منوی داروخانه
Your Cart

قرص ویتامین B12 سپید طب 30 عددی

بهبود عملکرد قلب و مغز و آنمی پرنیسیوز
قرص ویتامین B12 سپید طب 30 عددی
ناموجود
قرص ویتامین B12 سپید طب 30 عددی

 قرص ویتامین B12 سپید طب

قرص ویتامین B12 یک ویتامین ضروری است که برای عملکرد و رشد بسیاری از قسمت های بدن از جمله مغز، اعصاب و سلول های خونی مورد نیاز است. متیل کوبالامین شکل فعال ویتامین B12 است. سیانوکوبالامین، که باید توسط بدن به شکل فعال تبدیل شود، رایج ترین نوع مورد استفاده در مکمل ها است. مردم معمولاً از ویتامین B12 برای کمبود ویتامین B12، مسمومیت با سیانید و سطوح بالای هموسیستئین در خون استفاده می کنند.

اهمیت استفاده از ویتامین B12

 

ویتامین B-12 (کوبالامین) نقش اساسی در تشکیل گلبول های قرمز، متابولیسم سلولی، عملکرد اعصاب و تولید DNA، مولکول های داخل سلول ها که اطلاعات ژنتیکی را حمل می کنند، ایفا می کند. منابع غذایی ویتامین B-12 شامل مرغ، گوشت، ماهی و محصولات لبنی است.

 

داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

 
اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
140,600 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 19700
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Sepid Teb Vitamin B12
  • بارکد محصول: 589748523912
  • کد انبار: 940447
سوالات متداول

هر فرآورده به موازات اثرات درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود، در صورت بروز عوارض زیر با پزشک یا داروساز مشورت نمایید. در مواردی واکنشهای آلرژیک با مصرف فرآورده دیده شده است.

داروهای نئومایسین، آمینوسالیسیلیک اسید، آنتاگونیستهای گیرنده H2 هیستامینی، قرص های ضد بارداری، امپرازول، کلشی سین و کنتراسپتیو های خوراکی جذب ویتامین ب12 را کاهش می دهد لذا بایستی با فاصله زمانی مناسب از همدیگر استفاده گردند. کلرامفنیکل موجب کاهش اثر ویتامین ب12 می گردد

بهترین زمان مصرف این مکمل همراه وعده غذایی است . چون باعث افزایش سطح انرژی می شود بهتر است با وعده صبحانه یا ناهار مصرف شود.

 ویتامین ب 12 یک ویتامین محلول در آب می باشد، بنابراین هم از جفت عبور می کند و هم وارد شیر مادر می گردد ولی این موضوع برای جنین یا نوزاد مشکل ساز نخواهد بود. نیاز روزانه به ویتامین B12 در خانم های باردار و شیرده بیش از افراد عادی می باشد. بنابراین می توان تحت نظر پزشک معالج از مکمل های حاوی ویتامین ب 12 استفاده نمود.

کد تخفیف خوش آمد گویی