Menu
Your Cart

قرص کلسی ویت ویتان | 90 عدد

تقویت و بهبود استحکام استخوان و دندان
قرص کلسی ویت ویتان | 90 عدد | تقویت و بهبود استحکام استخوان و دندان
قرص کلسی ویت ویتان | 90 عدد | تقویت و بهبود استحکام استخوان و دندان
ناموجود
قرص کلسی ویت ویتان | 90 عدد | تقویت و بهبود استحکام استخوان و دندان
قرص کلسی ویت ویتان | 90 عدد | تقویت و بهبود استحکام استخوان و دندان
قرص کلسی ویت ویتان | 90 عدد | تقویت و بهبود استحکام استخوان و دندان

قرص کلسی ویت ویتان

کلسیم یکی از عناصر شیمیایی است که برای موجودات زنده از جمله انسان، حیاتی می‌باشد. نشانه‌ی شیمیایی کلسیم “Ca” است. کلسیم در بسیاری از غذاها یافت می‌شود. ما نیاز به مصرف مقدار مشخصی از کلسیم برای ساختن و حفظ استخوان‌های قوی و ارتباطات سالم بین مغز و قسمت‌های مختلف بدن داریم.‌خدمات بهداشت ملی (NHS) انگلستان، می‌گوید در بدن انسان بیش از هر مواد معدنی دیگر کلسیم وجود دارد. کلسیم به تقویت استخوان‌ها ادامه می‌دهد تا وقتی که انسان‌ها به سن ۲۰ الی ۲۵ سالگی یا به رشد کامل رسیده ‌باشند.تغذیه خوب و رژیم غذایی صحیح یکی از شاخص ترین عوامل موثر در بروز و یا پیشگیری از بیماری پوکی استخوان است. برای مبارزه با بیماری پوکی استخوان مصرف روزانه سه لیوان شیر لازم است. جهت پیشگیری از بیماری پوکی استخوان یکی دیگر از ویتامین هایی که برای جذب کلسیم در بدن ضروری و مهم است تا مبتلا به بیماری پوکی استخوان نشویم ویتامین دی است.

چگونه مكمل حاوي كلسيم را انتخاب و مصرف كنيم؟

اين سوالي است كه ذهن بسياري از افراد به‌خصوص خانم‌ها را به خود مشغول كرده است. عامل كليدي در انتخاب مكمل‌هاي حاوي كلسيم، ميزان كلسيم المنتال در آن است. منظور از كلسيم المنتال، كلسيمي است كه در بدن قابل جذب است. اما بايد مراقب باشيد كه وزن كل ملح كلسيم كه روي برچسب نوشته شده است، شما را گمراه نكند. اين عدد، ميزان كلسيم قابل جذب و تركيبات همراه آن مانند كربنات كلسيم، سيترات كلسيم، لاكتات كلسيم و گلوكونات كلسيم را نشان مي‌دهد. اگر ميزان كلسيم المنتال به‌صورت واضح روي برچسب درج شده باشد، بايد به دقت فهرست برچسب را بخوانيد. مرسوم است كه مقدار كلسيم المنتال به‌صورت ميلي‌گرم  در واحد محصول (يك يا دو قرص) نوشته شود. روي برچسب درصد تأمين روزانه يا Percent Daily Value (DV%) نيز درج مي‌شود. DV% نشان مي‌دهد يك واحد مكمل مصرفي چه مقدار از نياز روزانه را مرتفع مي‌سازد. در مورد كلسيم، نياز روزانه ۱۲۰۰-۱۰۰۰ ميلي‌گرم كلسيم قابل جذب است. البته توجه داشته باشيد اين مقدار مي‌تواند بسته به نظر پزشك معالج‌تان تغييركند.معمولاً مكمل‌های كلسيم به دو صورت كربنات كلسيم و سيترات كلسيم عرضه می‌شوند. در شرايط طبيعي میزان جذب کربنات کلسیم ۲۳ درصد و سیترات کلسیم ۲۷ درصد است. بنابراین می‌توان گفت که جذب سیترات کلسیم بالاتر از کربنات کلسیم است. اما این مسئله لزوماً به اين معني نيست كه سيترات كلسيم درصد بالاتري از نياز روزانه به كلسيم را تأمين مي‌كند. نکته‌ای که در این كمتر به آن توجه شده‌است این است كه ميزان کلسیم قابل جذب موجود در كربنات كلسيم ۴۰ درصد و در سيترات كلسيم ۲۴-۲۱ درصد است. يعني در ۱۰۰۰ میلی‌گرم کربنات کلسیم، ۴۰۰ میلی‌گرم کلسیم المنتال و در همين مقدار سیترات کلسیم، فقط ۲۴۰-۲۱۰ میلی‌گرم کلسیم قابل دسترس و قابل جذب يافت مي‌شود و مابقی آن‌ها نمك كلسيم است. در واقع با مصرف کربنات کلسیم، میزان کلسیم قابل جذبي که به بدن می‌رسد حدود ۲ برابر زمانی است که سیترات کلسیم مصرف می‌شود و اين بدان معني است كه تقريباً به ازاي دريافت يك مكمل كربنات كلسيم، بايد دو مكمل سيترات كلسيم مصرف كرد. بنابراين كلسيمي كه در نهايت از راه مصرف كربنات كلسيم به بدن مي‌رسد بيشتر از سيترات كلسيم است. همچنين دو نوع لاكتات و گلوكونات نيز از ديگر تركيباتي هستند كه به بازار معرفي شده‌اند. گلوكونات كلسيم ۹ درصد كلسيم قابل جذب و ۹۱ درصد گلوكونات دارد. همچنين لاكتات كلسيم داراي ۱۸ درصد كلسيم قابل جذب است و بقيه‌ آن لاكتات است. بنابراين كربنات كلسيم بيشترين مقدار كلسيم در دسترس را در ميان مكمل‌هاي كلسيم، دارا است. اما جذب گوارشی کلسیم سیترات مناسب تر است.

کمبود کلسیم:

افرادیکه دچار کمبود کلسیم در بدن می باشند، رنگ پدیده، بی توجه، خسته و تنبل به نظر می رسند. کمبود کلسیم سبب ایجاد تغییرات در استخوانها و عضلات می گردد. این افراد نسبت به سرمای هوا حساس ترند، عصبی بوده و از اختلالات ذهنی رنج می برند.تعریق در هوای سرد آشکارترین نشانه کمبود کلسیم در تمامی سنین بشمار می رود. کمبود کلسیم می تواند باعث ایجاد استخوانهای نرم، خلل و فرج دار، تخریب دندان، تپش قلب، کرامپهای عضلانی(گرفتگی عضلات) ، بی خوابی و زودرنجی گردد. کودکانی که از مادران دچار کمبود کلسیم متولد می شوند نیز از کمبود کلسیم رنج می برند. کمبود کلسیم در این کودکان در صورتیکه از لبنیات، میوه ها و سبزیجات تازه حاوی مواد معدنی، کلسیم، پروتئینها و ویتامینها تغذیه نکنند، شدیدتر می گردد.

ویتامین D:

یک ویتامین محلول در چربی می باشد که مهمترین نقش آن کمک به جذب روده ای کلسیم و فسفر می باشد . در غیاب این ویتامین جذب کلسیم به درستی انجام نمی گیرد.البته ویتامین دی توسط پوست بدن انسان زمانی که در زیر نور آفتاب قرار داریم ساخته میشود ولی در زندگی شهری امروزه بندرت کسی را میتوان یافت که به اندازه کافی در معرض نور خورشید قرار گیرد تا ویتامین دی مورد نیاز بدن وی تامین شود. برای جلوگیری از بیماری پوکی استخوان و مشکلات آن، بدن هر فرد به طور متوسط روزانه هزار واحد بین المللی ویتامین دی احتیاج دار

نقش تغذیه در پیشگیری از پوکی استخوان

تغذیه خوب و رژیم غذایی صحیح یکی از شاخص ترین عوامل موثر در بروز و یا پیشگیری از بیماری پوکی استخوان است. برای مبارزه با بیماری پوکی استخوان مصرف روزانه سه لیوان شیر لازم است. جهت پیشگیری از بیماری پوکی استخوان یکی دیگر از ویتامین هایی که برای جذب کلسیم در بدن ضروری و مهم است تا مبتلا به بیماری پوکی استخوان نشویم ویتامین دی است.

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد میدهد:

چرا نوجوانان به کلسیم زیادی در رژیم غذایی شان نیاز دارند؟اطلاع از موجودی
اين فرم را پر کنيد تا به محض موجود شدن، مطلع شويد:
62,000 تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 62000
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Vitane Calcivyte 90 Tabs
  • بارکد محصول: 0204000610164
  • کد انبار: c0a2db50-8b26-4c37-9401-c57f1111c97c

نظر بدهید