Menu
Your Cart

کپسول بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک | 180 عدد | محصول ترکیبی برای ورزشکاران

کپسول بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک | 180 عدد | محصول ترکیبی برای ورزشکاران
کپسول بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک | 180 عدد | محصول ترکیبی برای ورزشکاران
ناموجود
کپسول بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک | 180 عدد | محصول ترکیبی برای ورزشکاران
کپسول بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک | 180 عدد | محصول ترکیبی برای ورزشکاران
کپسول بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک | 180 عدد | محصول ترکیبی برای ورزشکاران

گلوتامین:

گلوتامین یک آمینو اسید است که درون بدن ساخته میشود.در حقیقت گلوتامین فراوان‌ ترین آمینو اسید موجود در ماهیچه‌ها می‌باشد و حدود ۶۱% ماهیچه‌های اسکلتی از این آمینو اسید تشکیل شده‌اند.همچنین گلوتامین یکی‌ از ۲۰ آمینو اسیدی می‌باشد که توسط کد‌های ژنتیکی‌ استاندارد رمزگذاری میشوند.گلوتامین جز آمینو اسید‌های ضروری بدن شناخته نمی‌شود اما می‌توان به آن یک آمینو اسید ضروری در موقعیت‌های خاص گفت زیرا هنگام انجام تمرینات سنگین و شدید یا مشکلات گوارشی مقادیر بیشتری از آنچه بدن تولید می‌کند لازم می‌باشد. شما از دو راه میتوانید گلوتامین مورد نیاز خود را تهیه یکی‌ کنید یکی‌ از طریق مکمل‌های گلوتامین که به صورت شیمیایی در آزمایشگاه‌ها تولید میشود و دیگری از راه طبیعی و مصرف مواد غذایی دارای این آمینو اسید.


گلوتامین چه کاری را میتواند برای شما انجام دهد؟ گرچه این مکمل نمی‌تواند تمام مشکلات مربوط به بهبود عملکرد ورزشی یک فرد را حل کند اما دارای مزایای زیادی می‌باشد که میتواند بسیار کمک کننده باشد.

BCAA:

آمینواسیدهای شاخه دار (BCAA) نظیر (ال ـ لوسین، ال ـ ایزولوسین، و ال ـ والین) را با ترکیب 2:1:1 فراهم می‌آورد. BCAA در حدود 33% تمام پروتئین های ماهیچه ای را فراهم می‌آورد. BCAA ها تنها آمینواسیدهایی هستند که به طور مستقیم در ماهیچه‌ها ساخته می‌شوند و دارای تاثیر آنابولیک فوری هستند.

بی سی ای ای ها می‌توانند رشد ماهیچه ای، قدرت و بازیابی را تقویت کنند و مانع از کاهش حجم ماهیچه در حین استفاده از رژیم غذایی گردند. در صورتی که پیش از تمرین مصرف شوند، می‌توانند عملکرد ماهیچه را تقویت کنند. همچنین از کاهش وزن عضلات در هنگام رژیم های غذایی جلوگیری می کند.

فواید آمینو اسید شاخه ای:

BCAA اساس سنتز پروتئین و تولید انرژی را مهیا می کند . به دلیل شرکت داشتن بی سی ای ای در سنتز پروتئین و تولید انرژی ، BCAA نقش مهمی در پروسه های متابولیسمی دارد . BCAA ها علاوه بر ساخت سلول ها و ترمیم بافت ها ، پادتن هم می سازند . آن ها بخشی از سیستم آنزیم ها و هورمون ها هستند . همچنین ساخت RNA و DNA به عهده آمینو اسید ها می باشد و اکسیژن را در بدن انتقال می دهند .


اگرچه ، اگر BCAA بخواهد در این پروسه ها شرکت کند ، باید در بدن حضور داشته باشند . این به این معنا می باشد که باید به میزان کافی BCAA مصرف کنیم و باید در زمان مناسب مصرف شود تا این پروسه ها انجام پذیرد .
 

بی سی ای ای + ال گلوتامین 12000 بادی اتک:

کپسولهای BCCA و اسید گلوتامین برای رشد مطلوبتر تودههای عضلانی خشک و همچنین برای شتاب‌دهی به امر بازسازی و بهبود سلولهای عضلانی بسیار مناسب هستند. هر یک از کپسولهای BCCA و اسید گلوتامین حاوی 6 میلیگرم BCCA و 6 میلیگرم اسید گلوتامین با اثرگذاری بسیار بالا هستند.

عبارت BCCA مخفف اسیدآمینه های زنجیرهای است. حدود 35% از بافت عضله از BCCA تشکیل شده است. این اسیدآمینه ها ترکیبی از سه اسید آمینۀ ال لوسین، ال ایزولوسین و ال والین هستند و به گروه اسیدآمینههای ضروری تعلق دارند.

بدن به خودی خود قادر به تولید این نوع از اسیدآمینه ها نیست. اینها تنها اسیدآمینه هایی هستند که در کبد انسان ساخته نمیشوند بلکه بطور مستقیم در عضلات پدید می آیند.

به همین دلیل، این اسیدها به سرعت قابل دسترسی بوده و از آنها در ساخت عضله، محافظت از عضله و تولید انرژی استفاده میشود. اسیدآمینه های ضروری موجب افزایش تولید انرژی و بهبود میزان استقامت بدن در طول انجام تمرینات میشوند. BCCA ها میتواند جذب اسید آمینۀ تریپتوفان را کاهش داده و تولید سروتونین و خستگی عضلانی را به تأخیر بیاندازند. اینها میتوانند استقامت را افزایش دهند زیرا لوسین میتواند موجب شود که مقدار گلوکز مورد نیاز مغز تأمین گردد.

این امر باعث میشود تا ذخایر ارزشمند گلیکوژن حفظ شود و قند خون فرد در طول ورزش ثابت باقی بماند. این امر موجب تقویت نیروی ذهنی در طول تمرین میگردد.

این BCCA ها (عمدتا لوسین) موجب تحریک ترشح انسولین در بدن شده و از این طریق مواد مغذی مهمی مانند گلوکز و اسیدهای آمینه را وارد سلولها مینماید.این امر موجب افزایش سنتز پروتئین و انرژی برای رشد عضلانی میگردد. از آنجا که مواد مغذی در سطح بالایی هستند، تمرینات قدرتی و ساخت عضلات با شدت و سرعت بیشتری ادامه مییابد و باعث افزایش میزان کراتین و ATP در بدن میگردد.

علاوهبراین، هورمونهای استرسی مانند آدرنالین و کورتیزول میتوانند موجب کاهش میزان اسیدآمینهها در سطوح بالاتر فشار و استرس شوند و با دریافت این BCCAs میتوان از ترشح این هورمونها جلوگیری کرد. عضلات با مصرف کپسولهای ترکیبی BCCA و گلوتامین مقدار مناسبی انرژی دریافت میکنند و میتوانند از خود در برابر هر گونه کاهش حجم و افت توده محافظت نمایند.

اسید گلوتامین یکی از اسیدآمینههای ضروری و حیاتی است که موجب تسریع در روند بهبود و ترمیم می‌گردد. در نتیجه، ساخت عضله بهبود مییابد. بعلاوه اینکه غلظت BCCA در عضله میتواند با مصرف اضافی اسید گلوتامین تأمین گردد.

اسید گلوتامین همچنین دارای اثر افزایش حجم سلولی بوده و قادر است مقدار آب بیشتری به سلولهای عضلانی برساند. این امر باعث تحریک و رشد سریعتر این سلولها میگردد.

اسید گلوتامین در شکلگیری عوامل موجود در سیستم ایمنی بدن نقش داشته و از بدن در برابر پاتوژنها محافظت مینماید. این امر موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و تأثیر ویژهای بر روی بدن ورزشکاران دارد و در عین حال مانع بروز خستگی بیش از حد در طول تمرینات میگردد. این ماده همچنین التیام سریع و بازسازی فیبرهای عضلانی آسیب دیده را تضمین می نماید.

نکته: اسید ال گلوتامین وقتی با کراتین ترکیب شده و مصرف گردد، موثرتر عمل میکند.

مکمل ترکیبی اسید BCCA + گلوتامین 12000، حاوی سه نوع اسیدآمینه زنجیرهای ال لوسین، ال والین و ال ایزولوسین است. بدن نمیتواند این اسیدآمینه ها را تولید نماید و برای انجام فرایندهای ترمیم و سنتز بدن و پروتئین عضلات به این اسیدآمینه ها نیاز دارد.

ورزشکاران بطور خاص علاقمند به دریافت و مصرف این مکمل بدنسازی هستند زیرا اسیدآمینه های موجود در آن میتواند در ساخت تودۀ عضلات نقش مهمی ایفا نماید و میتواند مواد مورد نیاز عضلات را تأمین نماید.

اسید گلوتامین بطور مداوم نقش حیاتی در متابولیسم پروتئین و تعادل اسیدی بدن ایفا میکند. دلیل این امر این است که این ماده تا حدود زیادی مسئول تجزیۀ متابولیت ها (نظیر آمونیاک و کتون) در بدن است. کلیه ها علاوه بر ویتامین ها و مواد معدنی به اسید ال گلوتامین نیز نیاز دارند تا بتوانند آمونیاک حاصل از متابولیسم پروتئین را دفع نمایند. اسید ال گلوتامین منبع انرژی مهمی برای سلولها مخاطی روده محسوب میشود که این سلولها مسئول انتقال مواد معدنی و دفع آوره از بدن هستند.

ویژگی های بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک:

- حفاظت از ذخایر گلیکوژن و شتابدهی به تأمین مواد مغذی
- بهبود قدرت و استقامت عضلات
- جلوگیری از آسیب دیدن عضلات و شتابدهی به فرایند بهبودی
- پشتیبانی از شکل گیری سیستم ایمنی
- افزایش رشد تودۀ عضلانی و سختتر عضلات
- 6000 میلی گرم بی سی ای ای در هر سروینگ
- 6000 میلی گرم گلوتامین در هر سروینگ
- حاوی ویتامین B6

نحوه استفاده بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک:

در روز های بدون تمرین :روزانه 5 کپسول صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب و 5 کپسول شب ها قبل از به خواب رفتن ، با مقدار کافی مایعات مصرف شود .
در روز های تمرین : 5 کپسول قبل و بعد از تمرین .

شرایط نگهداری:

دور از نور و در دمای 15 تا 25 درجه سانتی گراد نگهدارید.
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات بی سی ای ای و ال گلوتامین 12000 بادی اتک (در هر  10 کپسول):


نام ترکیب مقدار
Energy 53 kcal
L-Glutamine 6000 mg
L-Leucine 3000 mg
L-Isoleucin 1500 mg
L-Valine 1500 mg
BCAA Total 6000 mg
Vitamin B6 1/15 mg
توصیه و هشدار:

- در دوران بارداری و شیردهی از این محصول استفاده نکنید.
- بهتر است قبل از مصرف با مربی، پزشک و یا کارشناس تغذیه مشورت کنید.
- بیش از میزان دوز پیشنهادی روی محصول مصرف نکنید.
- افراد سالمند، افراد زیر 18 سال، افراد مبتلا به بیماریهای مزمن و نیز مصرف کنندگان داروهای بدون نسخه، قبل از مصرف این فرآورده با متخصص تغذیه یا پزشک خود مشورت نمایند.
- در صورت داشتن عمل جراحی ، از 2 هفته قبل ، مصرف مکمل را قطع کنید .

اندازه محصول : 180 کپسول
کشور سازنده: آلمان
مدت انقضاء : 24 ماه
کد بهداشتی :   17120055713615000038

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
350,000 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 350000
  • موجودی: ناموجود
  • امتیاز جایزه: 15000
  • مدل: Body Attack BCAA + Glutamine 12000
  • بارکد محصول: 4250350518250