برای دندان های حساس
ناموجود
برند: سنسوداین | Sensodyne مدل: Sensodyne Gentle Soft Toothbrush
اهمیت مسواک زدن:دندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ..
12,400 تومان
مسواک ترو سافت لاکتونا | دارای  4 ردیف الیاف نایلونی نرم و لطیف مسواک ترو سافت لاکتونا | دارای  4 ردیف الیاف نایلونی نرم و لطیف
ناموجود
برند: لاکتونا | Lactona مدل: Lactona True Soft M39 Nylon
 مسواک ترو سافت لاکتونا مسواک true soft  لاکتونا ساخت کشور آمریکا، دارای برسی با الیاف نرم و دسته ای خوش فرم می باشد. الیاف این مسواک از تافته های نایلونی لطیف  برای افزایش سفیدی دندان ها تشکیل شده است. مسواک ترو سافت لاکتونا با گردن بلند و هد 4 ردیف نایلون باعث می شود دسترسی ب..
50,000 تومان
مسواک بین دندانی لاکتونا | دارای دو سر براش با الیاف نایلونی | مناسب جهت دسترسی به نقاط بین دندان‌ها مسواک بین دندانی لاکتونا | دارای دو سر براش با الیاف نایلونی | مناسب جهت دسترسی به نقاط بین دندان‌ها
ناموجود
برند: لاکتونا | Lactona مدل: Lactona Interdental Brush
مسواک بین دندانی لاکتونا هنگامی که تنها از یک مسواک معمولی استفاده می کنیم ۴۰% از پلاک‌های بین دندان‌ها تمیز نمی‌شود. با استفاده از برس بین ‌دندانی میزان حذف پلاک‌ها تا ۹۵ درصد بهبود می‌یابد. یک برس بین دندانی باید در شکاف بین دو دندان قرار بگیرد. یک بار در روز و ترجیحاً شب‌ها از مسواک بین ‌د..
50,000 تومان
مسواک بین دندانی آکوافرش | دارای موهای بلند برای تمیز کردن بین دندان ها مسواک بین دندانی آکوافرش | دارای موهای بلند برای تمیز کردن بین دندان ها
ناموجود
برند: آکوافرش | Aquafresh مدل: Aquafresh Between Teeth Toothbrush
اهمیت مسواک زدندندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ت..
9,400 تومان
مسواک بچه لاکتونا | مناسب برای کودکان بالای 3 سال مسواک بچه لاکتونا | مناسب برای کودکان بالای 3 سال
ناموجود
برند: لاکتونا | Lactona مدل: Lactona Kids Soft 3 Row Nylon
مسواک بچه لاکتونا مسواک کودک لاکتونا کوچک‌ تر است و الیاف نرم‌ تری داشته و به دلیل داشتن اشکال مختلف جذاب‌ رنگی و کارتونی، کودکان را به مسواک زدن ترغیب تر می کند. مسواک کودک لاکتونا با داشتن 3 ردیف الیاف نایلونی مناسب کودکان بالای 3 سال می باشد. این محصول ساخت کشور آمریکا است. مسواک زدن..
50,000 تومان
مسواک ارتودنسی اورال بی | مخصوص دندان های ارتودنسی شده مسواک ارتودنسی اورال بی | مخصوص دندان های ارتودنسی شده
ناموجود
برند: اورال بی | Oral-B مدل: Oral-B Toothbrush Ortho
اهمیت مسواک زدن:دندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.باید از نگاه سنتی نسبت به مراقبت از دندان و دهان کمی فاصله گرفت، البته فاصله به معنای پیشرفت مدنظر است. ..
37,800 تومان
نمایش 1 تا 25 از 25 (1 صفحه)