منو
سبد خرید شما

شربت عناب رد کولد دایا 120 میلی

کاهش علائم سرماخوردگی , دارای اثرات ضد ویروسی
شربت عناب رد کولد دایا 120 میلی
ناموجود

ویژگی های شربت عناب رد کولد دایا :

نحوه مصرف شربت عناب رد کولد دایا :

  • بزرگسالان: روزی 4 بار؛ هر بار 2 قاشق غذا خودری استفاده شود.
  • کودکان: روزی 3 بار و هر بار یک قاشق غذع خوری استفاده شود.

     
  • این شربت را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

     

عوارض جانبی: واکنش های آلرژیک با مصرف این دارو در برخی افراد گزارش شده است از جمله سندرم آلرژی دهانی یا سندرم میوه ای لاتکس، افرادی که به لاتکس حساسیت دارند نسبت به میوه عناب نیز حساسیت زیادی از خود نشان می دهند، به این ترتیب که بعد از مصرف با واکنش هایی مانند خارش گوشه ی دهان، لب ها و روی زبان مواجه می شوند.
مصرف مقادیر زیاد آن و به مدت طولانی ممکن است باعث احتباس سدیم و کاهش پتاسیم و افزایش فشار خون و به ندرت ایجاد سردرد، بی قراری و میدریاز گردد.
موارد عدم مصرف: نارسایی شدید کلیوی، نقص هیپرتونیک عصبی عضلانی، آریتمی، افزایش فشار خون و هیپوکالمی نباید مصرف شود.
در دوران بارداری و شیردهی نباید مصرف شود.
 در بیماران دیابتی با توصیه پزشک و کنترل قند خون قابل تجویز است.
این دارو ممکن است قند خون را پایین و با کنترل قند خون در طول و بعد از جراحی تداخل داشته باشد و همچنین ممکن است سرعت پاسخ سیستم اعصاب مرکزی به محرک ها را کاهش دهد پس با داروهای بیهوشی نباید مصرف شود، در نتیجه قطع مصرف این دارو حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی الزامی است.
افرادی که به هر کدام از عصاره ها و مواد شیمیایی موجود در این دارو حساسیت دارند از مصرف آن خودداری کنند.
در بیمارانی که از پردنیزولون، داروهای ضد افسردگی و داروهای کاهنده سیستم ایمنی استفاده می کنند با احتیاط مصرف شود و قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت شود.
در افرادی که دارای سرفه مزمن با خلط چسبنده زرد رنگ هستند قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایند.
این دارو ممکن است موجب خواب آلودگی شود، بنابراین در هنگام رانندگی و یا کار با ابزارهایی که نیازمند هوشیاری کامل است، احتیاط گردد.
بدون توصیه پزشک نباید بیش از 4 تا 6 هفته مصرف شود.
تداخلات دارویی : این فرآورده با ضد انعقاد ها خطر افزایش خونریزی را بالا می برد. به همراه باربیتورات ها اثر آرامبخشی را افزایش می دهد.
مصرف همزمان این دارو با داروهای خواب آور نظیر بنزودیازپین ها و آنتی هیستامین ها، ممکن است موجب تشدید اثر خواب آوری آنها شود.
 اثر سرکوب سیستم عصبی مرکزی را در مصرف همزمان با اتانل و اوپیونیدها بالا می برد.
تانن موجود در این فرآورده ممکن است باعث کاهش جذب آهن در بدن شود.
 این دارو باعث مهار آنزیم سیتوکروم P450 می شود.
 مهار آنزیم های میکرو زومال کبدی توسط این دارو ممکن است باعث تغییر در آثار فارماکولوژیکی داروها گردد پس کسانیکه از داروهایی برای بیماریهای خاص استفاده می کنند قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت نمایند.

 

نام ترکیبمقدار
عناب100 میلی گرم
شیرینی بیان100 میلی گرم
اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
68,000 تومان
توضیحات

 

شربت عناب رد کولد دایا

شربت عناب رد کولد دایا محصولی مناسب برای کاهش علائم سرماخوردگی است. این محصول پایه گیاهی دارد و در آن از عصاره عناب و عصاره شیرین بیان استفاده شده است. شربت رد کولد دایا اثرات ضد ویروسی قوی دارد و بیماریهای را به خوبی کنترل می نماید. همچنین، این شربت سرفه را بهبود می بخشد و تب را پایین می آورد. شربت رد کولد یک آنتی اکسیدان قوی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید.

آیا این شربت عوارض جانبی دارد؟

با توجه به این موضوع که در این شربت از عصاره عناب و شیرین بیان استفاده شده است، مصرف آن در افرادی که به این موارد حساسیت دارند باعث بروز عوارض جانبی می گردد. حساسیت هایی که ممکن است در اثر استفاده از این شربت به وجود بیایند به شرح زیر هستند:

  •  سندرم آلرژی دهانی
  • سندرم میوه ای لاتکس
  • خارش گوشه ی دهان، لب ها و روی زبان

معمولا این علائم باید ظرف مدت 2 هفته رفع شوند. در صورتی که بروز این علائم ادامه دار شد، بهتر است مصرف این شربت قطع گردد و به پزشک مراجعه شود.

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :


 

سوالات متداول

بزرگسالان روزی 4 بار، هر بار 2 قاشق غذاخوری استفاده شود در  کودکان  روزی 3 بار، هر بار یک قاشق غذاخوری استفاده شود. به دلیل استفاده از عصاره تام، خالص و کاملا طبیعی، احتمال بروز تغییرات مختصری مانند رسوب وجود دارد. لطفا قبل از هر بار مصرف به خوبی تکان دهید.

 با احتیاط مصرف شود و قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت نمایید.

عناب طبع معتدل و مرطوب دارد و خاصیت ضد سرفه در آن وجود دارد .جوشانده عناب نیز گرفتگی صدا را برطرف می‌کند و به طور کلی در درمان و بهبود سرماخوردگی موثر است.

هر ۱۰ میلی لیتر از شربت حاوی ۱۰۰ میلی گرم از عصاره آبی میوه گیاه عناب و ۱۰۰ میلی گرم از عصاره آبی ریشه گیاه شیرین بیان می باشد 

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید